دکوراسیون داخلی ساج

نمایندگی رسمی پارکت ایشیک ترک در اصفهان

به مدیریت آقای دهقانی

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟

مقاومت انواع پارکت ها در برابر آسیب :
هر نوع چوب دارای درجه سختی متفاوتی است و این بدان معنی است که پارکت هایی که از چوب های گونه های مختلف درختان ساخته شده اند از نظر انعطاف و درجه آسیب های مکانیکی تمایز دارند.
از جمله چوب های بسیار سخت می توان maple کانادایی با مقیاس MPA47،Merbau = MPA 48،Doussies =41MPA،Jatoba = 71 MPA و Wenge = 61 MPA را نام برد که از جمله چوب های با دوام هستند و به همین علت برای مناطق پر تردد،اتاق بازی کودکان و مکان هایی که حیوانات خانگی دارند توصیه می شود.
از جمله چوب های نرم تر مانند European maple or brichبا ۲۵ مگا پاسکال مقاومت ،مقاومت کمتری نسبت به آسیب های مکانیکی دارند و توصیه می شود در اتاق خواب ها و مکان های کم تردد تر استفاده شود.
از دیگر فاکتور های مهم در انتخاب پارکت رنگ آن می باشد.
رنگ کف مورد بسیار مهمی در دیزاین و طراحی داخلی می باشد که همیشه مورد توجه طراحان داخلی قرار می گیرد.
در زیر به مواردی اشاره شده است که به شما کمک میکند تا رنگ پارکت را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.
اگر منزل یا فضای مورد نظر شما کوچک است از رنگ های روشن مانند Oakیا Ashاستفاده کنید زیرا علاوه بر اینکه فضای شما بزرگتر نشان داده می شود حس نشاط و سرزندگی و تمیزی را در فضای شما جاری میکند.رنگ های روشن برای کف علاوه بر اینکه بسیار کلاسیک می باشد از لحاظ هارمونی و تطبیق با سایر لوازم داخلی نظیر مبلمان،پنجره ها و درها بسیار ساده تر است.
یک خانه با پارکت و دیوار های روشن بزرگتر نشان داده می شود ولی اگر در تمام فضا از رنگ های روشن استفاده کنید خانه سرد و بی روح می شود بنابراین با وارد کردن رنگ های تیره و تند به دکوراسیون داخلی از سردی و یکنواختی فضا کاسته می شود.
-اگر کف و سقف روشن باشد و دیوارها تیره باشد از نظر بصری خطوط افقی بیشتری معرض دید و توجه قرار می گیرد.
-اگر تنها کف روشن باشد و سقف ها و دیوار ها تیره باشد محل مورد باریک تر و بلند تر به نظر می رسد.
از دیگر رنگ های پارکت ها ،پارکت هایی است که تونالیته قرمزی دارند که به عنوان مثال می توان jatoba و merbau را نام برد که این پارکت ها علاوه بر اینکه فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد نسبت به ساییدگی و شکنندگی مقاوم است.
در آخر به پارکت هایی با رنگ های تیره نظیر wenge وwalnutمی رسیم که علاوه بر اینکه حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد می کند و با مبلمان روشن بسیار زیبا می شود.
در صورتیکه پارکت تیره را انتخاب می کنید با روشن کردن دیوار ها و سقف،فضای خود را پهن تر نشان می دهید اگر سقف ها را نیز مانند کف تیره کنید فضای شما پهن تر و کوتاه تر به نظر می رسد.
اگر سقف ها روشن اما دیوارها وکف تیره باشد حس بودن در زیر زمین را در فرد ایجاد می کند چون نور فقط از بالا خواهدبود.

چگونه مناسب ترین پارکت را انتخاب کنیم؟؟؟

پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که طراحان داخلی کف اتاق را پایه اصلی دیزاین و طراحی خانه می دانند.
پارکت های چوب یکی از قدیمی ترین و بهترین کفپوش ها محسوب می شود که از دیرباز تا کنون مورد استقبال و استفاده همگان قرار گرفته است.تاریخچه استفاده از پارکت به سال ۱۶۹۳ توسط معمار سوئدی Damiel Cronstrom در کاخ ورسای در فرانسه بر می گردد.
از مزیت های پارکت های تمام چوب علاوه بر زیبایی و جذابیت ،کیفیت بالای چوب است که چون از طبیعت است این محصول را از محصولات دیگر که برای پوشش کف استفاده میشود کاملا متمایز می کند.
پارکت های چوبی با توجه به اینکه محصولات بسیار با دوامی هستند و عمر طولانی تری نسبت به سایر کفپوش ها دارند دارای رنگ،طرح و نوع های مختلفی هستند که قابلیت تطبیق پذیری با هر محیطی را دارند از جمله فاکتور های مهم در انتخاب پارکت مقاومت و رنگ آن می باشد.

ام‌دی‌اف (به انگلیسی: MDF) مخفف واژهٔ تخته فیبر با دانسیته متوسط (به انگلیسی: Medium-density fibreboard) است که جزو فراورده‌های چوبی محسوب می‌شود. ام‌دی‌اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می‌گردد. دانسیته آن بین ۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.
ام‌دی‌اف را پس از تولید می‌توان روکش نمود. روکش‌های تزیینی علاوه بر زیبایی به دوام و کاربرد آن در محیط‌هایی مانند آشپزخانه کمک می‌کند. روکش ملامینه متداول‌ترین نوع روکش برای ام‌دی‌اف می‌باشد که در آن فرایند کاغذ نقش دار آغشته به چسب با فشار و حرارت پرس بر روی تخته چسبانده می‌شود.
این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایراوراق فشرده چوبی دارای برخی خواص برتر نیز می‌باشد که باعث ارتقاء بازار آن در بین سایر اوراق فشرده چوبی مانند تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته لایه، تخته فیبر سخت و… شده است. در واقع این محصول ام‌دی‌اف ابتدا بعنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزین چوب نیز بکار رفته است. در حال حاضر دامنه کاربردهای آن روز به روز در حال افزایش است. از جمله خصوصیاتی که باعث ایجاد کاربردهای متنوع ام‌دی‌اف شده عبارتند از:
خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بالا
دامنه وسیع دانسیته (وزن مخصوص)، ضخامت و ابعاد ام‌دی‌اف قابل تولید
قابلیت ابزار خوری، ماشین کاری و سنباده زنی
سطوح صاف و متراکم
قابلیت شکل پذیری و لبه‌های صاف
عدم وجود معایب چوب
پروفیل دانسیته یکنواخت و همگن
قابلیت انجام رو سازی‌های مختلف همچون انواع روکشی‌های چوبی و غیر چوبی، رنگ آمیزی و غیره
پایداری ابعاد و مقاومت به فشرده شدن
زیبایی ظاهری، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب
قیمت مناسب
تـولیـد انواع مختـلف این محصول در جـهان دامنـه کاربـرد آن را بـسیـار وسیـع کرده است. امروزه می توان تخته فیبرهای نیمه سنگین ام‌دی‌اف بسیار متنوعی از جمله تخته‌های سه لایه یا یکنواخت و همگن، تخته‌های نازک و ضخیم در ابعاد مختلف، تخته هایی با فرم آلدئید، کم فرم آلدئید یا بدون فرم آلدئید، تخته‌های تبدیل به سایز شده، روکش شده، لبه چسبانده،نقش برجسته، قالب گیری شده، ابزار خورده، پروفیل شده، با دانسیته‌های بسیار متنوع (کم یا زیاد)، مقاوم در برابر رطوبت، آب، آتش، قارچ، حشره و… را در بازارهای جهانی یافت.

 

دکوراسیون داخلی در اصفهان, بهترین دکوراسیون داخلی در اصفهان, پارکت ایشیک ترک در اصفهان, نمایندگی پارکت ایشیک ترک در اصفهان

 

ساعات کار

شنبه

صبح 8:30 تا 13:30 بعدازظهر 17 تا 22

یک‌شنبه

صبح 8:30 تا 13:30 بعدازظهر 17 تا 22

دوشنبه

صبح 8:30 تا 13:30 بعدازظهر 17 تا 22

سه‌شنبه

صبح 8:30 تا 13:30 بعدازظهر 17 تا 22

چهارشنبه

صبح 8:30 تا 13:30 بعدازظهر 17 تا 22

پنج‌شنبه

صبح 8:30 تا 13:30 بعدازظهر 17 تا 22

جمعه

صبح 11 تا 13 بعدازظهر 17 تا 20

برنامه ریزی مسیر من

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields