Address & Contact

Our Address

آذربایجان غربی ،بازرگان ، مجتمع تجاری آفتاب ، طبقهی دهم ، واحد جنوبی

بازرگانی ایلمان تجارت آلتین زمان 

⭕️ترخیص کالا و صادرات کالا

⭕️حوالات ارزی

⭕️حمل و نقل بین المللی

💠منظور از ترخیص کالا از گمرک چیست؟

✳️نحوه ترخیص کالا از گمرک به کلیه اقداماتی گفته می‌شود که براساس آن یک کالا مجوز صدور یا ورود به یک کشور را دریافت می‌کند. اصلی‌ترین محل برای ترخیص کالا، گمرک بوده که کالاها بعد از ورود به آن و طی کردن برخی مراحل، مجوز لازم برای ورود یا خروج از یک کشور را دریافت می‌کنند.

✳️گاهی اوقات صادرکننده یا واردکننده خود اقدام به انجام این کار می‌کند. اما در بسیاری اوقات یک نفر به نمایندگی از آنها قبول مسئولیت کرده و در مقابل دستمزد خود را دریافت می‌کند. به چنین فردی اصطلاحا ترخیص‌کار می‌گویند.

✳️با این حال، برای انجام این کار باید یک سری شرایط را دارا بود. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به داشتن کارت بازرگانی اشاره کرد. نحوه ترخیص کالا از گمرک و دریافت مجوز در این خصوص یکی دیگر از الزامات قانونی برای انجام این کار است.

🔴حواله ارزی چیست؟

🔰عبارت است از نوعی دستور پرداخت، که به موجب آن، یک بانک یا موسسه مالی به تقاضای مشتری یا دارنده یک حساب بانکی، به یکی از از بانک‌های کارگزار خود در خارج از کشور، حواله‌ای را صادر می‌کند و از آن موسسه می‌خواهد مبلغ حواله را به ذی‌نفع آن، پرداخت نماید.

🔰حواله‌های ارزی از طریق حساب واسترو و نوسترو، از طریق بانک پوشش دهنده، پرداخت می‌شود. حواله‌های ارزی به دو گروه حواله‌های صادره و وارده تقسیم می‌شوند. امروزه حواله‌های ارزی از طریق شبکه جهانی سوئیفت انجام می‌شود

به مدیریت: سامان زمان زاده

 

 

 

 

شرکت بازرگانی آرون ملل ایرانیان , گروه بازرگانی تجاری در آذربایجان غربی  , انجام امورات گمرکی , واردات و صادرات کالا  , انجام امور حمل و نقل , حوالات ارزی , ترخیص کالا از گمرک , حمل و نقل بین المللی  ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed