روغن مارکت کلسترول

?تولید و روغن کشی انواع دانه های روغنی

?کره بادام زمینی

?ارده گیری

?دستگاه آسیاب

❇️در صنایع غذایی از دو روش برای استخراج روغن از دانه های چرب استفاده می شود. روش اول استفاده از دستگاه روغن کشی پرس سرد و روش بعدی دستگاه روغن گیری پرس گرم است که هر دو از پرکاربردترین تجهیزات صنایع غذایی هستند.

?دستگاه روغن کشی پرس سرد

?کاربرد دستگاه روغن کشی پرس سرد برای روغن گیری از انواع دانه های روغنی نظیر سیاه دانه، کنجد، مغز بادام درختی و بادام زمینی و … است. دقت کنید که ظرفیت دستگاه روغن کشی پرس سرد به نوع دانه روغنی بستگی دارد و تغییر میکند.

?عمل روغن گیری توسط دستگاه روغن کشی پرس سرد، با حرارت انجام نمی‌شود و این کار با چرخش ماردون‌های داخل دستگاه و سایش دانه‌های روغنی انجام می‌شود.

?در دستگاه روغن کشی پرس سرد پس از اینکه دانه ها شسته و قابل استفاده گردید، با ریختن آنها در قیف و عبور از قسمت اکسترودر دستگاه روغن گیری پرس سرد، روغن دانه ها با اعمال فشار گرفته میشود، مقداری تفاله (کنجاله) نیز با روغن تولیدی همراه است.
ممکن است روغن تولید شده با دستگاه روغن گیری پرس سرد 100% خالص نباید و مقداری کنجاله داشته باشد، ولی به دلیل اینکه دانه های روغنی با این دستگاه حرارت نمی‌بینند؛ روغن تولید شده سالم تر است. به همین دلیل است که با وجود تولید میزان روغن کم به روش پرس سرد نسبت به پرس گرم، دستگاه روغن گیری پرس سرد طرفدار بیشتری دارد.

?روغن آماده شده توسط دستگاه روغن کشی پرس سرد را میتوان به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک پرکن داخل بطری ریخت.

?دستگاه روغن گیری پرس گرم

?در این بخش از دستگاه روغن گیری پرس گرم، دانه ها با دمایی بالای 100 درجه حرارت دیده و پخته می شوند و آماده روغن گیری میگردند. سپس دانه ها از کوکر وارد دستگاه اسکرو پرس شده که در این بخش از دستگاه روغن گیری، روغن دانه خارج می شود.

?روغن به وجود آمده از دستگاه کوکر وارد لردگیر شده و سپس وارد فیلتر پرس دستگاه روغن گیری می شود. در این قسمت کوچکترین ذرات و لردهای روغن گرفته می شود.

?در گام بعدی پس از پرس شدن توسط دستگاه روغن گیری به کنجاله تبدیل می شوند. دانه های خارج شده از دستگاه روغن گیری پرس گرم حدود 15 تا 20 درصد روغن دارند. این مقدار باقی مانده توسط روش های شیمیایی استخراج می شود.

به مدیریت:حامد حسنی

 

 

روغن سیاهدانه اصل

انواع روغنهای گیاهی و خوراکی

 

روغنگیری از بذر کتان

 

شیره انگور طبیعی

 

روغن نارگیل پاک کننده آرایش

 

روغن آرگان یک طلای مایع

 

روغن هسته انگور

 

از بین برنده لک صورت چاق کننده اطفال

 

رفع لک و رفع چین و چروک صورت

 

درمان عطسه های پیاپی

 

جلوگیری و درمان از سرطان پوست

 

سفید کننده و مرطوب کننده و جوانسازی پوست

 

کمک به بهبود زخم
تسکین استرس و اظطراب

 

درخشان کننده پوست

 

روغن آواکادو پیشگیری از دیابت

 

 

 

 

 

روغن , انواع روغن , روغن کشی , انواع دانه های روغنی , کره بادام زمینی , روغن زیتون , روغن کلزا , روغن کنجد , ارده گیری , قیمت انواع روغن , روغن مارکت کلسترول در اردبیل , تولید روغن در اردبیل , دستگاه روغن کشی ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed