سنگ کهربا چیست و چه خواصی دارد؟

سنگ کهربا چیست و چه خواصی دارد؟

به طور کلی سنگ کهربا از فسیل صمغ درختان کاج که به رنگ زرد مایل به قهوه ای عسلی است تشکیلمی‌شود. و حدود 50 میلیون سال قدمت دارد. بهترین و زیباترین این سنگ‌ها در کشورهای لهستان، دریای بالتیک، اورال و سیبری و جمهوری دومنیکن یافتمی‌شود.

kahroba1

تاثیر بر بدن:

کهربا از جمله سنگ های شفابخش و بسیار متنوع و نیرومند است و عملی شگفت انگیز بر علیه آلرژی ها، اگزوما و بثورات پوستی دارد. همچنین آلرژیهایی که از حیوانات و گرده های گل ایجادمی‌شوند و تب یونجه و غیره … را شفامی‌بخشد.

این سنگ درد دندان را در بچه ها، ناراحتی های ریشه دندان در افراد بالغ و سایر ناراحتی های دهان و … را درمانمی‌کند. التهابات مفاصل، بیماریهای مزمن، رماتیسم و دردهای کمر و پشت را کاهشمی‌دهد. بعلاوه این سنگ کمک بزرگی به دردهای ناحیه گلو، زکام، تب، دردهای چشم،‌گوش و عفونتهای مجرای تنفسی مانند برونشیت، سرفه و آسممی‌کند. کهربا سوخت و ساز را در بدن افزایشمی‌دهد. و عملکرد کبد و تیروئید را حمایتمی‌کند. زخم‌ها و التهاب هایی که در قسمت زانو، ساق پا، تهیگاه و ماهیچه های بدن صورتمی‌گیرند، توسط کهربا نیز درمان پذیرند.

تاثیر بر روح و روان:

این سنگ باعث تمایل ما به درمان بیماریها و حفظ تعادل در بدنمی‌شود. کهربا نیروی اراده را افزایشمی‌دهد و ما را در درمان پیش از موقع حمایتمی‌کند تا آن را بی اهمیت فرض نکنیم.

کهربا یا «سنگ آرامش دهنده» نوعی کریستال است که به اعصاب شخص آرامشمی‌بخشد.

انرژی های منفی را از فرد دورمی‌کند و او را تشویقمی‌کند که زندگی را زیاد سخت نگیرد.

این سنگ همچنین در طی مراقبت های بعد از عمل جراحیمی‌تواند آرامش دهنده هیجانات و عواطف باشد.

اثرات شفابخش کهربا شامل:

مهار نمودن انرژی‌‌‌های اضافی و خارج کردن انرژی‌‌‌های منفی

کسب انرژی‌‌‌های مثبت و ایجاد آرامش

 

خواص درمانی:

درمان آرتروز

درمان التهاب مفاصل

درمان آسم

درمان آفت

درمان آلرژی

درمان اگزما

درمان برونشیت

درمان تورم پاها

درمان اختلالات ستون فقرات

درمان تبخال

دفع چشم بد

درمان خارش پوست

درمان درد صورت

درمان دمل و کورک

تحریک رشد

درمان زخم ها

درمان زونا

درمان انحراف ستون مهره ها

درمان سرفه

جزو سنگ‌‌‌های پیشانی وحامی

درمان سیاتیک

درمان سیا سرفه

درمان تصلب شرایین

درمان شوره سر

درمان صفرا

درمان عفونت

تقویت عضلات

رنگ کهربا

سنگ کهربا را در بیش از 400 رنگ مختلف می‌توان مشاهده کرد؛ از سفید تا زرد، کرم، قهوه‌ای و قرمز و از خاکستری تا سیاه.
عمدتاً کهربا به رنگ کـُنیاکی است که از آن به رنگ کهربایی نیز یاد می‌شود و طیفی از آن در 90 درصد کل سنگ‌های کهربا دیده می‌شود. در کنار این سنگ‌ ها، کهرباهایی با ترکیب سفید و زرد وجود دارند که جزو با ارزشترین گروه‌ها می‌ باشند، چرا که فقط 10 درصد کل سنگ‌ها از آن جمله‌اند.

به ندرت سنگ‌های کهربای سبز یا آبی نیز یافت می‌شوند. در واقع خزه، نور و هوا و نیز تعداد حباب‌های هوا در هر سانتی‌متر مکعب، رنگ آن سنگ را تعیین می‌کنند. کهرباهای چند رنگ بسیار نادر و از این رو باارزش‌ترند، چرا که این چند رنگی بر تنوع صمغ در آن‌ها دلالت می‌کند.

رنگ کهربایی

این رنگ که در زبان انگلیسی Amber تلفظ می‌گردد،به رنگی بین نارنجی و زرد گفته می‌شود. در صنایع روشنایی این رنگ کاربرد گسترده‌ای دارد، به‌طوری که گاهی اوقات در کنار نورهای اصلی (آبی، سبز، قرمز) به عنوان کمکی برای ساخت طیف رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: www.javaheribina.com