تولیدات موزائیک عقیق

✨تولیدکننده انواع موزائیک‌‌‌های پرسی،گرانیتی،واش بتن با دستگاه تمام اتوماتیک

💠موزاییک به کف پوشی می‌گویند که متراکم و فشرده است، در واقع نوعی بتن است که فشردگی خود را یا از روش لرزش و یا از روش فشار پرسی به دست می‌آورد، موزاییک متشکل از سیمان، ماسه، پودر سنگ، سنگ دانه، و آب می‌باشد که در ابعاد و طرح‌های مختلفی موجود است. به‌طور کلی موزاییک شامل دو لایه می‌شود:

💠 لایه زیرین یا نارین: این لایه نسب به لایه رویه دارای ضخامت بیشتری می‌باشد و وظیفه تحمل فشار را نیز عهده دار است. و مانند لایه رویه از سیمان، آب و ماسه تشکیل شده است.

💠 لایه رویه و یا رنگ موزاییک: این لایه که نقش و نگار سطح موزاییک را تشکیل می‌دهد از ترکیبات دانه بندی شده و رنگی، آب، پودر سنگ و سیمان تشکیل شده است.

🔴روش‌‌‌های تولید موزائیک:

🔹روش ویبره‌ای یا لرزشی: در این مورد به هیچ عنوان با فشار سروکار نداریم و عمل تراکم و فشردگی و یکنواخت سازی به‌وسیله دستگاه لرزاننده صورت می‌گیرد و معمولاً به دلیل داشتن سطحی صاف احتیاجی به ساب نیز ندارد اما نوعی موزاییک‌های ویبره وجود دارد که در آن‌ها از سنگ تزیینی استفاده شده است و عمل سایش روی آن‌ها صورت می‌گیرد.

🔹روش پرسی: در این مورد تراکم موجود در موزاییک به دلیل اعمال فشار با استفاده از دستگاه پرس می‌باشد. این فشار بر اساس ابعاد و نوع سنگ دانه‌های به کار رفته در آن تغییر و متنوع می‌باشد. موزاییک‌هایی که به این روش تولید می‌شوند حتماً باید ساب بخورند.

🔴طبقه بندی موزاییک‌ها بر اساس شکل ظاهری و نمای سطح رویه:

🔸موزاییک سنگ دار: موزاییکی که سطح رویه‌ی آن متشکل از سنگ‌های تزئینی است و به ۳ صورت شسته و صاف و شیاردار(طرح دار) ساخته می‌شوند و برحسب سایز و قطر دانه‌های سنگی به ۵ دسته گروه بندی می‌شوند.
🔸موزاییک سیمانی: موزاییکی است که در سطح رویه هیچ‌گونه سنگ دانه‌های تزئینی ندارد و تنها دارای شیار و طرح‌های ساده است.
🔸موزاییک شسته: موزاییکی را گویند که سطح آن دارای دانه‌های شن برجسته آشکار ست
🔸موزاییک شیاردار: موزاییکی که سطح رویه آن فرورفتگی و برجستگی‌هایی به اشکال مختلف وجود داشته و به‌عنوان سنگ فرش پیاده رو و محوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به مدیریت:احمدرضا شیخی مطلق

https://www.instagram.com/hoseinmalekan.vila

 

 

 

 

موزائیک , انواع موزائیک , موزائیک گرانیتی , واش بتن , جدول دور باغچه ای , تولیدات موزائیک عقیق در شیراز , تولید انواع موزائیک پرسی در شیراز , قیمت انواع موزائیک در شیراز , کاربرد انواع موزائیک , روش‌‌‌های تولید انواع موزائیک ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed