مزایای کفپوش سرامیک

مزایای کفپوش سرامیک

از بدو ایجاد تغییر در منزلتان تا رسیدن به مرحله اجرای کامل، این تغییرات ارتباط مستقیمی‌با احساسات شما دارد؛ این فضا پیش از هر چیز دیگری باید به گونه ای باشد که لذت ببرید و حس نکنید که پولتان را هدر داده اید. در دکوراسیون داخلی منزل یا هر فضای دیگر، اولین معقوله دیوار است، بعد از آن کف و سوم هم سقف.
امروزه پوشش‌های مختلفی برای کف و دیوارها استفاده می‌شود، یکی از پرکاربردترین مصالحی که در ساختمان‌سازی از آن استفاده می‌شود کاشی و سرامیک است که در قسمت‌های مختلف یک ساختمان ازجمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ و حتی نمای ساختمان، گلخانه و حوض‌های تزئینی کاربرد دارند.
کاشی‌ها به خاطر داشتن طبع سرد بهتر است در مناطق گرمسیری به کار برده شوند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی مانند: شوفاژ ها، سیستم گرمایش از کف و … می‌توان در مناطق سردسیر نیز به کار برد.

تفاوت کاشی و سرامیک

کاشی از دو قسمت تشکیل می‌شود:
قسمت سفالی، که قسمت اصلی و استخوان‌بندی کاشی را تشکیل می‌دهد.
لعاب روی آن، که ماده‌ای است شیشه‌ای و قسمت رویی آن را تشکیل می‌دهد. به کاشی ای که لعاب روی آن از جنس سرامیک باشد، کاشی سرامیکی یا سرامیک (در بازار) گفته می‌شود.

مزایای سرامیک:

به طور کلی از ویژگی‌های مثبت سرامیک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مقاومت فیزیکی بالا
مقاومت دربرابر یخ‌زدگی
مقاومت در برابر آتش سوزی
مقاومت در برابر رطوبت
مقاومت در برابر تغییرات ناگهانی درجه حرارت و ترک در بدنه یا لعاب

از چه رنگ سرامیکی استفاده کنیم؟

در انتخاب رنگ سرامیک باید دقت زیادی شود، در فضاهای مسکونی به دلیل آنکه در طول روز بسیاردر معرض دید قرار دارد تاثیر قابل‌توجهی بر روحیه ساکنان خانه می‌گذارد.
استفاده از رنگ‌‌‌های خنثی و بسیار روشن همچون سفید، زرد ملایم، سبز کم رنگ، آرام بخش تر و دلنشین تر است و در دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌شود، البته استفاده از رنگ سفید نیز معایبی به همراه دارند، یکی از معایب آن یکدست شدن فضا است که برای برطرف کردن این عیب می‌توان از یک قالیچه استفاده کرد.
رنگ‌‌‌های تیره در کف، فضا را فشرده نشان می‌دهند و خفه می‌کنند و بر روحیه افرادی که در این فضا هستند، تاثیر خوبی ندارد.
می‌توان از سرامیک‌‌هایی با ابعاد بزرگ یا کشیده استفاده کرد چرا که به فضا عمق می‌دهند و در بزرگتر نشان دادن فضا تاثیر بسزایی دارند.
بهتر است از سرامیک‌‌هایی با طراحی شلوغ استفاده نکنیم، این طرح‌‌ها باعث خستگی چشم می‌شود. معمولا رنگ‌های متنوع و شلوغ باعث بر هم خوردن آرامش می‌شوند. بهتر است برای آرامش و بهبود عملکرد مغز و جلوگیری از دلزدگی، از سرامیک‌‌هایی با رنگ‌‌های ملایم و خنثی انتخاب کنید.

منبع: otaq.ir