جاکفشی بسیار جالب و کاربردی فقط با وسایل دورریختنی

جاکفشی بسیار جالب و کاربردی فقط با وسایل دورریختنی

جاکفشی

امروز قصد داریم در این پست به شما عزیزان نحوه درست کردن یک جاکفشی کاربردی را آموزش بدهیم که از وسایل دورریختنی درست میشود. برای این کار صبر و حوصله داشته باشید تا با ساخت این جاکفشی زیبا از خلاقیت خود لذت ببرید.

جاکفشی بسیار جالب و کاربردی فقط با وسایل دورریختنی بسازید+تصاویر

وسایل لازم برای ساخت جاکفشی

جعبه چوبی قدیمی
سمباده
پارچه و مقداری اسفنج فشرده
منگنه دیواری
رنگ
مته دستی
چزخ‌‌‌های کوچک

شیوه ساخت جاکفشی

مرحله اول:

ابتدا جعبه ی چوبی را کاملا سمباده بزنید تا سطح آن صاف و یک دست شود. برای این کار می‌توانید ابتدا با سمباده زبر و پس از آن با سمباده نرم روی سطح چوب بکشید تا کاملا یک دست شود.

مرحله دوم:

برای انجام این کار صبر و حوصله زیاد داشته باشید تا کاردستی شما در نهایت بافتی زیبا داشته باشد. پس از آن که از صاف بودن سطح کار اطمینان حاصل کردید به وسیله رنگ اسپری یا رنگ روغن و برس همه چوب‌‌‌های جعبه را رنگ آمیزی کنید. این کار را به سلیقه خودتان انجام دهید و حتی می‌توانید آن را با رنگ اتاقتان هماهنگ کنید.

جاکفشی بسیار جالب و کاربردی فقط با وسایل دورریختنی بسازید+تصاویر

مرحله سوم:

پس از خشک شدن رنگ‌ها قسمت زیر جعبه را با مته سوراخ کنید و 4 عدد چرخ به چهار گوشه آن متصل کنید تا جابجایی آن راحت تر باشد و از جهتی بتوانید به راحتی زیر آن را تمیز کنید. برای این که بتوانید از جعبه به عنوان پاتختی استفاده کنید یک اسفنج را به اندازه روی سطح بالایی برش بزنید و آن را روی سطح بالایی جعبه بچسبانید.

مرحله چهارم:

می‌توانید از چسب چوب یا چسب کفش استفاده کنید تا کار در پایان محکم تر باشد. پس از آن رویه اسفنج را با پارچه دلخواه بپوشانید و اطراف پارچه را با منگنه به قسمت‌‌‌های بالایی جعبه منگنه کنید. پاتختی و جا کفشی شما تقزیبا آماده است. برای این که از فضای داخلی جعبه استفاده بیش تری کنید؛ می‌توانیدیک تخته وسط جعبه بچسبانید و از پشت جعبه آن را میخ کنید و فضای داخلی جعبه را به 2 قسمت تقسیم کنید و 2 ردیف کفش درون آن بچینید. از ابتکار و کاردستی خود نهایت لذت را ببرید.

منبع:niksalehi