Address & Contact

Our Address

تهران ، جوادیه ، 20 متری جوادیه

Telephone

حسام کیک

🎂آموزش کامل ساخت و تزیین انواع کیک🎂

🍰نکات مهمی‌که قبل از تزیینات باید رعایت کنیم:
🍰مراقب آب شدن و وا رفتن کیک باشید

🧁اجازه دهید کیک شما کاملاً خنک شود. (برای خنک کردن کیک می‌توانید آن را بعد از خارج کردن از فر چند ساعت در یخچال قرار دهید.) انجام تزیینات در حالی که کیک شما هنوز گرم است می‌تواند باعث آب شدن تزیینات روی کیک و خراب شدن ظاهر نهایی آن شود. دلیل مهم‌تر این است که وقتی کیک شما هنوز در حال خنک شدن است بدنه کیک به اندازه کافی محکم نیست و ممکن است با اضافه کردن تزییات، کیک وا برود.

🍰دقت کنید سطح کیک ناهموار نباشد

🧁صاف بودن سطح کیک خود را بررسی کنید. یک سطح صاف برای تزیین‌های شما بهترین گزینه خواهد بود زیرا با وجود یک سطح تخت و تراز دیگر نیازی به نگرانی در مورد لیز خوردن و کج شدن دکوراسیون کیک نیست. اگر کیک شما کمی‌برآمدگی دارد، می‌توانید بعد از بیرون آوردن آن از فر، یک بشقاب در بالای کیک قرار دهید و به آرامی‌فشار دهید تا سطح کیک را اصلاح کنید. ممکن است درجه حرارت اجاق گاز علت سطح ناهموار کیک شما باشد. درجه حرارت بیش از حد بالا، می‌تواند باعث بروز این مشکل شود؛ با دو باره چک کردن دمای اجاق خود با دماسنج اجاق از این اتفاق خودداری کنید.

🍰در تزیین کیک تولد باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

🥮برای اینکه خمیر تزئینی خود را به به صورت یکسان روی کیک پخش کنید، باید از بالا شروع کرده و مقادیر کمی‌خمیر تزئینی را با چاقو مخصوص در سراسر کیک خود پخش کنید.

🥮برای مالیدن خمیر تزئینی کیک، اول قسمت بالای کیک را تمام کنید و بعد شروع به مالیدن به قسمت‌های دور کیک کنید. به این ترتیب تشخیص یکنواختی سطح کیک آسان‌تر می‌شود.

🥮یک کیسه لوله دار مخصوص انجام تزئینات کیک (قیف) بسازید یا خریداری کنید. برای ساختن آن می‌توانید از یک کیسه پلاستیکی استفاده کنید و بنابر نیاز اندازه سوراخ آن را تعیین کنید. البته اگر از قیف‌‌‌های دست ساز استفاده می‌کنید، دقت کنید که این قیف‌ها یک بار مصرف هستند و برای هر بار استفاده بایدیک کیسه پلاستیکی مصرف کنید و دور بیندازید.

🥮بهتر است طرحی را که می‌خواهید روی کیک اجرا کنید، ابتدا با سوزن ضدعفونی شده یا خلال دندان روی کیک بکشید تا در مرحله نهایی دچار اشتباه نشوید.

🥮کیک خود را حاشیه بندی کنید و سایر طرح‌های خوراکی را اضافه کنید. شاید لازم باشد که تا حرفه‌ای شدن در تزئیین منتظر بمانید، قبل از اینکه طرح‌های بسیار پیچیده‌ای را روی کیک رسم کنید، اما با کیسه لوله دار خود می‌توانید انواع شکل و طرح ایجاد کنید.

🥮اگر به دنبال تزیین‌های حرفه ای‌تر هستید، شناخت سرهای قیف می‌تواند در انتخاب و خرید آن‌ها به شما کمک کند. معمولا اسم و شماره این قالب‌ها در همه جا یکسان است و با مراجه به مغازه هایی که وسایل قنادی میفروشند، می‌توانید سر قالب‌‌‌های مورد نظر خود را تهیه فرمایید

🥮هنگامی‌که کیک خود را در بر اساس یک کتاب، برنامه تلویزیونی یا شخصیت‌های مورد علاقه خود قرار می‌دهید، سعی کنید ویژگی‌های نمادینی را انتخاب کنید که به راحتی می‌توانید روی کیک پیاده سازی کنید. به عنوان مثال، اگر یک کیک با مضمون هری پاتر تهیه می‌کنید، ممکن است از لگو هری پاتر برای تزیین آن استفاده کنید.

🥮در اکثر سوپر مارکت‌ها، تزیینات خوراکی وجود دارد که می‌توانید از آن برای تزیین کیک خود استفاده کنید. دانه‌های آب نبات و سایر تزیینات مخصوص شیرینی پزی خوراکی می‌توانند کیک شما را از یک کیک ساده به یک کیک بسیار زیبا تغییر دهند.
از تکه‌های کیت کت می‌توان برای ایجاد حاشیه در اطراف کیک استفاده کرد. ویفرها و آب بر روی کیک خود اسباب بازی یا مجسمه بچسبانید.

به مدیریت: حسام اسماعیلی

 

 

حسام کیک در تهران , حسام کیک , آموزش کامل ساخت کیک ,  آموزش تزیین انواع کیک , تزیین کیک  ,  آموزش کیک در تهران ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed