Address & Contact

Our Address

تهران

Telephone

تعمیرات مخازن موتورخانه واحدی پور

🔸 تعمیر وتعویض انواع مخازن موتورخانه تولید منبع دوجداره کویل دار مبدلهای مسی استیل اسید شویی انواع دیگ کویل مسی مستقیم از کارخانه خریداری کنید دیگر نیازی به واسطه ندارید دیگ ابگرم دیگ بخار در سایز‌‌‌های مختلف تولید تعمیر و نصب پذیرفته میشود

🔸 تعمیر و تعویض انواع کلکتور در محل موتورخانه انجام میشود

09197204084
🌀منبع موتورخانه (مخزن موتورخانه) چیست؟

🔸انواع منابع یا مخازن مورد استفاده در موتورخانه شامل منبع ذخیره آب، منبع ذخیره گازوئیل، منبع کویلی، منبع دو جداره، منبع انبساط باز یا بسته می‌باشد.

🌀مخزن ذخیره آب موتورخانه 

🔸مخزن یا منبع ذخیره آب در موتورخانه به جهت نگهداری و انباشتن آب مصرفی مورد نیاز ساختمان و یا آب مورد نیاز سیستم آتشنشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جهت جلوگیری از کاهش فشار آب کلی منطقه، استفاده از مخزن ذخیره آب الزامی‌می‌باشد. همچنین وجود منبع ذخیره آب از خطر خشک کار کردن پمپ و در نتیجه آسیب رسیدن به آن، در هنگامی‌که فشار آب کم می‌باشد و یا آب بطور کامل قطع می‌شود جلوگیری می‌کند. مخازن ذخیره آب می‌توانند از جنس گالوانیزه یا پلیمری باشند که امروزه استفاده از مخازن ذخیره آب گالوانیزه نسبت به مخازن پلیمری محدود تر می‌باشد.

تفاوت مخازن ذخیره آب گالوانیزه و پلیمری در تفاوت‌‌‌های مخازن گالوانیزه و پلیمری می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

🔸در یک ظرفیت یکسان مخازن گالوانیزه نسبت به مخازن پلیمری دارای وزن بیشتری هستند، در نتیجه حمل و نقل و جابجایی آنها به مراتب نسبت به مخازن ذخیره آب پلی اتیلنی سخت تر می‌باشد.
🔸در یک ظرفیت یکسان مخازن پلیمری دارای قیمت مناسب تری نسبت به مخازن گالوانیزه می‌باشند.
🔸در مکان‌‌‌های آزاد که مخزن بصورت مستقیم با نور خورشید در ارتباط است، استفاده از مخازن پلیمری تک لایه توصیه نمی‌شود. در این موارد برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها و تولید خزه یا جلبک بهتر است از مخازن پلیمری سه لایه یا مخازن گالوانیزه استفاده کرد.
🔸مقاومت مخازن گالوانیزه در مقابل ضربه و آسیب فیزیکی بالاتر از مخازن پلیمری می‌باشد.
🔸نصب کانکشن‌ها با سایز‌‌‌های دلخواه روی مخازن پلاستیکی به مراتب راحت تر از مخازن گالوانیزه می‌باشد.
🔸تنوع مدل‌‌‌های مخازن پلیمری نسبت به مخازن گالوانیزه بیشتر می‌باشد و برای نصب در فضاهای مختلف که محدودیت ارتفاع دارند مثل زیر راه پله یا فضاهایی که محدودیت سطح دارند مثل موتورخانه مناسب تر می‌باشند.
🔸مخازن گالوانیزه از محل جوش‌ها به مرور دچار خوردگی یا زنگ زدگی می‌شود در حالی که در مخازن پلیمری این مشکل وجود ندارد.
تلفات حرارتی در مخازن دخیره آب پلیمری نسبت به مخازن گالوانیزه بسیار کمتر می‌باشد، و دمای آب مدت زمان بیشتری سرد یا گرم باقی می‌ماند.

🌀منبع کویل دار و منبع دو جداره 

🔸از منبع کویلی یا دوجداره به منظور گرم کردن آب مصرفی در موتورخانه استفاده می‌شود. جنس منابع کویلی یا دوجداره معمولا از ورق فولادی با روکش گالوانیزه می‌باشد. همانطور که از نام منبع کویلی مشخص است، برای تبادل حرارت بین آب گرم شده توسط دیگ و آب مصرفی، از یک کویل مسی رفت و برگشتی استفاده شده است. م

🔸نبع دوجداره نیز دارای دو لایه می‌باشد که از دو استوانه بزرگ و کوچک که درون یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده است. در ساختمان هایی که از منبع دو جداره به عنوان مبدل حرارتی استفاده می‌شود ابتدا آب شهر وارد لایه داخلی می‌شود و آب گرم شده توسط دیگ با چرخش در لایه بیرونی و تبادل حرارت با لایه داخلی باعث گرم شدن آب گرم مصرفی می‌شود.

🌀تفاوت منبع کویلی و منبع دوجداره 

🔸منابع دو جداره در ظرفیت‌‌‌های پایین بطور معمول تا 1000 لیتر مورد استفاده قرار می‌گیرند اما منابع کویل دار تا ظرفیت 5000 لیتر نیز قابل ارائه می‌باشند. بنابراین در ظرفیت‌‌‌های بزرگ نمی‌توان از منابع دوجداره استفاده کرد.
🔸در منابع دوجداره با توجه سطح تبادل بیشتر زمان کمتری صرف گرم شدن آب می‌شود، اما همین سطح تبادل بیشتر در لایه بیرونی به شدت تلفات حرارتی با محیط دارد. در منابع کویلی با توجه به اینکه کویل داخلی هیچگونه تماسی با محیط بیرون ندارد، در نتیجه میزان تلفات حرارتی بسیار ناچیز می‌باشد.
🔸در منابع کویل دار میزان افت فشار آب بیشتر است که این افت ناشی از رفت برگشتی بودن کویل مسی می‌باشد و نیاز به پمپ سیرکولاتور با هد بیشتر می‌باشد.
🔸منابع کویلی معوملا بصورت ایستاده ساخته می‌شوند که با توجه به نیروی وزن آب و ایجاد فشار بیشتر روی عدسی پایین منبع، ضخامت ورق در عدسی‌ها باید بیشتر در نظر گرفته شود، اما در منابع دوجداره ضخامت ورق بصورت یکسان می‌باشد.
🔸درصورتیکه در منابع دوجداره لایه داخلی دچار نشتی یا سوراخ شود امکان تعمیر آن وجود ندارد اما در منابع کویلی با توجه به تک لایه بودن آنها و امکان دسترسی راحت به راحتی قابل تعمیر می‌باشند.
🔸در منابع دوجداره با توجه به نصب آنها در ارتفاعی بالاتر از کلکتور آب گرم دیگ و حرکت ثقلی آب به پمپ سیرکولاتور جهت گردش آب گرم نیاز نمی‌باشد.

به مدیریت:واحدی پور

 

 

 

تعمیر مخازن موتورخانه در تهران , موتورخانه  , مخازن موتورخانه واحدی پور در تهران , هزینه تعمیر مخازن موتورخانه , مخزن , تعمیرات سیستم‌‌‌های سرمایشی گرمایشی , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed