راهنمای خرید تصفیه کننده آب

راهنمای خرید تصفیه کننده آب

دستگاه تصفیه آب که به آن فیلتر آب نیز گفته می‌شود، می‌تواند آب آشامیدنی عاری از درات معلق، بکتری‌ها و بدون مزه و آب را برای شما فراهم آورد. به دلیل افزایش تقاضا برای مصرف آب‌‌‌های معدنی بسته بندی شده که هم از نظر قیمت مقرون به صرفه نیستند و هم در صورت عدم بازیافت به محیط زیست آسیب می‌رسانند، استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی برای اطمینان از کیفیت آب آشامیدنی مصرفی توصیه می‌شود.

به دلیل تنوع مدل‌ها و ویژگی‌‌‌های دستگاه‌‌‌های تصفیه آب توصیه می‌شود نکاتی که در ادامه بیان می‌شوند را در هنگام خرید مد نظر قرار دهید:

نوع: دستگاه‌‌‌های تصفیه آب انواع مختلفی نظیر دیواری، رومیزی، زیرکابینتی و … دارند که متناسب با نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. در ضمن برخی مدل‌ها قابلیت کاربرد چند منظوره را نیز دارند.

تعداد مراحل تصفیه: بسته به تعداد فیلترهای به کار رفته در دستگاه تصفیه آب، تعداد مراحل تصفیه نیز تغییر می‌کند. واضح است که هرچه تعداد این مراحل بیشتر باشد آب تصفیه شده ی خروجی کیفیت بالاتری خواهد داشت.

توان تصفیه: این مشخصه دستگاه با معیار لیتر در ساعت اندازه گیری می‌شود که باید در هنگام خرید براساس تعداد افراد خانواده و متوسط آب آشامیدنی مصرفی، دستگاه با توان مورد نیاز انتخاب شود.

قابلیت ذخیره آب: در بعضی از مدل‌ها این قابلیت کمک می‌کند تا مقداری از آب تصفیه شده در دستگاه دخیره شود تا همیشه مقداری از این آب برای شما فراهم باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا هنگام باز کردن اولیه شیر نیازی به گذشت زمان برای تصفیه شدن آب نیست، همچنین در هنگام قطعی برق نیز می‌توان تا مدت زمان مشخصی از آب تصفیه شده ی ذخیره در منبع دستگاه استفاده نمود.

منبع: www.limon.ir