Address & Contact

Our Address

فومن

تولیدی عروسک و جاجیم صالحی در فومن

✨تولید انواع عروسک‌‌‌های ماشین بافت

✨انواع گل‌‌‌های تزئینی و دکوری

✨انواع کیف و جاجیم

✨فروش بصورت تک و عمده

🔴عروسک‌‌‌های بافتنی

🔸عروسک‌‌‌های بافتنی که کاموایی هستند با دو میل و یا قلاب یا دستگاه بافت بافته میشوند، این عروسک‌‌‌های بامزه مدل‌‌‌های مختلفی دارند از جمله عروسک دختر، پسر، خرگوش، زنبور، موش، روباه و خرس و …

🔸این عروسک‌‌‌های کاموایی لباس‌‌‌های جالب و زیبایی دارند که شما میتوانید با سلیقه خودتان لباس‌‌‌های دلخواه تان را برای آن‌ها ببافید، این عروسک‌ها به قدری دوست داشتنی هستند که قطعا دلتان را میبرند.

🔴جاجیم

🔹جاجیم یکی از قدیمی‌ترین پارچه‌‌‌های دستباف ایران است و در حقیقت دست بافته ای شبیه گلیم به صورت راه راه و رنگین است که از نخ‌‌‌های پشمی‌یا پنبه ای و ابریشم و بعضا کرک بافته می‌شود. مهم ترین ماده اولیه مصرفی در تولید جاجیم نخ پشمی‌الوان می‌باشد. به طور کلی باید گفت از نخ پشمی‌در تار و پود جاجیم استفاده می‌گردد و تنها نخ پنبه ای در پود نازک آن کاربرد دارد. ضمن آن که برای تولید نخ جاجیم‌‌‌های ابریشمی‌نیز از نخ ابریشمی‌در تار و پود نخ پنبه ای در پود نازک استفاده می‌شود. نخ‌‌‌های پشمی‌یا ابریشمی‌الوان، همراه با طرح‌‌‌های اصیل و سنتی رایج در مناطق تولید ویژگی خاصی به جاجیم می‌بخشد و عمده ترین تفاوت جاجیم‌‌‌های تولیدی مناطق مختلف، طرح‌‌‌های آن است که در هر منطقه، ویژگی‌ها و خصوصیات خود را داراست. جاجیم معمولا به صورت نواری به عرض ۲۰ تا ۳۵ سانتی متر بافته شده و بر اساس کاربردهایی که دارد در قطعات مورد نظر بریده می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

🔹جاجیم بافت که بر خلاف دیگر بافته ها، تارنماست و پود آن دیده نمی‌شود بافتی متناوب دارد و تارهای آن در نقش اندازی‌ها معلق است. این تارهای معلق اضافی موجب می‌شود که جاجیم بافته ای نسبتا برجسته به نظر آید. رنگ تارها نیز، متناسب با نقش مورد نظر بافنده، فرق می‌کند. این ویژگی‌ها ایجاب می‌کند که طرح و ترکیب بندی نقش‌‌‌های جاجیم بافت به صورت خطی باشد. تار، در راستای درازای بافت است؛ از این رو، نقش پردازی جاجیم منحصر است به نقش محرمات قائم (نقش مایه ای به شکل نوارهای پهن بافته شده در طول یک تخته جاجیم) و نیز نقش مایه‌‌‌های چهارخانه و شطرنجی و طرح‌‌‌های سرتاسری که در جهت درازای بافت امتدادپذیر باشد.

🔴حصیر بافی

در مناطق شمالی از کلوش (ساقه‌ی برنج) و ساقه‌ی نی‌های مردابی برای حصیربافی استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به حجم قابل ملاحظه‌ی تولیدات حصیری در این مناطق برخی از گیاهان ویژه‌ی حصیربافی را در مزارع پرورش می‌دهند. برخی از این گیاهان عبارت اند از:

🔰 سوف: یکی از انواع نی‌هایی است که به صورت وحشی در مرداب‌ها می‌روید و نی‌های سوزنی توپری دارد. این نی‌ها را بعد از برش به صورت دسته‌ای در معرض آفتاب قرار داده تا خشک شود و رنگ مناسبی پیدا کند. از این نی‌ها در بافت زیرانداز با دستگاه به‌عنوان پود استفاده می‌شود.

🔰 کنف: گیاهی است که برای حصیربافی کشت می‌شود. وقتی ساقه و برگش زرد و تخم آن سیاه شود، گیاه آماده‌ی برداشت است. یکی دو روز گیاه برداشت شده را در خشکی نگهداری می‌کنند تا پلاس بخورد (پژمرده شود)، سپس مدتی در آب برکه یا مرداب نگه‌داری می‌شود تا پوستش آماده‌ی کندن شود. در آخر، گیاهان پوست کنده شده آویزان می‌شوند تا کاملا خشک و قابل استفاده شوند. از این الیاف در بافت زیرانداز با دستگاه به عنوان تار استفاده می‌شود.

🔰 لی یا گالی: یکی از انواع نی‌هایی است که به صورت وحشی در کنار مرداب‌ها می‌روید و از آن در تولید مصنوعات حصیری غیر از زیرانداز استنفاده می‌شود.

🔷انواع محصولات حصیری رایج:

امروزه از حصیر محصولات متنوعی همچون سبد نان، زنبیل (ساک خرید)، سبد میوه، زیرانداز،لوازم تزیینی، لوازم آشپزخانه و … ساخته می‌شود.

به مدیریت:الهام صالحی

 

 

 

صنایع دستی , تولیدی صنایع دستی صالحی در فومن , صنایع دستی گیلان , عروسک بافتنی , انواع گل‌‌‌های تزئینی و دکوری , انواع کیف و جاجیم , قیمت انواع صنایع دستی در فومن , تولیدی عروسک و جاجیم صالحی در فومن ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed