Address & Contact

Our Address

تهران،علی آباد جنوبی،بلوار دستواره،24 متری باستانی پور

Telephone

پنچرگیری و بالانس و شستشوی موتور مرتضی در تهران

✨شستشوی بدنه و موتور خودرو با مجهزترین وسایل نانو

✨شستشوی موتور با بخارشوی پیشرفته

🔴چرا باید روغن موتور خودرو تعویض گردد؟

با شروع کار موتور، روغن در معرض اکسیده شدن و تجزیه حرارتی و آب و سوخت خام قرار دارد؛ به همین دلیل روغن آلوده شده و به مرور کیفیت خود را از دست می‌دهد. از سوی دیگر مواد افزودنی آن نیز رفته رفته مصرف می‌شوند. این مواد افزودنی شامل پاک کننده ظرفیت معینی برای جذب و معلق نگه داشتن ذرات می‌باشد.به ازای مصرف هر لیتر بنزین، یک لیتر آب تولید می‌شود که مقداری از آن به صورت بخار از اگزوز خارج می‌شود و باقیمانده آن به روغن افزوده می‌شود.

🔴نکات مهم در مورد روغن موتور 

💠بهتر است هنگام تعویض روغن، فیلتر روغن نیز تعویض گردد.

💠در موتورهای با تکنولوژی بالا نباید از روغن‌‌‌های موتور با سطح کارآیی پایین تر استفاده شود.

💠در موتورهای قدیمی‌برای استفاده از روغن موتورهای باکیفیت می‌بایست جانب احتیاط را نگهداشت و در صورت لزوم تفاوت سطوح از یک درجه بیشتر نباشد.

💠 با توجه به عوامل گوناگون از قبیل کیفیت سوخت، شرایط آب و هوایی، ترافیک، نوع رانندگی و بسیاری موارد دیگر کیلومتر کارکرد ذکر شده برای روغن موتور عموما قابل حصول نبوده و تعویض روغن قبل از رسیدن به حداکثر زمان کارکرد، توصیه می‌گردد.

💠 در زمان تعویض روغن، از دستگاه‌‌‌های مکش که روغن را از بالای موتور، می‌نمایند استفاده نکنید. چرا که به دلیل تجمع رسوبات و آلودگی‌ها در کف کارتر روغن، تخلیه از انتهای کارتر موجب خروج بیشتر لجن و سایر آلاینده‌ها خواهد شد.

💠 استفاده از ظروف پلاستیکی نسبت به فلزی، مقرون به صرفه تر بوده و آلودگی کمتری داشته و میزان هدر رفتن روغن پایین تر خواهد بود.

💠 هنگام خرید روغن موتور همواره باید به خاطر داشت الزاما گرانترین روغن همیشه مناسب ترین نمی‌باشد.

💠 روغن موتور در هر صورت موجب آسیب به پوست می‌شود، از تماس طولانی مدت با آن باید اجتناب کرد

💠 از ترکیب دو نوع روغن موتور غیرهمنام و یا با دو سطح کیفی متفاوت خودداری کنید زیرا تاثیر متقابل مواد افزودنی بعضا متفاوت موجود در روغن‌ها بر روی یکدیگر، منجر به صدمات شدید به موتور می‌شود.

💠 متوسط زمان تعین شده برای تعویض روغن در کشورهای پیشرفته صنعتی ۱۳۰۰۰کیلومتر و برای کشور ما، ایران این رقم حدود ۳۰۰۰کیلومتر می‌باشد.

🔴بالانس چرخ‌‌‌‌های خودرو

🚗 بالانس چرخ‌‌‌‌های خودرو یکی از الزامات اساسی خودرو در زمان سرویس دوره ای خودرو است که همواره توسط سازنده خودرو نیز توصیه می‌شود. بالانس لاستیک‌ها که بعضی اوقات با میزان فرمان اشتباه گرفته می‌شود در افزایش طول عمر لاستیک و رسیدن به عملکرد بهینه لاستیک نقش بسیار مهمی‌را ایفا می‌کند.

🚗 بالانس چرخ ها  از طریق توزیع یکسان وزن لاستیک و خودرو, باعث سایش یکنواخت هر چهار لاستیک و یک سواری ملایم می‌شود. باید توجه داشته باشید که بالانس لاستیک‌ها با میزان فرمان دو مسئله کاملا متفاوت می‌باشند.

🚗 در طول زمان سایش لاستیک خودرو و افتادن در دست اندازها و جاده‌‌‌های ناهموار باعث می‌شود که توزیع نیرو روی لاستیکهای خودرو دستخوش تغییر شود که در این حالت لاستیکهای خودرو از شرایط بالانس خارج می‌شود و این مسئله خود را از طریق ارتعاش و ضربه زدن فرمان خودرو در سرعتهای مختلف بسته به میزان غیربالانسی نشان می‌دهد.

به مدیریت:مرتضی مولایی

 

 

 

تعویض روغنی , بخارشوی نانو در تهران , پنچرگیری و بالانس چرخ خودرو در تهران , تعویض روغنی مرتضی در تهران , شستشوی موتور در تهران , هزینه تعویض روغنی و شستشوی موتور در تهران , مزایای تعویض روغم موتور خودرو ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed