روش نرم و جوان سازی پوست در طب سنتی

روش نرم و جوان سازی پوست در طب سنتی

ویتامین A که در هویج وجود دارد تولید و توسعه ی سلول‌ها را زیاد می‌کند و برای پوست، سرچشمه ی آب جوانی و تندرستی است. آب هویج را اگر از خارج به پوست بمالند، پوست‌‌‌های ظریف و حساس را محکم کرده و از چین خوردگی و افتادگی آن جلوگیری می‌کند و از این جهت خانم‌ها براى طراوت و جوانی پوست باید از آب هویج استفاده کنند و آن را به پوست خود بمالند.
به همین منظور آب خیار، کاهو و گوجه فرنگی نیز برای شستن صورت و گردن تجویز می‌شود.

با آب انگور پمادی درست می‌کنند که برای نرم کردن پوست فوق العاده مفید و موثر است و به نام موم زرد خالص و گرم کرده و هر وقت لازم شد از آن مصرف کرد.

برای اینکه دست‌‌‌های سفید و نرمی‌داشته باشید مقداری پوره ی سیب زمینی درست کنید و کمی‌شیر و چند قطره گلاب به آن اضافه کنید و دوستان خود را مثل اینکه در دستکش فرو میبرید در آن فرو برده و مالش دهید.
برای نرمی‌پوست، شیر و خیار را که اینطور بدست می‌آید دستور می‌دهند: در هاون، پنجاه گرم بادام شیرین پوست کنده را له کرده و بکوبید و کم کم یک ربع لیتر آب خیار جوشیده و خنک را در آن داخل کنید و بعد آن را از یک پارچه ی صافی خیلی نرم، رد کنید و یک ربع لیتر الکل و یک گرم گلاب را به آن اضافه کنید و آن را به عنوان محلول برای شستشوی صورت به کار برید.

منبع: avayezendegi.com