Address & Contact

Our Address

تهران،جاده قدیم قم بهشت زهرا،روبروی در بااب الرضا،ساختمان پیک کبیر

سنگ قبر رضا 1

💠عرضه کننده انواع سنگ‌‌‌های ایرانی و خارجی

💠طراحی رایگان سنگ مزار

💠سفارشات تلفنی پذیرفته می‌شود

💠ارسال به تمام نقاط کشور(نصف هزینه به عهده ما می‌باشد)

💠تمامی‌ارشالی‌ها با بیمه ارسال می‌شود

🔴انتخاب سنگ قبر به چه چیزهایی بستگی دارد؟

سنگ‌‌‌های قبر همانند خیلی از شاخه‌‌‌های دیگر زندگی رنگ و نوعی تازه به خود گرفته و بازماندگان شخص متوفی جهت یادبود و گرامی‌داشت و احترام به شخص فوت شده سعی می‌کنند با انتخاب سنگهای متفاوت با نقش و نگارهای مختلف یاد او را زنده نگه دارند.

مواردی که در انتخاب یک سنگ قبر مناسب بسیار اهمیت دارند:

🔷سنگ قبر باید بادوام و مستحکم باشد

از آنجایی که قیمت یک سنگ قبر معمولا هزینه بالایی را خواهد داشت پس مهمترین دلیلی که برای انتخاب یک سنگ قبر حائز اهمیت است مقاوم بودن آن سنگ در برابر فرسایش است. زیرا یک سنگ قبر معمولا در هوای آزاد و سالیان سال بایستی روی مزار قرار بگیرد. این فرسایش می‌تواند به طرق مختلف ایجاد شود. شرایط آب و هوایی منطقه، تابش نور آفتاب، بارش باران و ضربه خوردن روی سنگ از مهمترین دلایل فرسوده شدن یک سنگ قبر است. به همین سبب معمولا سنگ‌‌‌های قبر از جنس گرانیت، دیوریت، گابرو، مرمر، کوارتزیت، تراورتن ساخته میشوند.

🔷سنگ قبر باید زیبا و براق باشد

انتخاب سنگ قبر زیبا و معمولا براق و بلند موجب تسلی خاطر وابستگان شخص متوفی وهمچنین نشانه احترام به وی است. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سنگ قبر بعد از استحکام آن مورد اهمیت است، زیبایی آن سنگ است که البته با حکاکی نقش و نگارها و همچنین درج چهره شخص متوفی به روی سنگ سعی بر آن می‌شود تا این زیبایی را دو چندان کنند. متداول ترین رنگ هایی که در انتخاب یک سنگ مورد استفاده قرار میگیرد سیاه و سفید هستند که هر کدام نشانه حرمت و پاکی شخص فوت شده را یادآور میشوند.

🔷نوشته‌‌‌های روی سنگ قبر باید چشم نواز باشد

اهمیت دیگری که یک سنگ قبر را در انتخاب متمایز می‌کند نوشته هایی است که روی آن درج می‌شود. علاوه بر مشخصات فردی شخص فوت شده مانند نام و نام خانوادگی و نام پدر، سال فوت و تولد و نشانی مزار در قطعه قبرستان موارد دیگری مانند یادواره ها، اشعار معروف و غیرمعروف، آیه‌‌‌های قرآن، دعا و حتی سخنانی از خود شخص متوفی به روی سنگ با خطی موزون و دلنواز حکاکی می‌کنند تا زیبایی سنگ قبر را چند برابر کنند.این نوشته‌ها بنا به رنگ و جنس سنگ معمولا با رنگ‌‌‌های سفید، سیاه و طلایی روی سنگ درج میشوند.
در بسیاری از سنگ‌ها این نوشته‌ها به صورت فرورفته حک میشوند ولی در برخی دیگر نوشته‌ها را برجسته درج می‌کنند.

🔴سنگ قبر معمولاً دارای اطلاعات زیر است:

🔰 نام و نام خانوادگی

🔰 تاریخ زادروز

🔰 تاریخ درگذشت

🔰 سروده یا گفتاری پرمعنا درباره فرد درگذشته

🔰 نماد و نشانه‌های تصویری بر مبنای مواردی چون: آیین، ملیت، شغل، علاقه‌مندی، اماکن متبرکه و تصاویر مناظر، عکس متوفی.

🔰 آیه‌ای از قرآن در سنگ قبرهای اسلامی

به مدیریت:محمد رضا جعفری

 

 

 

 

سنگ , سنگ قبر , سنگ مزار , قیمت انواع سنگ قبر در تهران , فروش سنگ قبر در تهران , طراحی سنگ مزار , انواع سنگ مزار , جنس سنگ قبر , موارد مهم در انتخاب سنگ مزار , سنگ قبر افقی , سنگ قبر ایستاده , سنگ قبر مدرن , سنگ قبر رضا 1 در تهران , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed