شیشه دودبند

شیشه دودبند

معماران می‌توانند با کاربرد شیشه دودبند در آپارتمان‌ها، محیطی کاربردی و تمیز و درعین‌حال جذاب را خلق نمایند. کاربرد این محصول درراه پله و راهرو، ساکنین را به استفاده از آن ترغیب می‌نماید.
استفاده از پله امروزه در بسیاری از اماکن صورت می‌گیرد و افراد گاهی به‌ناچار و یا به خواست خود بجای آسانسور از پله استفاده می‌کنند، بنابراین استفاده از این محصول در درب ورودی باعث می‌شود که نور طبیعی بیشتری درراه پله وجود داشته باشد و رفت‌وآمد درراه پله و راهرو راحت‌تر صورت گیرد.

استفاده خلاقانه از درب شیشه‌ای دودبند در ساختمان:

استفاده از شیشه دود بندپایان کار باعث می‌شود که آن به نقطه‌ای کانونی در راهرو و راه‌پله تبدیل شود؛ علاوه بر این باعث حفظ بهداشت محیط درون ساختمان می‌شود و همچنین موجب صرفه‌جویی در انرژی و اتصال محیط بیرون و درون ساختمان می‌شود.
استفاده از این محصول همچنین باعث افزایش بهره‌وری در محل کار و ایمنی ساکنین ساختمان می‌شود. طراح خلاق سعی می‌نماید نمایی زیبا را برای ساختمان به تصویر بکشد. استفاده از درب‌های ورودی گذشته، جلوه‌ی کمی به ساختمان می‌بخشد. شیشه ضد حریق باعث می‌شود راه‌پله، ورودی شفاف داشته باشد.
نام تجاری شرکت می‌تواند بر روی آن نقش ببندد و به‌نوعی، تبلیغ محسوب شود. در کنار این، می‌تواند در مواقع اضطراری برای خروج ساکنین استفاده شود.
امروزه شیشه دود بندپایان کار و انواع فریم آن به‌عنوان جزئی از مصالح ساختمان تعریف می‌گردد که برای حفظ ایمنی و جذابیت ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای دریافت پایان کار ساختمان ضروری می‌باشد.

مزایای شیشه دودبند

مزایای استفاده از شیشه دودبند:

به‌مرورزمان صرفه‌جویی در انرژی به مسئله‌ای جهانی تبدیل شد و در کنار آن افزایش ایمنی در ساختمان‌ها به امری مهم تبدیل گردید. صرفه‌جویی در انرژی: صرفه‌جویی در انرژی با استفاده از این محصول به‌عنوان مسئله‌ای جهانی رواج یافت.
چراکه حضور شیشه ضد حریق درراه پله‌ها بجای درب‌های آهنی قدیمی باعث نفوذ نور طبیعی در محیط راه‌پله و راهرو می‌شود و این یعنی نور مصنوعی کمتری نیاز خواهد بود و در طول روز صرفه‌جویی در برق را احساس خواهیم نمود.

فواید استفاده از شیشه دودبند در زمان آتش‌سوزی:

شیشه دودبند که به آن شیشه ضد حریق و پله فرار نیز گفته می‌شود. جهت حفظ ایمنی هرچه بیشتر ساختمان به کار می‌رود. این شیشه‌ها از جنس شیشه میرال و شیشه سکوریت می‌باشد و قدرت تحمل فراوان تا 200 درجه سانتی‌گراد گرما را دارا می‌باشند.
نصب شیشه دودبند در راهروهای ساختمان سبب آن می‌گردد تا از ورود آتش به سایر طبقات جلوگیری کرده و ایمنی بالایی برای سایر طبقات در هنگام آتش ایجاد گردد. جلوگیری از گسترش حریق درراه پله اصلی‌ترین کاربرد شیشه ضد حریق در ساختمان‌ها می‌باشد.
خسارت و تلفات جانی در آتش‌سوزی‌ها تنها از طریق سوختگی نیست. بلکه درجه حرارت بالا و خفگی نیز در افزایش آمار تلفات نقش بسزایی دارند. توضیحات فوق بیانگر نقش مهم این محصول در گسترش آتش است. ایمن‌سازی شیشه‌ها، نه‌تنها به جلوگیری از پیشرفت آتش کمک می‌کند بلکه فرصت فرار ساکنین و حتی جمع‌آوری وسایل گران‌بها را نیز مهیا می‌کند.

مزایای شیشه ضد حریق

طراحی اختصاصی شیشه دودبند:

شما می‌توانید درب ساختمان و ورودی خود را با آرم و طرح خاصی تزیین نمایید و بر زیبایی آن بی افزایید. نوع بدون فریم این محصول دیده بازتری را از محیط در اختیار قرار می‌دهد. در ضمن در این حالت نور بیشتری وارد فضای ساختمان و راه‌پله استیل می‌شود.
شما می‌توانید حتی با قاب‌های باریک آلومینیومی، طرحی مدرن و زیبا را برای ورودی خود به تصویر بکشید. درب‌ها می‌توانند به‌صورت چرخشی، کشویی و لولایی طراحی شوند. شما می‌توانید از انواع اتصالات فولاد ضدزنگ در بخش یراق‌آلات سایت رامادر دیدن نمایید و نوع درب دودبند و اتصالات را سفارشی‌سازی کنید.
شیشه راه‌پله انتخابی مناسب برای درب‌های داخلی ساختمان و راه‌پله‌ها می‌باشد. نوع فریم لس دارای حداقل اتصالات است و انتخابی مناسب برای درب راهروهای ساختمان است.

منبع:ramadoor