رنگ کاری چوب شهباز 

 

✅ انواع رنگ پتینه و پلی اورتان 
✅ رنگ کاری چوب شامل 
✅ پوست زنی
✅ آستری
✅ بتونه
✅ همرنگ کردن
✅ رنگ کاری چوب (سیلر، کیلر، پلی استر، نیم پلی استر… )

✅ رنگ کاری چوب شهباز با بهره گیری از کادری مجرب، انواع نقاشی چوب،   نقاشی پارکت، رنگ کاری کابینت چوبی و … را به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد بازدید رایگان، مشاوره رایگان، ارسال آلبوم، کاتالوگ کیفیت مطلوب، خدمات متمایز، قیمت مناسب هدف ما رضـایت شمـاسـت

 انواع رنگ پتینه و پلی اورتان

 در سراسر ایران و کشورهای مجاور

💥 رنگ کاری چوب شهباز با در اختیار داشتن طیف وسیعی از رنگ‌ها و پوشش‌‌‌های داخلی ساختمان و آماده سرویس دهی و اعزام رنگ کار چوب جهت بازدید از محل می‌باشد محصولات مصرفی این شرکت همگی از نوع مرغوب و دارای استانداردها و تائیدیه‌‌‌های بین المللی می‌باشند

💥 تیم‌‌‌های اجرائی ما با توجه به درخواست مشتر ی می‌تواند انواع رنگها لاک والکل، سیلر، کیلر،پلی استر ونیم پلی استر را بر ای رنگ کاری چوب اجرا نماید.

✨رنگ‌ کاری

🔴رنگ کاری چوب به دلایل مختلفی انجام می‌شود , که مهمترین آنها عبارتند از: زیبایی , پنهان شدن معایب , قسمت‌های خراب و زشت , جلوگیری از نفوذ حشرات موذی , رطوبت , حفاظت در مقابل صدمات و ….

🔵برای رنگ آمیزی , رنگ‌های مختلفی وجود دارند که بسته به نوع رنگ آمیزی انتخاب می‌شوند. برای مثال اگر چوبی که می‌خواهیم رنگ کنیم خوش نقش باشد و بخواهیم نقوش آن به چشم بیاید باید از رنگ‌های روشن که زیر آن دیده می‌شود استفاده کرد و اگر بخواهیم چوبی که نقوش جالبی ندارد و بتونه هم شده است را رنگ کنیم باید از رنگ‌هایی استفاده کنیم که سطح کار را طوری بپوشانند که زیر کار دیده نشود.

🔴اگر در طبیعت رنگی وجود نداشت استحکام و قدرت بینایی انسان از بین می‌رفت و یکنواختی و کسالت ایجاد شده و از تماشای طبیعت لذتی نمی‌بردیم.

🔵رنسانس در اواسط قرن پانزدهم باعث ایجاد تحولات بسیاری در عرصه پرسپکتیو رشته‌‌‌های مختلف معماری , نقاشی , علم مناظر و مزایا گردید. در گذشته به همه ‌افراد اجازه داده نمی‌شد تا وارد حرفه نقاشی شوند و فرد باید حتماً مراحل و مراتبی را طی می‌کرد تا بتواند به این حرفه وارد شود و ازمحضر اساتید بهره برد. یکی از آن سلسله مراتب مبحث آناتومی‌و دیگری مبحث رنگاست.

 

🔴بیشترین کاربرد رنگ در طبیعت قابل رویت نمودن اشیا ‌می‌باشد. وقتی دو شی یا دو فرم هم رنگ یا دارای نهایت کنتراست یا دوشی دارای حالت مکمل و یا دو شی دارای رنگهای ملایم را کنار هم قرار می‌دهیم چیزی که از لحاظ بصری می‌بینیم یکسان نیست. اگر در مکانی از نهایت کنتراست هااستفاده شود در آن مکان اغتشاش بوجود می‌آید. اصولاً کنتراست‌‌‌های شدیدباعث ایجاد اغتشاش ذهنی می‌گردند و باید رابطی در جهت تعدیل و هماهنگی آنها وجود داشته باشد.

🔵در امور گرافیکی بیشتر از فرم‌‌‌های هندسی بهره گرفته و فضاهای مثبت و منفی را مد نظر قرار می‌دهند. در چیدمان ومعماری داخلی منزل , چون افراد از کار روزمره به خانه باز می‌گردند و نیاز به آرامش و تسکین خاطر دارند کاربرد رنگهای گرم و تند و فرمهای با برشهای تند و تیز باعث ایجاد آزار واذیت بصری و گرفتن آرامش از افراد می‌شوند. به عبارت دیگر در فضاهای داخل منزل و طراحی دکوراسیون داخلی باید سعی شود که از فرمهای تیز و خشن و رنگهای خیلی گرم به مقدار زیاد استفاده نشود. معمولاً برای چیدمان داخلی رنگ‌‌‌های ملایم واز نظر ارزشی زیر شصت درصد بکار برده می‌شود

✨کارهایی که قبل از رنگ کاری باید انجام داد:

🔹بتونه کاری:

✳️ابتدا سطوح چوب را با انواع بتونه , بتونه کاری می‌کنیم. انتخاب بتونه به نوع رنگی که استفاده می‌کنیم بستـگی دارد. با این کار تمام خـلـل و فرج و ترک‌های سطحی را پر می‌کند و سطحی صاف و هموار را بوجود می‌آورد.

🔹سنباده زنی:

✳️در این قسمت بتونه هایی که به چوب زده‌ایم را سنباده می‌زنیم تا به سطح چوب برسیم. هدف از این کار این است که فقط بر میان خلل و فرج و ترک‌ها و شیارها بتونه بماند و روی سطح بتونه‌ای باقی نماند , چون باعث افزایش اندازه قطعه چوبی می‌شود.

🔹رنگ زدن:

✳️در این قسمت , عمل اصلی که همان رنگ زدن است با انواع وسایل ( قلمو , پارچه پرزدار و … ) انجام می‌شود. این قسمت مهمترین قسمت است که باید به دقت انجام شود. مثلاً نباید به یک قسمت آنقدر رنگ بزنیم که شرّه کند و در قسمتی کمتر رنگ بزنیم که زیر رنگ دیده شود. معمولاً رنگ را در دو نوع نوبت ( دو دست ) به قطعه چوب می‌زنند. دست اول برای رنگ‌آمیزی کلی کار و دست دوم نیز که به کل زده می‌شود کاستی‌های رنگ را در قسمت‌های مختلف برطرف می‌کند.

✳️رنگ کاری چوب یکی از مهم ‌ترین مباحث در صنعت چوب است. بسیاری از منابع مالی و زمانی صنعت چوب به خاطر اجرای نادرست رنگ کاری چوب از بین می‌رود. پروژه‌های بسیاری به خاطر مشکلات در اجرای رنگ کاری چوب از بین رفته و فردی که رنگ کاری چوب را انجام می‌دهد مجبور است از نو رنگ کاری را انجام دهد. اجرای نادرست رنگ کاری چوب به صورت نادرست باعث کاهش عمر چوب می‌شود.

✳️یکی از بهترین روشهای آموزش رنگ کاری چوب کسب تجربه کار با انواع رنگها و چوب‌ها است. از این طریق می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی را بدست آورید.

✨معرفی انواع مختلف سنباده برای رنگ کاری چوب

🔻سنباده معمولا ورق کاغذ یا مقوا یا پارچه ای است که روی آن مهره‌‌‌های ساینده سخت با چسب مخصوص نصب شده و برای ساییدن مواد مختلف مانند چوب، فلزات، گچ استفاده می‌شود.

🔻سنباده‌ها بر اساس تعداد دانه در سانتی متر مربع شناخته می‌شوند. به عنوان مثال، در کاغذ سنباده 120، حدود 120 دانه از دانه‌‌‌های سخت ساینده در سانتی متر مربع وجود دارد. در نتیجه سنباده شماره 120 نرم تر از سنباده شماره 80 است. و هنگام خرید کاغذ سنباده باید به این اعداد توجه کنید.

🔻سنباده مورد استفاده در رنگ کاری چوب معمولاً دو نوع سنباده پارچه ای قرمز و سنباده پوستاب است.

🔻در رنگ کاری چوب از سنباده پارچه ای قرمز معمولاً برای سنباده زدن دست اول و سنباده بتونه استفاده می‌شود و پس از آن از سنباده پوستاب برای سنباده کردن پرزهای حاصل از اسپری سیلر برای پرداخت نهایی استفاده می‌شود.

🔻سنباده ساینده معمولاً نرم تر از کاغذ سنباده پارچه ای است. البته برای سنباده زدن نرم می‌توانید از سنباده پارچه ای کارکرده نیز استفاده کنید.

✨انواع رنگ‌‌‌های غیر پوششی برای رنگ کاری چوب
🔰رنگهای روغنی (آلکیدی)

💠این رنگ‌ها به عنوان یک رنگ خاص برای رنگ کاری چوب ارائه نمی‌شوند، اما می‌توانند برای رنگ کاری چوب نیز استفاده شوند. این رنگ‌ها می‌توانند هم برای رنگ پوششی هم غیر پوششی استفاده شوند.

💠رنگ روغن را می‌توان در هر فروشگاه رنگ فروشی و فروشگاه ابزار یافت. این رنگ‌ها در اصل آلکیدی هستند و اگرچه رنگ روغن نامیده می‌شوند، اما کاملاً شیمیایی هستند و کاملاً با رنگ‌‌‌های روغنی طبیعی وارداتی مانند آزمو تفاوت دارند و حلال آنها تینر روغنی است.

💠البته برخی آنها را با بنزین رقیق می‌کنند که زودتر خشک می‌شود. این رنگ‌ها به عنوان رنگ مخصوص چوب ارائه نمی‌شوند اما می‌توان از آنها برای رنگ کاری چوب استفاده کرد.

💠ساده ترین راه برای رنگ کاری چوب با رنگهای روغن آلکیدی، رقیق سازی آن با تینر روغنی و سپس استفاده از آن با قلم مو یا پارچه تمیز روی چوب و در آخر رنگ‌‌‌های اضافی را که روی سطح چوب باقی مانده با پارچه تمیز کنید تا چوب در هنگام پذیرش رنگ، بافت خود را نشان دهد.

🔰حلال رنگ‌‌‌های الکیدی

💠حلال مورد استفاده برای رقیق کردن رنگ روغن (آلکیدی) بسیار مهم است. تینر روغنی یک حلال غیر فوری است و اگر رنگ را با آن رقیق کرده و روی چوب بمالید طی چند دقیقه خشک نمی‌شود.

💠از همین ویژگی تینر روغنی می‌توان برای بدست آوردن یک رنگ غیر پوششی برای رنگ کاری چوب استفاده کرد.

💠برای این کار، رنگ را رقیق کنید، سپس آن را با قلم مو برای رنگ کاری چوب بزنید و پس از چند دقیقه، رنگ را با پارچه تمیز از روی چوب پاک کنید.

💠از آنجا که چوب مقداری از رنگ را نیز جذب می‌کند اما بافت و طرح خود را حفظ می‌کند، بنابراین شما یک رنگ غیر پوششی انجام داده اید. هرچه زودتر اضافه رنگ را بردارید، بافت چوب دقیق تر دیده خواهد بود.

💠حلال می‌تواند فوری یا غیر فوری باشد. بنزین و تینر فوری حلالهای فوری هستند که پس از استفاده از رنگ روی چوب به سرعت خشک می‌شوند و فقط باید برای استفاده از رنگ پوششی استفاده شوند.

✨مراحل قبل از شروع رنگ کاری
🔻سمبه کاری:

در این مرحله از آموزش رنگ کاری چوب، تمام اشیاء خارجی روی چوب از قبیل منگنه، میخ و… را به وسیله سمبه از سطح چوب جدا کرده تا پس از اتمام کار سطح چوب یک دست به نظر برسد.

🔻بتونه کاری:

ابتدا سطوح چوب را با انواع مختلف بتونه‌ها اعمال می‌کنیم. انتخاب بتونه به نوع رنگ ما بستگی دارد. با این کار تمام منافذ و شکافهای سطح چوب پر شده و سطح صاف ایجاد می‌شود.

🔻سنباده زدن:

در این قسمت از رنگ کاری چوب، بتونه هایی را که روی چوب قرار داده ایم سنباده می‌زنیم تا به سطح چوب برسیم.
هدف از این کار این است که بتونه فقط بین منافذ و شکافها و شیارها نگه داشته شود و روی سطح چوب، بتونه باقی نماند، زیرا باعث افزایش اندازه قطعه چوب می‌شود.

سنباده زدن هم به صورت دستی صورت می‌گیرد هم از دستگاه هایی مانند دستگاه دریل پوست و لرزون هایی استفاده می‌شود که به این‌ها سری‌‌‌های خاص متصل می‌شود تا کار را بهتر و نرم تر انجام دهند و طرح‌‌‌های روی چوب را زیباتر نشان دهد.

✨شروع رنگ کاری

💠ابتدا لایه آستر را می‌زنیم در این قسمت از آموزش رنگ کاری چوب، عملیات اصلی که نقاشی است، با انواع ابزار مختلف (پارچه پرزدار، قلم مو و …) انجام می‌شود. این مهمترین بخشی است که باید با دقت انجام شود.

💠به عنوان مثال، ما نباید یک قسمت را آنقدر رنگ کنیم که برق بزند و در بخشی کمتر رنگ آمیزی کنیم که زیر رنگ دیده می‌شود.

💠این رنگ معمولاً در دو دست به یک تکه چوب زده می‌شود. دست اول برای نقاشی کلی اثر و دست دوم که بطور کلی اعمال می‌شود، نواقص رنگ را در قسمتهای مختلف برطرف می‌کند.

💠همچنین رنگی که در اولین ثانیه‌ها روی چوب نقش بسته همان رنگ نهایی است که پس از پاشیدن نیمه پلی استر خواهید داشت.

✨اعمال سیلر و کیلر روی چوب

🔸در این قسمت اقدام اصلی که رنگ زدن است با پیستوله انجام می‌شود که به دو منظور انجام می‌شود.

🔸سنباده زدن بهتر کار می‌کند برای تعیین تمام نقایص کار

توجه: هرگز سعی نکنید سیلر را با نور گرمای مستقیم یا خورشید خشک کنید.

💥بتونه کاری:

🔸در این مرحله از رنگ کاری چوب، می‌توان تمام ترک‌ها، شیارها و زخم‌‌‌های چوبی را که از قسمت قبلی باقی مانده اند را مجدداً سنباده زد.در این قسمت کلیه قطعات بتونه را با سنباده بسیار نرم سنباده می‌زنیم (توجه داشته باشید که این قسمت کار باید با سنباده نرم انجام شود زیرا اگر با سنباده زبر انجام شود، چوب برای مرحله بعدی که حساس است زبر خواهد بود)

🔸پس از سنباده زدن دوباره باید یک لایه آستر روی چوب زده شود. این قسمت از کار توسط شاپان، بنزین و رنگ‌‌‌های سیاه، قرمز و زرد ساخته شده است.

🔸رنگ اصلی را آماده کنید و با پیستوله آن را روی چوب بپاشید و پس از خشک شدن رنگ، یک لایه دیگر از مخلوط سیلر و کیلر بزنید تا از رنگ اصلی محافظت کند.

💥ته پوست:

🔸در این قسمت با یک سنباده بسیار نرم 220 کار کنید که نرمتر از پارچه است، به روی رنگ بکشید تا نرمی‌چوب آن پیدا شود. این قسمت باید به درستی انجام شود زیرا آخرین مرحله سنباده زنی است.

💥رنگ رویه:

🔸در این قسمت آخرین لایه رنگ که نیمی‌از پلی استر یا تمام پلی استر یا پلی استر سفید است به چوب زده می‌شود.

🔸بخاطر داشته باشید که در کشورهای جهان اول، از رنگهای شیمیایی مانند مانند نیتروسلولز (سیلر و کیلر) کمتر استفاده می‌شود و بیشتر به دنبال استفاده از رنگهای پایه آب یا روغن‌‌‌های طبیعی برای رنگ کاری چوب هستند

با مدیریت اخوان شهبازی

شماره تماس

09132197981

09133114252

لینک واتساپ👇

https://chat.whatsapp.com/IzLa384DsHQ6enl2cQr1YT

 

 

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

 

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

 

 رنگ کاری چوب , رنگ چوب فندقی , شاپان کاری چوب , رنگ آمیزی با شاپون , انواع جوهر رنگ چوب , رنگ آمیزی درب چوبی , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed
پژوهی 27 شهریور 1400 7:49 بعد از ظهر
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت

کارتون عالی درجه یکه

احمدپور.م 18 آبان 1398 1:35 بعد از ظهر
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت

خووبه??