اقامتگاه بوم گردی سنتی کاشکیلو شهداد

در بدو ورود به شهداد به اولین میدان شهر که رسیدی، سمت راست خیابان شفا رو می بینی و اقامتگاه با شکوه بوم گردی که نام زیبای <<کاشکیلو>> بر بلندای آن چشم نوازی می کند. برنامه ریزی جهت مرمت و آماده سازی این بنای ماندگار از سال ۱۳۹۴ به همت فرزندان زنده یاد <<عطاءالله اسکندری>> که دل در گرو آبادی و سربلندی این مرز و بوم داشت آغاز گردید و سرای پدری پس از ماه ها تلاش های آمیخته با عشق و بی وقفه ی گروهی کارآزموده با رعایت استانداردها و با تلفیقی از هنر، سنن و معماری ایرانی، بومی و مدرن، سرانجام در یازدهمین روز از پاییر هزار رنگ سال ۱۳۹۵ هجری شمسی با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی گشایش یافت.

هم اکنون این اقامتگاه با نمای کاهگلی، با حیاطی فرش شده از آجر سنتی پر از نور و نخل و نارنج، حوضی زیبا و کاشیکاری و گلدانهای شمعدانی که بر گرد آن صف کشیده اند، هزار خاطره ی ناب کودکی را در ذهن هر مسافر زنده می کند و ساعاتی دل را از قیل و قال زندگی امروزی جدا می سازد و می برد تو را، دلت و ذهنت را به کوچه باغهای شاعرانه سالهای نه چندان دور.

این فضای سرشار از شور و خاطره با داشتن ۶ اتاق و سالن اجتماعات و امکانات کامل آماده ی پذیرش گردشگران خارجی و داخلی، بوم گردان و هر مسافر خسته دلی است که آرامش خود را در زیر آسمان کویر جستجو می کند. لازم به ذکر است این مجموعه به عنوان واحد نمونه و برتر بوم گردی از سوی مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مطرح و چون نگینی در منطقه می درخشد.

مجموعه دارای:

🔶۶ اتاق

🔶 ۴ اتاق ۲ تخته

🔶 ۲ اتاق ۳ تخته

🔶 یکی از اتاق های ۳ با داشتن سرویس فرنگی و حمام به شکل سوییت هستش

🔶 به همه ی اتاق ها در صورت نیاز سرویس کف خواب اضافه خواهد شد

🔶 صبحانه اتاق ها رایگان هستش

 

وب سایت رسمی

http://kashkiloo.ir

 

 

اقامتگاه بوم گردی ,اقامتگاههای بوم گردی استان کرمان,بوم گردی شهداد,اقامت در کویر شهداد,اقامتگاه بوم گردی کرمان,اقامتگاه بوم گردی کاشکیلو شهداد کرمان,اقامتگاه بوم گردی رفسنجان,هتل در شهداد کرمان

 

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields