تولیدی کلمپه آژینه

? تولید انواع کلمپه سنتی

? استفاده از مواد اولیه تازه و تهیه روزانه

? کلمپه آژینه سرشار از انرژی و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده است?

? کلوچه خرمایی یا کلمپه یکی از پر خاصیت ترین شیرینی‌ها می‌باشد که به عنوان یک میان وعده بسیار مقوی برای کودکان استفاده می‌شود. امروزه بازار فروش کلوچه خرمایی رونق بسیار خوبی دارد و این محصول تقریبا بین عموم مردم شناخته شده است و اکثرا ترجیح می‌دهند که از یک میان وعده سالم و مقوی برای فرزندان خود استفاده نمایند.

? کلمپه و خواص آن

کلمپه شیرینی سنتی کرمان که قدمت آن به ۶۰ سال قبل برمیگردد

? کلمپه از دو بخش پوشش و مغزی تشکیل شده است:

مواد اصلی و اختیاری آن در پوشش آمیزه ای از آرد، روغن، شیر یا ماست است که می‌بایست آن را با مواد دیگری مخلوط و پوشش خارجی کلمپه را تشکیل می‌دهد و مغزی آن خرما، روغن و مغزهای خوراکی مانند هل، دارچین، جوز هندی است که با توجه به ذائقه و سلیقه افراد می‌توان آن‌ها را کم یا زیاد کرد.

خرمای کلمپه چرخ شده و نرم می‌باشد که دارای فواید زیر است:

? بدن را گرم و فعال می‌سازد

? معالجه سرطان را تسریع می‌کند

? درمان سرفه‌‌‌های خشک و التهابات ریوی است

? اصلاح لثه‌‌‌های دندان، نافع، خوشبوکننده دهان

? قوه چشم و گوش را زیاد می‌کند

? تولید کلمپه کرمان در ابتدا به صورت سنتی آغاز شد و این شیرینی بسیار خوشمزه به صورت سنتی و با دست تولید می‌شد اما با گذشت زمان و تقاضای زیاد تولید سنتی جوابگوی مشتری‌ها نبود و کم کم تولیدکنندگان به فکر تولید این کلمپه به صورت صنعتی افتادند. البته لازم به ذکر است که تولید کلمپه به شکل سنتی هنوز در خیلی از کارگاه‌‌‌های کوچک انجام می‌شود و این کلمپه هنوز جایگاه خود را از دست نداده است و در شهر کرمان اغلب طرفدار کلمپه سنتی هستند.

 

 

کلمپه کرمان , انواع کلمپه سنتی , کلمپه ساده , کلمپه گردویی , کلمپه کنجدی , کلمپه پسته ای , کلمپه گردویی زعفرانی , کلمپه نسکافه ای , کلمپه نخودچی , کلمپه برنجی , کلمپه شکلاتی ,کلمپه کرمانی , کلمپه محلی , مهر کلمپه , طرز تهیه کلمپه در منزل , انواع کلمپه صنعتی , کلمپه گرد ساده , کلمپه برشی ساده , کلمپه گرد کنجدی , کلمپه برشی کنجدی , کلمپه دارچینی , کلمپه گردویی , کلمپه مسقطی , کلمپه خورشیدی خرفه دار , کلمپه پنجره ای , کلمپه مربعی ,

 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed