کارت ویزیت و نکات طراحی آن

کارت ویزیت و نکات طراحی آن

کارت ویزیت‌‌‌های شما چقدر مطلوب هستند؟ اگر جواب شما “خیلی” است، بسیار خوب اما به یاد داشته باشید که یک کارت ویزیت خسته کننده می‌توانید از پیشرفت کاریتان جلوگیری کند، پس بهتر است برای این کار به یک طراح حرفه ای مراجعه کنید.

به طور کلی کارت ویزیت شما باید به خوبی با بیننده ارتباط برقرار کرده همانطور که شما این کار را می‌کنید و چیزی را درباره شما بیان کرده و ارائه دهد. همچنین باید باعث شود که مخاطب شما، شما را به خاطر سپرده و از توانایی‌‌‌های شما اطلاع پیدا کند. با در نظر داشتن این مورد، در اینجا چند نکته برای طراحی کارت ویزیت به طور عملی و زیبایی آن برای شما ارائه شده است.

به کار گرفتن یک نام تجاری شخصی

کارت ویزیت شما یکی از مهمترین ابزار‌‌‌های بازاریابی شخصی شما است. تکنیک‌‌‌های یکسانی که شما برای بازاریابی مشتری‌‌‌های برند خودتان استفاده می‌کنید – ممکن است بخواهید که لوگو و یا شعاری داشته باشید تا برند شما را متمایز کند. این مشخصه‌ها باید در تمام اسناد کاری شما به کار رود، از رزومه شما تا سربرگ، با این کار وحدت کار شما نمایش داده می‌شود.

راهی را پیدا کنید تا نشان دهنده کارهایی که شما انجام می‌دهید باشد

یک کارت ویزیت مسلماً یک کادر خیلی کوچک است، اما این اندازه کوچک نباید مانع نشان دادن کار هایی که شما انجام می‌دهید باشد. به عنوان مثال اگر شما در کارهای مربوط به وب سایت‌ها هستید، باید نحوه کاری شما بخشی از عناصر طراحی آن باشد. اگر در مجله‌‌‌های جهانی کار می‌کنید، ساده ترین راه را برای نشان دادن تخصصتان پیدا کنید.

از کاغذی با اندازه‌ها و بافت مناسب استفاده کنید

گزینه‌‌‌های مختلفی در رابطه با کاغذها، روکش و نحوه چاپ وجود دارد. یک لمینت ابریشمی‌می‌توانید احساس یک کارت لوکس را انتقال دهد، در حالی که فویل جزئیات خاص قابل توجهی را ایجاد می‌کند. مواردی را که در دسترس است را جستجو کرده و اینکه کدام یک می‌تواند بهتر برای شما کار کند.

از خارج شدن از محدوده اندازه کارت‌‌‌های استاندارد نترسید

چه کسی گفته که شما تنها باید از اندازه‌‌‌های استاندارد کارت ویزیت‌‌‌های استفاده کنید؟ همچنین چرا کارت شما حتماً باید چهارضلعی باشد؟ یا از کاغذ ساخته شده باشد؟ یا تخت باشد؟ در رابطه با استفاده از رنگ‌‌‌های خارج از محدوده کارت ویزیت‌ها تردید نکنید زیرا با این کار آن را بیشتر در خاطر‌‌‌های به یاد ماندنی می‌کنید – استفاده از تزئینات درست کار شما را برجسته تر خواهد کرد. اما می‌توان گفت که داشتن اندازه‌‌‌های استاندارد یک حسن حسوب می‌شود – به عنوان یک کارت ویزیت بیشتر قابل تشخیص بوده و جعبه‌ها و نگه دارندگان کارت ویزیت بهتر هماهنگ می‌شود. سعی کنید که در بین کاربردی بودن و غیر معمول بودن کارت تان تعادل ایجاد کنید.

قرار دادن اطلاعات تان در کارت ویزیت

البته زمانی که مشغول ایجاد یک طرح زیبا برای کارتتان هستید، اطلاعات شخصی مهمتان را فراموش نکنید. به اضافه اسمتان، شماره تلفن، آدرس ایمیل، همچنین آدرس اینترنتی، آدرس رسانه‌‌‌های عمومی‌و هر توانایی خاص یا مدرکی را که دارا هستید.