طرز تهیه همبرگر رژیمی

طرز تهیه همبرگر رژیمی

سالم  برگر به جای همبرگر

انواع  همبرگر، غذای محبوب جوان  هاست، اما می توانید در خانه تان همبرگری بپزید که هم خوشمزه باشد هم سالم.

سس

احتمالا خودتان هم می دانید که سس سفیدی که به میزان زیاد روی همبرگرها ریخته می شود انتخاب چندان مناسبی نیست. سس سفید دارای روغن کانولا گزینه بهتری است، زیرا هم کالری و هم چربی کمتری دارد و هم دارای امگا۳ است که برای سلامت قلب، ماده ای مفید محسوب می شود.

بهترین گزینه: آووکادو را در قطع های بسیار کوچک خرد و با فلفل و آب لیموترش تازه مخلوط کنید و از آن به عنوان یک سس خوشمزه و دوستدار سلامت استفاده کنید.

کاهو

کاهوپیچ سبزی خوبی است که می تواند احساس سیری را به شما بدهد اما گزینه بهتر کاهو سبز است که ویتامین های زیادی دارد. البته باید از سبزیجات تازه حتما استفاده کنید.

بهترین گزینه: دکتر بتانی تایری، متخصص تغذیه در بیمارستان ون گالن در نیویورک می گوید: «اسفناج سبزی ای عالی برای استفاده در ساندویچ هاست، زیرا غنی از آنتی اکسیدان های مفید است.»

چیپس

خود چیپس به عنوان یکی از هله هوله های چاق کننده مطرح است، اضافه کردن آن به برگر هم عمل درستی نیست اگر می خواهید حتما از چیپس در برگرتان استفاده کنید حداقل انواع کم نمک و کم چربی آن را انتخاب کنید.

بهترین گزینه: خیار  را به صورت قطعه های کوچک دربیاورید و به آن فلفل بزنید و استفاده کنید.

سس گوجه فرنگى

سس  های قرمزرنگ گوجه فرنگی موجود در بازار (چه عادی و چه تند) بسیار پرنمک هستند اما بهتر است به جای این سس ها از گوجه فرنگی تازه استفاده کنید.

بهترین گزینه: بهترین کار این است که در کنار گوجه فرنگی تازه از فلفل قرمز هم استفاده کنید که یک منبع غنی از ویتامین C است.

کالباس گوشت

از کالباس گوشت، برای خوشمزه  شدن در برخی برگرها استفاده می شود، اما بهتر است به جای کالباس گوشت از کالباس بوقلمون استفاده کنید.

بهترین گزینه: بهترین کار این است که به جای کالباس، از سس سویا یا خود سویا استفاده کنید که هم کم کالری است، هم بسیار خوشمزه.

پنیر

روی هر برگری یک یا چند برش پنیر پیتزا گذاشته می شود تا نتیجه ای هوس برانگیز گرفته شود. اما این پنیرها بسیار پرکالری هستند، بهتر است تنها از یک برش پنیر، آن هم یک برش خیلی نازک استفاده کنید.

بهترین گزینه: بهترین کار این است که از پنیرهای کم چرب کم کالری استفاده کنید.

برگر

خودتان می دانید که یک همبرگر تپل چقدر می تواند چرب و پرکالری باشد. بهترین کار این است که از گوشتی استفاده کنید که اصلا چربی نداشته باشد. سعی کنید با حداقل روغن، همبرگر را سرخ کنید.

بهترین گزینه: گوشت بوقلمون انتخاب مناسبی برای پختن یک برگر خوشمزه است،  بهترین کار این است که گوشت بوقلمون را چرخ کنید و سپس بدون مالیدن کره یا روغن آن را گریل کنید نه اینکه آن را سرخ کنید.

نان

نان  های همبرگری سفید که امروزه برای برگرها استفاده می شوند گاه حتی بیش از ۲۰۰ کالری دارند، اما شما برای اینکه سلامت تان کمتر در خطر بیفتد از نان غلات فیبردار استفاده کنید. دکتر آنسل می گوید: «شما با استفاده از نان های غلات فیبردار، هم به بدن تان فیبر می رسانید و هم میزان کالری برگرتان را کم می کنید.»

بهترین گزینه: بهترین کار این است که ۲ یا ۳  برگ کاهوی سفت را بردارید و برگرتان را در آن بگذارید و نوش  جان کنید.

منبع: www.parsi1.com

  • بازدید۳۳۲
  • لایک۰
  • امتیاز۱۲۳۴۵