Address & Contact

Our Address

رامسر،خیابان بهشتی،فروشگاه صنایع دستی موسوی

Telephone

تولید تخته نرد و صنایع دستی موسوی

🔴تولید انواع تخته نرد(یک طرف شطرنج و یک طرف بازی)

🔴صادرات تخته نرد به تمامی‌مناطق ایران و کشور عراق

🔴فروش انواع صنایع دستی

🔴بصورت عمده و خرده

❇️بازی تخته نرد از مزوپوتامیا در امپراطور فارسی یا ایران امروزی، عراق و سوریه آمده است و قدیمی‌ترین نوع بازی تخته شناخته می‌شود. تخته نرد معمولاً روی سطوحی مثل چوب بازی می‌شد که با استفاده از سنگ آن را علامت گذاری می‌کردند. در گذشته تاس موجود در بازی از استخوان، سنگ، چوب یا گل بود که ریشه در هزاران سال پیش دارد. در آن زمان مصریان، سومریان، رمانی‌ها و فارس‌ها از این ابزار برای بازی‌‌‌های تخته ای استفاده می‌کردند.

❇️بازی تخته نرد در طول تاریخ و با توجه به اطلاعاتی که در گذشته از آن وجود دارد، مربوط به مردم پارس، یونان، روم و شرق دور است. این بازی در ابعاد 3×10 یا 3×12 یا 3×6 انجام می‌شود که در مصر برایش قانون گذاری انجام شد. قدیمی‌ترین تخته در شهر سوخته سیستان و بلوچستان پیدا شده است، به همین دلیل تخته نرد را به ایران نسبت میدهند، در واقع تخته نرد را به اردشیر بنیانگذار سلسله ساسانی نسبت می‌دهند و به آن نردشیر نیز می‌گویند.

❇️این بازی از طریق ساسانیان به هند و از آنجا به چین رفت. چینی‌ها به این بازی Shwa-liu ( به معنی دو شیش ) می‌گویند. در انگلیس نیز این بازیbackgammon نامیده می‌شد که برگرفته شده از کلمهgammon به معنی بازی پشت است زیرا در قدیم روی هر تخته صفحه شطرنج و در پشت آن تخته نرد قرار داشت.

🔴معنای هر کدام از اعداد تخته نرد

💠عدد یک: روی تاس، علامت یکتایی و خداپرستی

💠عدد دو: علامت آسمان و زمین

💠عدد سه: علامت پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک

💠عدد چهار:علامت جهت شمال، جنوب، شرق، غرب

💠عدد پنج:علامت خورشید، ماه، ستاره، آتش، رعد

💠عدد شش: علامت 6 روز آفرینش

به مدیریت:موسوی

 

 

 

تخته نرد , تولید تخته نرد در رامسر , صنایع دستی در رامسر , فروش انواع تخته نرد در رامسر , بازی تخه نرد , شطرنج , انواع صنایع دستی در رامسر , فروش صنایع دستی در رامسر , صادرات صنایع دستی , قیمت انواع تخته نرد در رامسر ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed