آموزشگاه به محیطی گفته می‌شود که در آن به آموزش افراد پرداخته شود.

🔴دو نوع آموزشگاه وجود دارد:

آموزشگاه حقیقی: مانند موسیقی، ورزشی، فنی و حرفه‌ای، زبانهای خارجی، آشپزی، علوم رایانه، آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه مجازی: آموزشگاه‌هایی که وجود خارجی ندارند و برای ارتباط با مخاطب خود از فناوری استفاده می‌کنند مانند اینترنت و رایانه، کتاب های الکترونیک، آموزشهای اینترنتی و… امروزه آموزشگاه‌های مجازی به دلیل کم هزینه بودن در حال محبوب تر شدن در بین ملت‌های مختلف است.

🔴انواع آموزشگاه بر اساس نوع مدیریت و کارکرد

آموزشگاه‌ها بر اساس کار کرد به سه دسته‌بندی زیر تقسیم می‌شوند:

🔴آموزشگاه آزاد

این آموزشگاه‌ها همان‌طور که از نامشان مشخص است، به صورت کاملاً خصوصی مدیریت شده و تدریس در آن‌ها نیز بر اساس استانداردها و سیاست‌های کاری از قبل مشخص شده صورت می‌گیرد. در ایران اغلب آموزشگاه‌های زبان از این الگو پیروی می‌کنند.

اغلب دوره‌های آموزشی در این آموزشگاه‌ها تدریس شده و برای کسب مدرک مورد نظر معمولاً به سازمان‌ها و ارگان‌های مورد نظر مانند سازمان فنی حرفه ای ارجاع داده می‌شوند.

🔴آموزشگاه‌های نمیه دولتی

 

این نوع از آموزشگاه‌ها که از نظر تعداد کمتر از آموزشگاه‌های آزاد هستند، اغلب زیر نظر سازمان‌ها، ارگان‌ها و مدارس و موسسات دولتی مدیریت می‌شوند، آموزشگاه‌هایی که مدارک سازمان فنی حرفه ای را ارئه می‌دهند، همچنین مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی، در این دسته از آموزشگاه‌ها قرار می‌گیرند.

🔴آموزشگاه‌های دولتی

 

آموزشگاه‌هایی که به صورت کامل تحت نظر سازمان‌های دولتی مانند آموزش و پرورش مدیریت می‌شوند. مدارس دولتی را می‌توان یک نمونه بارز این نوع آموزشگاه‌های دولتی مثال زد.

🔴هدف از رفتن به آموزشگاه چیست؟

وقتی می‌خواهید در رشته ای ثبت نام کنید، اول باید هدف خود را مشخص نمایید و بدانید چرا می‌خواهید در این رشته مهارت بیشتری داشته باشید. کمی با خودتان فکر کنید. با مشخص کردن هدفتان انگیزه شما چند برابر خواهد شد. این انگیزه به شما کمک می‌کند که در رشته حرفه ای شوید و لذت را در کنار آن تجربه کنید. علم ثابت کرده که علاقه و انگیزه به میزان یادگیری بسیار کمک کرده و سرعت مطالعه را بالا می‌برد. در واقع کسب مهارت چه در کارهای عملی و چه در درس خواندن برای رسیدن به اهداف مادی و معنوی است. هدف‌های مادی همان داشتن شغل خوب با درآمد بالا می‌باشد. هدف معنوی هم داشتن جایگاه اجتماعی بالا است.

برای آشنایی با سایر مشاغل آموزشی در سامانه زمات با ما همراه باشید.

Showing 10 from 188 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order