درب ضد حریق

درب ضد حریق

درب‌‌‌های ضد حریق

درب ضد حریق در واقع نوعی درب ضد سرقت است که دارای ویژگی ضد حریق است. درب ضد حریق از اجزا مختلفی تشکیل شده است. خاصیت ضد حریق یک مزیت در درب ضد سرقت محسوب می‌شود.

اجزا درب ضد حریق عبارتند از: بخش شیشه ای (شیشه‌‌‌های ضد ضربه)، بخش گرما گیر ( متشکل از سنگ گچ)، آلومینیوم، چوب، فولاد و ورمیکولیت (به عنوان رسانا)، درزگیر گاز و دود، پنجره و سخت افزار شامل بلبرینگ لولا، ابزارهای بسته شدن اتوماتیک و مکانیزم قفل.

ساخت درب ضد سرقت امری تخصصی است و تمام اجزا درب ضد حریق باید دارای برچسب آژانس مربوطه باشند. این برچسب نمایانگر آزمایشاتی است که برای اطمینان از امنیت روی آنها انجام شده است.

یکی از اجزا درب ضد حریق درزگیر‌‌‌های آن است که در لبه‌‌‌های درب نصب می‌شود و از ورود گازها و دود جلوگیری می‌کند. این درزگیرها از نظر مواد شیمیایی و میزان تاثیر در برابر شرایط آتش سوزی متفاوت هستند.

در اکثر مواقع بر روی درب ضد حریق پنجره ای وجود دارد. این پنجره باید مقاوم باشند و در برابر ضربات ( مانند ضربات شلنگ آتش نشانی) استقامت داشته باشند. به همین منظور این پنجره از اجزا مختلفی ساخته شده است. اجزا این پنجره شامل شیشه‌‌‌های سیمی، سیلیکات سدیم مایع به منظور عایق حرارتی که بین دو شیشه را پر می‌کند، شیشه‌‌‌های سرامیکی و بروسیلیکات هستند.

منبع:آچیلان در