Address & Contact

Our Address

اصفهان،شهرک صنعتی رضوان شهر،300 متری دوم،خیابان سوم شرقی،سنگ کویر

Telephone

تولید سنگ ساختمانی سنگ کویر

💎تولید سنگ طبیعی ساختمانی 
💥سنگ ساختمانی چیست؟

🔹اگر بخواهیم سنگ ساختمانی را در یک جمله تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم سنگ ساختمانی، جسمی‌است طبیعی که از اجتماع یک یا چند کانی تشکیل شده و در اندازه دلخواه برش داده می‌شود و می‌توان آن را در انواع مختلف سابیده شده، آنتیک، کات بروکن، تیشه ای و … فراوری نمود.

🔹سنگ‌‌‌های ساختمانی بر حسب کانی‌ها و نحوه تشکیلشان دارای انواع بسیار متنوعی هستند و در کشور ایران از معادن متعددی برخوردار می‌باشند. بیشترین فراوری سنگ ساختمانی در کشور ایران، مربوط به استان اصفهان است و به همین دلیل می‌باشد که اصفهان، به مهد سنگ ایران شهرت دارد.

💥سنگ تراورتن 

🔹سنگ تراورتن از دسته سنگ‌‌‌های آهکی و متخلخلی است که از رسوبات چشمه‌های آب گرم به جا مانده است و حفره‌های روی آن‌ نیز ناشی از گازهای محبوس در همین آب‌های گرم هستند. بافت متخلخل این سنگ باعث ایجاد خاصیت عایق صوتی و حرارتی و علاوه بر آن چسبندگی بالا می‌شود که این چسبندگی خود به دلیل نفوذ دوغاب سیمان در این فضاهای متخلخل می‌باشد.

🔹سنگ تراورتن دارای رنگ‌‌‌های متنوعی است و این تنوع رنگ در انواع آن به دلیل اختلاف ترکیبات موجود هنگام رسوب گذاری در عناصرش می‌باشد. علت محبوبیت سنگ تراورتن در چند سال اخیر وجود ویژگی‌‌‌های مثبت فراوان و تنوع بسیار زیاد در آن است. این تنوع در سنگ‌‌‌های تراورتن سبب تنوع در قیمت نیز می‌گردد که سبب می‌شود تا افراد با بودجه‌‌‌های متفاوت بتوانند از انواع این سنگ‌ها بهره گیری نمایند.

💥انواع سنگ تراورتن 

🔹همانطور که چندین مرتبه در بالا اشاره نمودیم سنگ تراورتن دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشد و کشور ایران از لحاظ تنوع این سنگ در جهان حرف اول را می‌زند. برخی انواع بسیار محبوب از سنگ‌‌‌های تراورتن را که در مجموعه کالاساخت نیز موجود می‌باشند، در زیر برای شما معرفی نموده ایم:

🔹سنگ تراورتن عباس آباد
🔹سنگ تراورتن حاجی آباد
🔹سنگ تراورتن دره بخاری
🔹سنگ تراورتن طرق
🔹سنگ تراورتن تکاب
🔹سنگ تراورتن ابیانه
🔹سنگ تراورتن آذر شهر
🔹سنگ تراورتن آتشکوه

💥سنگ تراورتن در نمای ساختمان 

🔹هر یک از سنگ‌‌‌های ساختمانی بر اساس ویژگی‌‌‌های مثبت و منفی که دارند، از کاربری‌‌‌های مختلفی نیز برخوردار می‌باشند. تنوع بالا در این مصالح، این امکان را برای افراد فراهم می‌آورد تا بر اساس سلیقه و نوع کاربری که در نظر دارند از انواع مختلف آن‌ها در اکثر قسمت‌‌‌های یک سازه بهره گیری نمایند. برای مثال بیشتر سنگ‌‌‌های مرمریت و گرانیت در ساخت کف و پلکان کاربرد دارند و این به دلیل سختی و مقاومت بالای آن‌ها در برابر ضربه و فشار می‌باشد.

🔹در پی این موضوع بهترین کاربری سنگ تراورتن، بهره گیری از آن به عنوان سنگ نما می‌باشد. سنگ نما در واقع سنگی است که به منظور پوشش و تزئین نمای داخلی و خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانید در دنیای امروز نمای خارجی به همان اندازه که نمای داخلی اهمیت دارد، مهم می‌باشد.

🔹این بخش از ساختمان را به پیشانی آن تشبیه می‌کنند، که این پیشانی خود می‌تواند بیانگر خوبی و بدی داخل سازه باشد. یک نمای خارجی مناسب علاوه بر تاثیری که در زیبایی ظاهری ساختمان دارد، می‌تواند در حفظ آن از عوامل محیطی مختلف نیز بسیار مفید باشد.

💥سنگ تراورتن به دلیل ویژگی‌‌‌های مثبت فراوانی همچون:

🔸چسبندگی بالا
🔸تنوع بی نظیر
🔸مقاومت در برابر عوامل جوی 
🔸عایق حرارتی و صوتی 
🔸عمر مفید
🔸تنوع در قیمت 

به مدیریت:سید محمود افضلی

 

تولید سنگ ساختمانی در اصفهان , سنگ ساختمانی , سنگ کویر , سنگ طبیعی , ساختمان , تولیدی سنگ ساختمان در اصفهان , تولیدی سنگ افضلی , سنگ تراورتن , نمای ساختمان , انواع سنگ ساختمانی , قیمت سنگ ساختمانی , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed