Address & Contact

Our Address

تهران ، کرشت ، بلوار خلیج فارس ، 24 متری گلستان ، خیابان عباس آباد ، خیابان هنرمندان شمالی ، خیابان اردیبهشت ، کوچه گلستان

Telephone

کارگاه هنری گریفین 

💥 خدمات الکتروفرمینگ، پرینتر سه بعدی، مدلسازی و ساخت مجسمه‌‌‌های خاص جهت دکوراسیون💥

🌀 الکتروفرمینگ به طور اختصار نشاندن فلز روی یک قطعه به وسیله جریان الکتریسیته می‌باشد. قطعاتی از جنس پلاستیک، رزین و پلکسی گلاس گزینه‌‌‌های خوبی برای اینکار هستند. قطعات دیگر نیز ابتدا باید ضد اسید شوند. چون برای الکتروفرمینگ قطعه باید وارد اسید شود.

🌀 بنده با این روش میتوانم فلز مس را روی قطعه موردنظر بکشم

🌀 شکل دهی الکتریکی فرآیندی است که توسط آن محصولات از طریق ترسیب الکتروشیمیایی بر روی یک قالب یا هسته و جداسازی قالب از لایه آبکاری شده ساخته می‌شوند.

🌀 شکل دهی الکتریکی حاوی یک ویژگی است که باعث می‌شود فرآیند تولید پوشش کاربرد خاص داشته باشد. این ویژگی شامل:

🔸 تولید دقیق و با جزییات پوشش (بعنوان مثال شکل دهی الکتریکی برای تولید دیسک‌‌‌های فشرده)
🔸 تکثیر بافت‌‌‌های سطحی (بعنوان مثال تولید دانه‌‌‌های چوبی یا الگوهای چرمی)
🔸درجه بالایی از دقت در ابعاد(مثل قطعات دقیق)
🔸توانایی شکل دهی به قطعات که توسط هر روش دیگری سخت و هزینه بر است(مثل تیغه‌‌‌های چرخان چاپ)

🌀 از آنجا که فلز نیکل خواص مکانیکی عالی، ساختار دانه بندی خوب و مقاومت خوب در برابر خوردگی دارد. پرکاربرد ترین فلز برای شکل دهی الکتریکی می‌باشد. این خواص به ویژه در ریخته گری برای ساختن قالب‌ها مفید است.

🌀 کاربرد‌‌‌های مهم دیگر شکل دهی الکتریکی نیکل شامل تولید: ابزار ها، دستگاه راهنمای موج رادار، ماسک‌‌‌های محافظ اسپری و طیف وسیعی از اجزایی که برای تولید دشوار و پر هزینه هستند. علاوه بر این شکل دهی الکتریکی نیکل در تولید تراشه‌ها و شبکه استفاده می‌شود. این مورد یک روش تخصصی است که شامل ترسیب مستمر در یک ظرف دوار است.

🌀 از آن جایی که طیف گسترده ای از مقالات در حیطه الکتروفرمینگ منتشر می‌شود و روش‌‌‌های مختلف با توجه به برنامه‌‌‌های خاص متفاوت است. با این حال یک شرح کلی از فرآیند شکل دهی الکتریکی ممکن است مفید باشد.

🌀 قالب‌ها ممکن است دائمی‌یا یکبار مصرف باشند. قالب‌‌‌های دائمی‌معمولا از جنس نیکل،فولاد ضد زنگ، مس یا برنج ساخته می‌شوند. برای تسهیل جدا سازی پوشش آبکاری شده از قالب لازم است که چسبندگی فلزات ترسیب سده در سطح پایین کنترل شود. نیکل و فولاد ضد زنگ به طور طبیعی تمایل دارند که غیر فعال باشند. اما برای اطمینان از جدا شدن پوشش نیکل، سطوح معمولا به روش شیمیایی آماده برای فرآیند شکل دهی الکتریکی می‌شوند.

🌀 قالب‌‌‌های قابل مصرف از جنس آلیاژهایی با نقطه ذوب پایین( معمولا قلع، روی یا موم‌ها که در مرحله تکمیل رسوب گذاری ذوب می‌شوند.) می‌باشند. در ابتدا قالب غیر فلزی باید هادی جریان برق باشد. در برخی از روش‌ها از جمله ترسیب نقره، استفاده از پودر نقره یا گرافیت، رسوب الکترولس یا اسپری فلزات ممکن است استفاده شود.

🌀 فرآیند آبکاری به کنترل دقیق نیاز دارد در حالیکه شکل دهی الکتریکی در سرعت بالای آبکاری انجام می‌شود، مشکلاتی از قبیل توزیع و پخش فلزات، ایجاد گره و تنش داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. در شکل دهی الکتریکی تنش کم برای جلوگیری از جداسازی زودرس فلز از هسته با شکستن پوشش پس از جداسازی ضروری است. تنش کم را می‌توان با افزودن افزودنی‌‌‌های خاص به محلول‌‌‌های واتس یا سولفامات نیکل به دست آورد. با این حال تنش کششی می‌تواند بدون استفاده از افزودنی‌‌‌های آلی با استفاده از حمام سولفامات با سطح کلراید پایین حفظ شود. لازم به ذکر است که محلول‌ها بایستی به دقت نگهداری شوند و به طور مداوم برای حذف ناخالصی‌ها کنترل شوند.

مدیریت: آقای مرتضی عزیزمحمدی

 

 

 
خدمات الکتروفرمینگ , آبکاری الکتروفرمینگ , الکتروفرمینگ مس , الکتروفرمینگ چیست , پرینتر سه بعدی , مدلسازی  ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed