رایحه درمانی با شمع های معطر

رایحه درمانی با شمع های معطر

شمع، علاوه بر اینکه یک منبع نور و گرمای زیبا به شمار می رود، می تواند خیلی خوب از عده رایحه درمانی برآید. شمع های معطر می تواند حسی رمانتیک و زیبا به شب بدهند و نوعی احساس آسایش و آرامش را در خانه متساعد کنند.
رایحه های شمع های معطر به چه درد می خورند.

رایحه درمانی با شمع

نعناع

نعناع باعث افزایش هوشیاری و تمرکز و ایجاد نگرش مثبت می شود. عطر نعناع سیستم عصبی را تحریک کرده ، میگرن را تسکین داده و به هضم غذا کمک می کند.

اوکالیپتوس

اوکالیپتوس باعث بهبود مشکلات ریه شامل آسم، سرفه، سینوزیت، ذات الریه و برونشیت می شود. اوکالیپتوس درمان مهمی برای رماتیسم و آرتروز است. عطر اوکالیپتوس حشرات را فراری می دهد.

یاس

یاس نشاط آورترین رایحه را در بین روغن های معطر دارد. عطر یاس بسیار آرامش بخش و ضد افسردگی است. این عطر برای درمان فشار روحی بسیار مفید است. یاس موجب تحریک هوشیاری شده، انرژی زاست و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

اسطوخودوس

عطر اسطوخودوس موجب بهبود سردرد و بی خوابی می شود. این رایحه هنگام بروز استرس، افسردگی و مشکلات حرکتی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

لیمو

لیمو به خاطر اثرات محرکش بسیار مشهور است.کارفرمایان ژاپنی برای بهبود بهره وری کارمندان شان از عطر لیمو استفاده می کنند. دفعه بعدی که خواستید کتابی را با تمرکز بخوانید یک شمع با عطر لیمو روشن کنید. علاوه بر این عطر لیمو حشرات را دور می کند.

شکوفه پرتقال

شکوفه پرتقال باعث درمان بی خوابی، افسردگی و اضطراب می شود.

رزماری

رزماری در درمان آرتروز، برونشیت و سرماخوردگی موثر است. عطر رزماری اثری آرامش بخش روی سیستم عصبی دارد و ذهن را باز می کند.

وانیل

اکثر افراد عطر وانیل را دوست دارند. شمع های معطر وانیلی برای مراسم سرگرم کننده و هر زمان دیگری که نیاز به جوی آرام و دلپذیر دارید، فوق العاده است.