آشنایی با انواع گیاهان زینتی و آپارتمانی

آشنایی با انواع گیاهان زینتی و آپارتمانی

1. آرمریا: گیاهی پوششی و همیشه سبز است. این گیاه زینتی دارای گلهای زیبا و معطر می‌باشد و مناسب برای کاشت در باغها، باغهای ساحلی و مناطق مرزبندی و ساحلی می‌باشد. نامهای دیگر این گیاه در کشور ما عبارتند از: عود قرمز و چمن هلندی.

پرورش گیاهان آپارتمانی,گیاهان زینتی,گل و گیاهان آپارتمانی

2. آرالیای ژاپنی: گیاه آپارتمانی با برگ‌های لوب‌دار، براق و سبز تیره به قطر 40-20 سانتی‌متر است. برای مکان‌های سایه و خنک نیز مناسب است. برگها ی آن، پنجه ای شکل خیلی طویل، سبز روشن و شفاف که از 5 یا 7 یا 9 لب تشکیل شده اند. گلهای آرالیای ژاپنی کوچک و به رنگ سبز و به شکل چتر و معمولاً زیاد قابل توجه نیست. آرالیای ژاپنی بعنوان گیاه خانگی یا در بعضی جاها ( مناطق با پناهگاه های بدون آفتاب و باد ) میتوان آنها را در حیاط پاسیو یا باغها کشت کرد.

گل و گیاهان آپارتمانی,گلها و گیاهان زینتی,انواع گیاهان زینتی

3. آرالیای برگ پهن: فاتسیا درختچه ای همیشه سبز از 3 تا 6 متر ارتفاع دارد. از خانواده آرالیاسه (پیچک) می‌باشد. ساقه ی این گیاه منشعب است. برگ‌ها بزرگ هستند و به 25 الی 30 سانتی متر می‌رسند. گاهی دمبرگ‌ها به طولی حدود 50 سانتی متر می‌رسند. برای نگهداری از این گیاه بهتر از دور از نور مستقیم آفتاب باشد. اما در صورتی که مکان نگهداری سرد باشد وجود نور ضروری است.

انواع گیاهان آپارتمانی,گل و گیاهان زینتی,پرورش گیاهان زینتی

4. آزالیا: ارتفاع و گسترش آن به حدود ۵/۱ متر می‌رسد، برگچه‌‌‌های این گونه سبز تیره، نیزه ای یا و تخم مرغی باریک می‌باشد. گل‌‌‌های آزاله معمولا اواسط بهار باز می‌شوند و به شکل قیفی، به قطر ۵ تا ۸ سانتی متر و به طول ۳ سانتی متر هستند. گل‌ها به صورت خوشه ای از ۲ تا ۵ گل در انتهای شاخه ظاهر می‌شوند. نامهای دیگر این گل:خرزهره هندی،گل صد تومانی.

انواع گیاهان زینتی,انواع گیاهان آپارتمانی,گیاهان زینتی

گردآوری بخش علمی‌بیتوته

منبع: nargil.ir