بازرگانی نوین الوان

🔹 تهیه و توزیع مستر بچ و افزودنی های پلیمری

🔹 کربنات کلسیم و لیز کننده

🔹 شفاف کننده آنتی یووی

🔹 آنتی بلاک و ضد شعله

🔹 گرانول PE.PP.PS

🔹 مجموعه بازرگانی نوین الوان با کادری مجرب و متعهد و سابقه کاری درخشان 

🔹 با استفاده از بهترین متریال و مواد اولیه آماده ارائه محصولات با کیفیت به شما عزیزان می باشد

🔹 ارسال محصول به سراسر کشور

🔹 مستربچ لیزکننده
مزایا… سهولت در باز شدن دو لایه فیلم از یکدیگر سهولت در باز شدن رول فیلم بهبود چاپ روی فیلم

🔹 مستربچ انتی بلاک
مزایا . سهولت در رول کردن فیلم
سهولت در جدا شدن دو لایه فیلم از یکدیگر
سهولت درباز کردن فیلم رول شده

🔹 آنتی اکسیدانت
✅افزایش پایداری حرارتی
مخصوص pp_pe
بالا بردنoit
مخصوص تولید کنندگان لوله و اتصالات_فیلم_تزریق و بادی و گرانول کارها

🔹 نوین الوان (‌MASTERBACH):
مزایا.. اتی یووی حفظ جلا و براقیت محصول
جلوگیری از تغییر رنگ محصول
پایداری طولانی در برابر اشعه uv
بهبود خواص توری و شفافیت سطح محصول

🔹 مستربچ آنتی استاتیک: استفاده از این مستربچ باعث جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن و جذب گرد و غبار در سطح محصول می‌شود

🔵⚪️مستربچ فیلر کربنات کلسیم⚪️🔵

مستربچ کربنات کلسیم، ماده پرمصرفی است که به طور گسترده­ در صنعت پلاستیک به عنوان پرکننده استفاده می­شود. اما، عدم توزیع و پخش مناسب کربنات کلسیم (CaCO3) در پایه پلیمری در این مستربچ ها، منجر به ایجاد مشکلاتی در جریان تولید محصولات مختلف می گردد.
استفاده از کربنات کلسیم با اندازه ذرات مناسب و همچنین اختلاط قوی و کنترل شده مواد با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه تولید کامپاندهای پلیمری، مستربچ های پرکننده کربنات کلسیم با کیفیت و ویژگی های عالی، با مقادیر گوناگون پودر کربنات کلسیم و بر اساس رزین های مختلف تولید می شود افزایش میزان بارگذاری کربنات کلسیم در این محصول به نسبت مستربچ های کربنات کلسیم موجود، امکان استفاده بیشتر از این محصول را با حفظ خواص نهایی و در نهایت کاهش بیشتر قیمت تمام شده فراهم می سازد.

علاوه بر این، مستربچ پرکننده کربنات کلسیم برای تولید محصولات دیگر اعم از کاغذ سنگی و سنگ های تزیینی نیز کاربرد داشته و بنا بر سفارش مشتریان محترم گریدهای اختصاصی آن برای مصارف فوق قابل عرضه می باشد.
🔷🔷🔷
ویژگی ها
اختلاط بسیار قوی کربنات کلسیم با پلیمر پایه
پخش یکنواخت کربنات کلسیم در بستر پلیمری
حذف ذرات تجمع یافته در مستربچ تولید شده
استفاده از کربنات کلسیم مرغوب
🔻🔻🔻
مزایا
عدم دانه زدگی در محصول نهایی
بهبود قابلیت چاپ سطوح
کاهش رشته رشته شدن الیاف
فرآیندپذیری آسان
قابلیت تولید فیلم
قابلیت تولید کاغذ سنگی
قابلیت تولید سنگ های تزیینی

🔹 مستربچ براق کننده 👉👉👉

براق‌کننده‌های نوری یا عوامل سفیدکننده فلورسنتی (موسوم به OBها) مواد شیمیایی هستند که تولیدکنندگان به محصولات خود مانند کاغذ، پلاستیک، و منسوجات اضافه می کنند تا سطحی براق‌تر و درخشان‌تر داشته باشند و سرعت روند زردی طبیعی که در طول زمان اتفاق می افتد را کاهش دهند. عوامل براق کننده نوری باعث می‌شوند رنگ محصولات به چشم انسان سفیدتر به نظر برسد.

این مواد با جذب نور در ناحیه یووی نزدیک (۳۶۰ تا ۳۶۵ نانومتر) برانگیخته شده و سپس نور آبی در ناحیه مرئی (۴۰۰ تا ۴۴۰ نانومتر) را از خود ساطع می‌کنند.

مزایا … 👉👉

👇👇.. ااا

– (حذف زردی و کدری سطح)
– بهبود رنگ اولیه
– درخشندگی محصولات رنگی
– سطح صاف و براق
– بهبود خواص نوری
– ایجاد رنگ سفید یخچالی در قطعات سفید رنگ
– بهبود رنگ در پلیمرهای بازیافتی

👇👇… ااا

کاربردها:
– فیلم‌های تک لایه و چند لایه شفاف و سفید مات
– ورق
– قطعات تزریقی
– محصولات پلاستیکی تولید شده با مواد بازیافتی

🔹 بازرگانی نوین الوان ( مستربچ )

تامین کننده انواع مستربچ
وافزودنیهای صنایع پلاستیک
در انواع پایه ها.
جهت تولید انواع لوله و نوار تیپ
و انواع نایلون و نایلکس
و ظروف بادی و تزریق پلاستیک
که مورد استفاده شما تولیدکنندگان
محترم قرار میگیرد. به شرح ذیل میباشد.
مستربچ مشکی از ۲۰ الی ۴۰ % دوده
مستربچ سفید از ۲۰ الی ۷۰% تیتان
انواع مستربچ رنگی در شیدهای رنگی
🔹 افزودنیها :
مستربچ لیزکننده
مستربچ شفافکننده
مستربچ انتی اکسیدانت
مستربچ آنتی استاتیک
مستربچ آنتی بلاک
مستربچ آنتی بلاک و لیز کننده
مستربچ آنتی یووی
مستربچ خوشبوکننده
مستربچ ضد شعله
مستربچ رطوبت گیر
مستربچ کاهنده mfi
مستربچ افزاینده mfi
کربنات کلسیم

⚪️⚫️مستربچ سفید و مشکی⚫️⚪️
▫️مستربچ سفید عموماً جهت افزودن رنگ سفید به محصولات پلیمری به کار می رود. رنگدانه مورد استفاده برای تولید این مستربچ، دی اکسید تیتانیوم اصلاح شده روتایل می باشد. این رنگدانه ضریب شکست نور بالاتری نسبت به دیگر رنگدانه های سفید و در نتیجه قدرت پراکندگی نور بهتری داشته و از پایداری شیمیایی و حرارتی خوبی برخوردار است.
▪️ کربن سیاه (دوده یا کربن بلک) مهمترین رنگدانه برای تولید مستربچ مشکی در صنعت پلاستیک می باشد. این رنگدانه تمام طول موج ها در ناحیه مرئی را جذب کرده که در نتیجه آن، محصول رنگ دار شده با این رنگدانه، سیاه به نظر می رسد. این رنگدانه تمایل زیادی به آگلومره شدن دارد و لذا توزیع خوب ذرات کربن سیاه در رزین پلیمری در این مستربچ از اهمیت ویژه ای برخوردار است

افزودن مستربچ‌های رنگی این افزودنی‌ها گاهی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی نیز می‌شود. مستربچ رنگ یک مخلوط پلاستیکی شامل درصد بالایی از رنگ دانه و درصد کم پلیمر است و از طریق تغییر غلظت و مقدار این ماده می توان به نمونه های رنگی مختلف دست یافت. انواع مستربچ های رنگی، مستربچ سفید، مشکی و سایر رنگ ­ها هستند. این مستربچ ­ها معمولا دارای دو نوع پایدارکننده و دو نوع روان ­کنندۀ داخلی و خارجی، رنگینه و پایه پلیمری است. با کمک مستربچ، پلاستیک مورد نظر را می توان به رنگ ­های مختلفی در آورد. نکتۀ بسیار مهم در انتخاب مستربچ، سازگاری پلاستیک با رنگ و سایر افزودنی های همراه آن مستربچ است.

اجزای اصلی مستربچ رنگی عبارتند از رنگ­ دانه، سازگارکننده و پلیمر حامل:

رنگ­ دانه­ ها: شامل پیگمنت­ ها در دو گروه آلی (مانند فتالو سیانین سبز) و معدنی (مانند اکسید آهن قرمز و یا تیتانیوم) و دای که مانند یک جوهر یا رنگ بی اثر است و عموما نمی توان از آن برای رنگ کردن پلی اولفین استفاده کرد. در شکل ۴ انواع رنگ دانه­ ها نشان داده شده است:

رنگ دانه (پیگمنت)

مزایای استفاده از مستربچ

با به کار بردن مستربچ­ ها می‌توان در وقت، انرژی و هزینۀ لازم برای مخلوط کردن این پودرها و نیروی کار صرفه جویی کرد و استفاده از این ترکیبات اقتصادی است. همچنین به دلیل عدم پخش شوندگی مناسب برخی از افزودنی ­ها، امکان اضافه کردن مستقیم آن به محصول وجود ندارد. به عنوان مثال در فرآیندهای تزریق اضافه کردن افزودنی های پودری به دلیل کوتاه بودن طول مارپیچ دستگاه تزریق مناسب نبوده و استفاده از مستربچ پلیمری توصیه می شود. دیگر مزایای استفاده از مستربچ عبارتند از:

سهولت ذخیره سازی، جابجایی و کاربری به دلیل شکل گرانولی آن
ساده تر شدن خوراک دهی و حل مشکل تغییر غلظت افزودنی و یکنواختی رنگ یا خواص در حین تولید
عدم پخش پیگمنت ها در هوا و در نتیجه ایجاد خطر سلامتی و ایمنی کارکنان و آلوده سازی خطوط تولید مجاور
پخش و یکنواختی بهتر رنگ، افزودنی یا پرکننده در سراسر محصول نهایی
مصرف مقدار کمتر پیگمنت یا افزودنی
بهبود فرآیند ذوب به دلیل سازگاری عامل اتصال دهندۀ مستربچ با پلیمر
ثبات بیشتر خواص یا رنگ
کنترل پذیری بهتر کدری و شفافیت محصولات رنگی
کاهش دفعات خوراک دهی در فرآیند با استفاده از مستربچ حاوی افزودنی های تغلیظ شدۀ پایدار UV، آنتی اکسیدانت، به تاخیر اندازندۀ شعله یا شفاف کنندۀ نوری
افزایش تکرارپذیری فرآیند از طریق از پیش تعیین کردن نسبت اجزای افزودنی مستربچ
حذف هزینۀ پاک سازی و تمیزکاری

درصد استفاده از مستربچ

با بالا رفتن درصد افزودنی مستربچ در کاربردی مشخص، میزان مصرف مستربچ پایین می آید. درصد مصرف مستربچ در محصول نهایی به عوامل زیر بستگی دارد:

درصد و کیفیت افزودنی
ضخامت قطعه یا فیلم تولیدی
میزان پوشش دهی یا غلظت مورد نظر
مقدار مستربچ مورد استفاده در تولید محصول نهایی از زیر یک درصد (در برخی انواع ضد UV و پایدارکنندۀ رنگ ها) تا بالای ۵۰ درصد (گونه­ هایی از کندکننده‌های حریق یا مستربچ های کربنات کلسیم) متفاوت است. همچنین برای رنگ کردن محصولات، معمولا مقدار یک تا سه درصد مناسب است.

ویژگی های مستربچ خوب

فاکتورهای موثر در انتخاب مستربچ با کیفیت مناسب عبارتند از:

مطابقت پایه پلیمری مستربچ با مواد و کالای تولیدی
ثبات رنگ یا خواص در دفعات مصرف
مشخصات فنى مطلوب که این مشخصات فنی عبارتند از مقاومت انتقال سطح، درصد رطوبت، دمای ذوب، پراکندگی در ماتریس پلیمری، شکل ظاهری و جلای مستربچ، مقاومت حرارتی سطح
غلظت یکنواخت و درصد مناسب افزودنی یا پیگمنت
میزان مصرف کم
منحصر به فرد بودن رنگ و شید
عدم ایجاد مشکلات در فرآیند تولید محصول نهایی

فرهاد مرتضویان:
📝افزودنی ضد آتش:

اغلب پلیمرها آتشگیر هستند و برخی پلیمرها ذاتا ضد آتش هستند. نظیر PVC . این مواد در زمان آتشگیری دود غلیظ و بسیار سمی ایجاد می نمایند. بنابراین لازم است از پخش شدن و گسترش آتش جلوگیری کرد و نسبت به آتش مقاوم نمود.
وظیفه تاخیر اندازنده و یا ضد آتش جلوگیری از آتش سوزی و گسترش آن می باشد. این افزودنی در صنایع ساختمان سازی , صنایع الکترونیک و الکتریکی , اتومبیل سازی و مبلمان سازی بیشترین مقدار مصرف را دارد.
به هر حال سالانه بیلیونها پوند از افزودنی ضد آتش در سراسر دنیا استفاده می گردد.

✅تاخیراندازنده ها از چه ترکیباتی تشکیل شده اند؟

⭕️ترکیبات برومینه: امروزه بیشتر از این ترکیبات استفاده می شود. واکنش آنها قابل برگشت می باشد و توازنی از نظر عملکرد,خواص ,فرایند پذیری و هزینه دارند.

⭕️ترکیبات فسفری: این گروه شامل ترکیبات هالوژنه – فسفری می باشند.این دسته معمولا برای فومهای پلی اورتانی و آلیاژ های نظیر PC/ABSاستفاده می گردند.این گروه از رزین ها خواص دیگری مانند پایداری به نور ماورائ بنفش ایجاد می کند.در حال حاضر فشار هایی اعمال می گردد مبنی بر این که از ترکیبات عاری از هالوژن استفاده گردد.

هیدروکسیدهای فلزی: این در واقع همان افزودنی تاخیراندازنده عاری از هالوژن می باشد که بیشتر در پلی اولفینها , پی وی سی و برخی از واد پلاستیک مهندسی نظیر نایلون استفاده می گردند.

⚫️ملامین: رشد سریعی در بازار برای تولید مواد تاخیراندازنده ضدآتش عاری از هالوژن, موجب تولید این مواد شده است. مزیت این نوع افزودنی شامل تولید دود و سمیت , خوردگی کمتر و بطور کلی دوستدار محیط زیستی می باشد. معمولا این کاربرد ها در فوم پلی اورتان ها , پلی آمید و پلی اورتانهای ترموپلاستیک دیگر می باشد.

✅یک افزودنی ضد آتش چگونه کار می کند؟

⚫️جلوگیری از طریق فاز بخار

در طول احتراق و یا آتش سوزی,افزودنی تاخیراندازنده با پلیمر در حال سوختن واکنش می دهد و تولید رادیکالهای آزاد می نماید و باعث خاموش شدن فرآیند احتراق می گردد. این مکانیسم عموما در هالوژنه ها اتفاق می افتد.

⚫️تولید یک لایه کربن

این نوع از تاخیراندازنده یک لایه کربن روی سطح مواد بوجود می آورد.این لایه کربن پلیمر را ایزوله می نماید,فرایند سوختن را کاهش می دهد و این مانع, گازهای اضافی حاصل از سوختن را مهار کند. نوع مکانیسم ذکر شده بوسیله ضد افزودنی غیر هالوژنه با استفاده از فسفروس و نیتروژن انجام می شود.

⚫️تولید سرما

مواد معدنی آب دار یک گروه دیگر از ضد آتش ها هستند که عموما برای سیم و کابل استفاده می شوند.این سیستم یک واکنش گرماگیر در حضور آتش انجام می دهد که باعث آزاد شدن مولکولهای آب و سرد شدن پلیمر و رقیق کردن فرایند سوختن می گردد.

✅آزمونی برای این موضوع وجود دارد؟

آزمونی به نام LOI وجود دارد که بر اساس استاندارد ASTM D2863-00 است و بیانگر حداقل میزان جذب اکسیژن از هوا در زمان احتراق ماده پلیمری مورد نظر می باشد.

✅آیا برای هر ماده پلیمری باید افزودنی خاص استفاده نمود؟

برای هرماده با توجه به نوع کاربرد ,می بایست از ضدآتش مخصوص به آن پایه را استفاده کرد. برای مثال پلی اتیلن دانسیته سبک ازهیدروکسید آلومینیوم و برای کامپوزیت آلومینیوم – پلی اتیلن از هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منیزیم استفاده شده است
نوین الوان

مستربچ مقاوم به ضربه
برای بهبود شکنندگی قطعه پلاستیک استفاده می شود.

این نوع مستربج شامل پایه پلیمر به همراه لاستیک هایی می باشد که امکان پخش شدن در پایه پلیمری را دارا می باشند مانند EPDM و یا POE (پلی اتیلن الاستومر)
نکته حائز اهمیت در این نوع مستربچ این است که باید بتوان به طور کامل و یکنواخت در پایه پلیمری پخش شود و نکته مهم دیگر نیز این است که رنگ مستربچ را تغییر ندهد.

مورد مصرف:
فیلم به منظور ایجاد کشش در فیلم
قطعات بادی
قطعات تزریقی
مقدار مصرف
۲۰-۵ درصد بسته به نوع قطعه تولیدی

نوین الوان

مستربچ آنتی استاتیک
این مستربچ که یکی از مستربچ های پر مصرف است.باعث جلوگیری از تجمع الکتریسیته ساکن و گرد و غبار در سطح محصول می شود.
استفاده از این مستربچ باعث:
۱-جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن و جذب گرد و غبار در سطح محصول
۲-سهولت جدایی قطعه از قالب
افزودنی آنتی استاتیک در حین تولید ماده پلیمری وارد ماتریس پلیمر میشوند. پس از آن عامل آنتی استاتیک به سطح پلیمر رفته و در آن یک لایه مولکولی یکنواخت تشکیل می دهد.
پخش غیر قطبی این مولکول ها همچنان متصل به پلیمر باقی می ماند و در حالی که بخش قطبی افزودنی به خارج پلیمر پرتاب شده و با جذب رطوبت هوا یک فیلم رسانای نازک تشکیل می دهد مشروط بر اینکه رطوبت هوای اطراف کافی باشد اگر رطوبت نسبی بسیار پایین باشد این مواد کارایی خود را از دست می دهند، بنابراین رطوبت نسبی هوا بر کارایی این افزودنی بسیار موثر است.

کاربرد های مستربچ آنتی استاتیک:
۱-رزین پایه پلی اتیلن، فیلم، ورق، نخ، طناب، لوله، قالبگیری بادی
۲-قالبگیری تزریقی و سایر فرآیند های اکستروژن

ویژگی های مستربچ آنتی استاتیک:
۱-جلوگیری از گرد و غبار بر روی محصول
۲-کمک به جدا شدن قطعه از قالب
۳-جلوگیری از تجمع الکتریسیته ساکن بر روی محصول
مقدار مصرف: ۱۵-۱۰ درصد

مستربچ کمک فرآیند
اگر فرمولاسیون و شرایط فرآیندی یکسان است استفاده از مستربچ کمک فرایند پیشنهاد می گردد.
کمک فرایند پلیمری افزودنی های بر پایه الاستومر فلوئور می باشند که برای افزایش بهره وری و خواص محصول در حین فرایند اکستروژن به پلیمر در حدود ppm، قسمت در میلیون اضافه می گردند.
از این مستربچ جهت کاهش استهلاک ماشین آلات بهبود و تسهیل فرآیند تولید، کاهش دما و فشار و افزایش عمر ماشین آلات استفاده میشود.
این مستربچ در تولید فیلم باعث صیقلی تر شدن سطح فیلم افزایش شفافیت سطح فیلم خاصیت چاپ پذیری کاهش استهلاک ماشین آلات کاهش زمان و ضایعات هنگام تعویض رنگ، کاهش دما و فشار پروسه و در نتیجه افزایش عمر ماشین میشود.
کمک فرآیند پلیمری به دلیل دارا بودن عنصر فلوئور الکترونگاتیویته بالا هنگامیکه به پلی اتیلن اضافه می شوند به دلیل ناسازگاری با پلی اتیلن به سطح بین مرزی پلیمر و اکسترودر مهاجرت کرده و به اکسید های فلزی اکسترودر چسبیده و یک لایه لغزنده درون اکسترودر به وجود می آید.
این لایه باعث کاهش اصطحکاک و چسبیدگی شده و سطح پلیمر را صاف می گرداند.
مستربچ کمک فرایند PPA حاوی ۵ تا ۱۰ درصد از کمک فرایند فلوئورو الاستومر می باشد.
این مستربچ برای کمک به فرایند پلی الفین ها استفاده می شوند.

از مستربچ کمک فرایند در کاربرد های زیر استفاده می شود:
تولید فیلم دمشی
تولید سیم و کابل
تولید لوله

-آیا فقط مواد نو به افزودنی احتیاج دارند یا مواد بازیافتی نیز دارند؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که نه تنها مواد نو و اصطلاحا ویرجین virgine به افزودنی ها نیازمند هستند بلکه مواد بازیافتی نیز به آن احتیاج دارند.خصوصا محصولات بازیافتی به دلیل تخریب انجام شده بیشتر به مواد افزودنی احتیاج دارند.
همانطور که میدانید همه روزه گریدهای مختلف محصولات پلاستیکی مانند پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) پلی اتیلن با چگالی پایین(LDPE) و پلی اتیلن خطی با چگالی پایین ، پلی پروپیلن ایزوتاکتیک، پی وی سی، پلی اتیلن ترفتالات، پلی آمید و یا پلی استایرن بازیافت میشوند. این مواد بدون افزودنیها مقاوم و پایدار نیستند و قابلیت و فرایندپذیری ندارند.
نکته قابل تامل دیگر این اسن که مواد افزودنی که قبلا در حین ساخت قطعه نو مصرف شده بودند در حال حاضر در ماده بازیافتی از بین رفته است.

-چگونه مواد افزودنی به پایه پلیمری اضافه می گردند؟
چون اغلب این مواد بصورت پودر جامد و مایع می باشند و در درصدهای پایین به پلیمر پایه اضافه می گردند.برای ترکیب در پایه پلیمری مربوط می بایست و عموما از میکسرها و دستگاه های دو پیچه برای ایجاد اختلاط و همگن شدن استفاده گردد.
و بدلیل این که همه شرکت های تولید کننده امکان اختلاط این مواد افزودنی در پایه پلیمری مربوطه ندارند.یکسری شرکت ها این مواد را به همراه پایه پلیمری مربوطه و افزودنی لازم و عامل پخش کننده مناسب آن افزودنی با فرمولاسیون مشخص مخلوط نموده و بصورت مستربچ به فروش می رسانند.

فرق مستربچ و کامپاند:
در برخی موارد مستربچ در یک صنعت استفاده می گردد ولی در برخی موارد لازم است به جای مستربچ از کامپاند استفاده گردد. یعنی شرکت تولید کننده مستربچ پایه پلیمری، افزودنی و یا افزودنی های لازم را با هم مخلوط نموده و در اختیار شرکت تولید کننده قطعه قرار می دهد و شرکت تولید کننده این مواد را بصورت ۱۰۰ درصد استفاده می نمایند.
–در چه مواردی به جای استفاده از مستربچ از کامپاند استفاده می گردد؟
۱-مشتری امکان اختلاط را نداشته باشد.
در اکسترودر های تزریق و اکسترودر های فیلم که امکان اختلاط مستربچ با پایه پلیمری وجود ندارد از کامپاند به جای مستربچ می توان استفاده کرد.
۲-برای سهولت در مصرف

چه نوع گرید پلیمر را برای تولید محصول مناسب است؟
انتخاب گرید ارتباط مستقیم با نوع فرایند و خواص محصول تولید دارد
برای مثال محصولات بادی MFI1-0.5
محصولات ورق MFI1-6
محصولات فیلم MFI0.5-3
محصولات تزریقی MFI 20-15
محصولات اکسترودری MFI1-4
نوین الوان

‼️معرفی محصول در فرایند تولید‼️

مزایای سازگارکننده ها در فرآیند تولید مستربچ
با افزودن سازگارکننده ها به مستربچ، فرآیندپذیری آنها از طریق بهبود ترشوندگی، یکنواختی و تثبیت، تسهیل می گردد که هریک شامل موارد زیر می شوند:
ترشوندگی سریع
امکان افزایش سرعت فرآورش
امکان افزایش بارگیری
بهبود یکنواختی
کلوخه ها و تجمع ذرات کمتر
افزایش استحکام رنگ
تثبیت عالی
پیشگیری از کلوخه سازی مجدد
رقیق سازی آسان و بهبود سازگاری مستربچ در کاربرد نهایی
تطابق رنگ دقیق
نحوۀ عملکرد ترکیبات سازگارکننده در اکسترود
نوین الوان

مستربچ مشکی چیست ؟
مستربچ مشکی افزودنی رنگی می باشد که خاصیت پخش شوندگی عالی در پلیمر و همچنین قابلیت رنگ دهی بالایی دارد. این مستربچ کیفیت بالایی دارد و از ۲۵% تا ۶۰% کربن بلک تشکیل شده است.

📌کاربرد مستربچ مشکی
مستربچ های مشکی در تولید مصنوعات به کار می رود از جمله تولید کیسه های زباله، گونی و جامبو، تولیدات تزریقی، محصولات نایلون و نایلکس، تولید کارتن پلاست، تولید قطعات خودرو، قالب سازی و…

📌ویژگی مستربچ های مشکی
این نوع مستربچ نیز در انواع کیفیت بر اساس نیاز مشتری تولید میشود . مستربچ مشکی ما از مواد مرغوب و با کیفیت تولید شده و با توجه به پخش شوندگی مناسب و رنگ دهی بالا توانسته یکی از پرفروش ترین محصولات ما شود و رضایت بسیاری از مشتریان و تولید کنندگان را کسب کند. این محصول نیز در گرید های مختلف و درصد دوده ی گوناگون (۲۵ الی ۵۰ درصد) تولید میشود و میتواند پاسخگوی نیاز مشتری در رده ی کیفی متفاوت باشد.این شرکت یکی از بهترین تولیدکنندگان مستربچ مشکی می باشد.
نوین الوان

@novinalvanmasterbach

مدیریت:مهندس مرتضویان

جهت مشاهده قیمت به روز مواد مصرفی به لینک زیر مراجعه نمایید

https://wikiplast.ir/prices-code

کربنات کلسیم در پلاستیک , کربنات کلسیم در صنایع غذایی , آنالیز کربنات کلسیم , حلال کربنات کلسیم , کود کربنات کلسیم , فروش کربنات کلسیم , کربنات کلسیم در رنگ سازی , صادرات کربنات کلسیم , 

ساعات کار

شنبه

تمام وقت

یک‌شنبه

تمام وقت

دوشنبه

تمام وقت

سه‌شنبه

تمام وقت

چهارشنبه

تمام وقت

پنج‌شنبه

تمام وقت

جمعه

تمام وقت

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields