تجهیزات سردخانه برادران حامی دوست

طراحی و تجهیز انواع سیستم های سردخانه ای برای بیمارستان ها و رستوران ها و فروشگاه ها به صورت ثابت و متحرک

به صورت اقساط ۳ الی ۶ ماه در سراسر کشور

** برای دیدن نمونه کارها به کانال تلگرام ما مراجعه کنید **

https://telegram.me/hamidoost

تبرید چیست؟
نگهدارى مواد غذایى یکى از وظایف مهم صنعت تبرید است.سرعت فاسد شدن مواد غذایى با کند شدن حرکت مولکولى کم مى شود زیرا کند شدن حرکت مولکولى رشد باکترى هاى فاسد کننده موادغذایى را کم مى کند. در زیر نقطه انجماد، رشد باکترى هاى فاسد کنندهٔ غذا بسیار کند مى شود.
تبرید عبارت است گرفتن گرما از محلى که مى خواهیم ان را سرد کنیم و انتقال آن به محیطى بزرگ تر که انتقال حرارت به ان تغییرمحسوسى در دماى انجا ایجاد نمى کند
دستگاه هاى سرد کننده باید داراى یک سیستم تعیین ظرفیت باشند تا امکان مقایسه آنها وجود داشته باشد. براى اندازه گیرى قدرت سرمایى در دستگاه هاى سرد کننده کوچک از وات و در دستگاه هاى بزرگ تر از کیلووات استفاده مى شود.
براى ارزیابى قدرت دستگاه هاى سردکننده واحد دیگرى وجود دارد و این به زمانى برمى گردد که از یخ براى سرد کردن استفاده مى کردند. در این روش قدرت سرمایى دستگاه هاى کوچک را به بى تى یو در ساعت و قدرت سرمایى دستگاه هاى بزرگ تر را به تن سرمایى مى سنجند. یک تن سرمایى معادل سرمایى است که یک تن یخ در اثر ذوب شدن در ۲۴ ساعت تولید مى کند و معادل ۱۲۰۰۰ بى تى یو در ساعت است.
فرایند تبرید
یخچال باید گرما را از سطح دمای داخلی خود به خارج انتقال نماید. قطعات تشکیل دهنده یخچال با همراهى همدیگر این وظیفه را انجام می دهند. نفوذ گرما به داخل ىخچال دماى آن را بالا مى برد ولى فرصت بالا رفتن دماى مواد غذایى داخل یخچال پىش نمى آید زیرا بالا رفتن دماى مواد غذایى باعث فساد آن ها مى شود. بنابراین وقتى دماى هواى داخل یخچال تا حد معینى بالا رود سیستم سردکنندهٔ یخچال شروع به کار مى کند و گرما را از یخچال خارج مى کند
انواع مختلف سیستم های تبرید تراکمی به کار رفته در تاسیسات سیستم هاى سرمایش اساسا کار همهٔ آنها ی یکی است و تمامی این سیستم ها شامل کمپرسور، کندانسر، کنترل کنندهٔ مایع مبرد و اواپراتور می باشد.
برادران حامى دوست

 

برنامه ریزی مسیر من

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields