تشخیص اصالت عینک آفتابی گوچی

تشخیص اصالت عینک آفتابی گوچی
گوچی پرفروش ترین نام تجاری ایتالیا به شمار می‌رود. محصولات این شرکت از کیف و کفش گرفته تا عینک آفتابی گوچی، در اقصی نقاط جهان طرفداران بیشماری دارند. سنگ بنای شرکت گوچی در سال ۱۹۲۱ در شهر تاریخی فلورانس (Florence) واقع در کشور ایتالیا توسط گوچیو گوچی (Guccio Gucci) بنیان نهاده شد.

 

بدون شک کیفیت محصولات این شرکت خوش آوازه نیز مانند نام آن، در سطح بالایی قرار دارند. اما مشکل اینجاست که شرکت‌‌‌های بزرگ، رقبای تقلبی بیشماری هم دارند. کافی است به یکی از بازارهای دست دوم فروشی سری بزنید و با خیل عظیم نام‌‌‌های تجاری بزرگ که بر روی محصولات فله حک شده است، روبرو شوید.

اما چاره چیست؟ چگونه می‌توان محصولات اصیل این شرکت‌ها از جمله عینک آفتابی گوچی را از نمونه‌‌‌های تقلبی تشخیص داد؟ بدون شک قبل از هرچیز باید خود عینک را بررسی کنیم. عینک آفتابی گوچی دارای مشخصات بارزی است که باید خوب به آنها توجه کنید.

نوشتار متن گوچی روی عینک

قبل از هر چیز به نوشتار کلمه گوچی روی عینک توجه کنید. بسیاری اوقات روی فریم عباراتی همچون الهام گرفته از (inspired by)، مانند (like) و از این دست موارد، قبل از نام گوچی حک شده است. در برخی مواقع نیز املای کلمه گوچی اشتباه نوشته شده است. مثلاً به جای واژه گوچی (GUCCI) شاهد کلمه (GOCCI) هستیم.

بخش داخلی عینک آفتابی گوچی

پس از بررسی نماد گوچی که در بخش بیرونی فریم نوشته می‌شود، به نوشتار بخش داخلی آن نیز دقت کنید. عینک آفتابی‌‌‌های گوچی همگی ساخت ایتالیا بوده و عبارت (Made in Italy) در بخش داخلی فریم، روی یکی از دسته‌ها مشاهده می‌شود. ممکن است نماد گواهی نامه C E هم پس از عبارت ساخت ایتالیا حک شده باشد. این نماد مخفف «Conformité European» به معنای «مورد تأیید اروپا» است. در ضمن دقت کنید که عبارت ساخت ایتالیا با ناخن پاک نشود و به درستی روی عینک حک شده باشد.

بررسی شماره سریال

روی دسته دیگر عینک و در بخش داخلی، شماره سریال عینک آفتابی گوچی قابل رویت است. پس از نماد «GG» مخفف گوچیو گوچی (Guccio Gucci) شماره سریال عینک را می‌توان مشاهده کرد. شماره سریال معمولاً ۴ رقم بوده و به دنبال آن نیز حرف S به نشانه حرف اول عینک آفتابی (Sunglasses) مشاهده می‌شود. به راحتی شماره سریال موجود را در بخش تصاویر اینترنت جستجو کنید. عینک شما باید با تصاویر رویت شده مطابقت داشته باشد. شرکت‌ها در مدل‌‌‌های جعلی گاهی اوقات شماره سریال‌‌‌های متفاوت از نمونه ساخته شده را بر روی محصول درج می‌کنند.

بررسی پد عینک

در صورتی که عینک شما دارای پد است (بخش ژله ای مانند که روی بینی قرار می‌گیرد)، باید لوگوی گوچی روی آن نیز حک شده باشد. این لوگو البته روی بخش فلزی نگه دارنده پدهای ژله ای حک می‌شود. بخش فلزی از داخل بخش ژله ای قابل رویت است. ممکن است این مورد در نمونه‌‌‌های تقلبی عینک آفتابی گوچی رعایت نشده باشد.

تست پلاریزه

برخی از عینک‌‌‌های آفتابی تقلبی ممکن است خاصیت پلاریزه نداشته باشند. عدسی پلاریزه انعکاس نور خورشید را پس از تابش بر زمین، آب و… دفع می‌کند. عینک آفتابی گوچی را روی چشم خود بگذارید. از زوایای مختلف (مخصوصاً از کناره ها) به صفحه مانیتور کامپیوتر خود نگاه کنید. اگر عینک شما مانیتور را در برخی نقاط به رنگ تیره نشان دهد، دلیلی بر سلامت و پلاریزه بودن آن است.

بازرسی لولای عینک

لولای عینک آفتابی گوچی نباید پلاستیکی باشد. این لولا از فلز ساخته شده است و هیچ گونه پیچی برای اتصال دسته به فریم روی آن یافت نمی‌شود. در حقیقت روی بدنه عینک‌‌‌های گوچی اصلاً پیچی مشاهده نمی‌شود. همچنین لولای عینک را چند بار باز و بسته کنید، باید بدون این که گیر کند به راحتی باز و بسته شود.

وزن مناسب عینک

جنس محصولات تقلبی معمولاً از مواد بی کیفیت بوده و وزن پایینی دارد. البته نباید انتظار وزن بیش از حد نیز از عینک داشت، اما عینک آفتابی گوچی به نسبت طراحی آن وزن نسبتاً بالایی دارد. این وزن بلافاصله با در دست گرفتن و مقایسه با ظاهر فریم قابل تشخیص است. هنگام جستجوی شماره سریال با پیدا کردن مدل موردنظر می‌توان وزن عینک را نیز از فروشگاه‌‌‌های گوچی به دست آورد.

لوازم جانبی باکیفیت

وقتی محصول باکیفیت تهیه می‌کنید بدون شک باید انتظار لوازم جانبی باکیفیت نیز داشته باشید. این مسأله در مورد عینک آفتابی گوچی هم صادق است. عینک آفتابی چند صد هزار تومانی با کیسه پارچه ای هزار تومانی تطابقی ندارد.

گواهینامه و گارانتی معتبر

عینک آفتابی گوچی هم مانند همه محصولات اصیل گوچی، دارای گواهینامه اصالت و گارانتی هستند. این گارانتی را می‌توان درون جعبه محصول مشاهده کرد. گواهی اصالت در یک پاکت قرار داده شده است. پشت کارت نیز اطلاعاتی در خصوص رنگ و جنس کالا درج شده است. اطلاعات موجود را با عینک خود مطابقت دهید تا از اصالت کالا مطمئن شوید.

بسته بندی و کیف عینک

عینک آفتابی گوچی در جعبه‌‌‌های متعلق به همین شرکت عرضه می‌شوند. روی جعبه باید لوگو و نوشته گوچی با فونت مشابه روی عینک یافت شود. جعبه‌‌‌های جدید این شرکت معمولاً به رنگ قهوه ای بوده و با چرم طلایی رنگ آراسته شده اند. نسخه‌‌‌های قدیمی‌ممکن است رنگ و ظاهر متفاوت داشته باشند. در نظر داشته باشید عینک‌‌‌های تقلبی هم ممکن است دارای جعبه‌‌‌های اصل باشند.

کیف عینک آفتابی با همان رنگ بندی جعبه، درون بسته بندی آن قرار دارد و دوخت آن منظم و یکنواخت است. در این کیف همچنین باید یک پارچه جهت تمیز کردن عینک باشد. این پارچه نیز دارای لوگوی گوچی هماهنگ با لوگوی روی عینک است. ظاهر این پارچه باید با متعلقات عینک همخوانی داشته باشد.

کیسه پلاستیکی عینک

عینک شما اصولاً داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دارد. در قسمت بالای این کیسه نیز برچسب شرکت گوچی یافت می‌شود. برچسب موردنظر را بررسی کرده و اطلاعات آن را با محصول در دست خود مطابقت دهید.

خرید از اماکن معتبر

وقتی برای یک محصول باکیفیت هزینه می‌کنید بهتر است محل خرید معتبری نیز برای تهیه آن انتخاب نمایید. تعداد فروشگاه‌‌‌های فیزیکی و آنلاین که محصولات اصیل عرضه می‌کنند زیاد نیست. بهتر است قبل از خرید از اعتبار محل مورد نظر مطمئن شوید.

در صورتی که به نمایندگی معتبر گوچی دسترسی دارید، بهترین مکان برای خرید خواهد بود. فروشگاه‌‌‌های بزرگ و معتبر نیز محصولات این شرکت را برای فروش در دسترس دارند. قبل از خرید ضمانت بازگشت محصول را با فروشنده در میان بگذارید.

فروشگاه‌‌‌های آنلاین

برای خرید، آنلاین فروشگاه‌‌‌های اینترنتی معتبر را انتخاب کرده و از ضمانت بازگشت محصول اطمینان حاصل کنید. ضمانت بازگشت محصول باعث می‌شود در صورتی که عینک آفتابی گوچی اصالت نداشته باشد بدون دغدغه بتوانید آن را پس بفرستید.

قیمت عینک آفتابی گوچی

بدون شک محصولات باکیفیت این شرکت از قیمت بالایی برخوردارند. عینک آفتابی گوچی معمولاً برچسب بالای ۲۰۰ دلار (حدود ۸۰۰ هزار تومان) دارد. محصولات تقلبی گاهی اوقات با قیمت‌‌‌های ۱۰۰ هزار تومانی نیز معامله می‌شوند.

منبع: wikihow