شرکت پخش زالو آتی نگرمهر

🔶 ارسال زالو طبی مورد نیاز شما با بهترین شرایط بسته بندی به تمام نقاط با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

🔶 مرکز فروش و پخش زالوی طبی

 

http://anmco.ir

 

******************************

خواص بزاق زالو و فواید زالو درمانی

۱- خاصیت Anesthetic در زالو درمانی : یکی از فواید زالو درمانی کاهش درد موضعی در هنگام نیش زدن است که عمدتا به دلیل وجود ماده Hirudin می باشد .

۲ – خاصیت Vasodilator در زالو درمانی : این خاصیت به دلیل ماده Histimine می باشد که باعث گشادگی عروق خواهد گردید .

۳ – خاصیت Anticoagulant در زالو درمانی : این خاصیت به دلیل آنزیم Hyaluronidas موجود در بزاق H.M می باشد . بعلاوه این آنزیم خاصیت موکوکیتیک و آنتی بیوتیک بسیار قوی دارد در حدی که در درمان گلوکوم هم بسیار موثر هست .

۴ – خاصیت Protealitic inhibitor در زالو درمانی : این حالت به دلیل وجود سه پروتئین خاص به نامهای Hirudin و Bdelin و EgLin می باشد .

الف ) Hirudin در زالو درمانی : مهارگر اختصاصی ترومبین می باشد پس در روند تشکیل لخته موثر هست این ماده امروز به طور صناعی جهت استفاده در امور طبی ساخته می شود .

ب ) Bdelin در زالو درمانی : با وزن مولکولی ۵۰۰۰ ، مهارگر Tripsin و پلاسمین و Acrosin می باشد و اغلب در موارد نیاز به غیر فعال کردن پلاسمین مورد مصرف دارد 

EgLin در زالو درمانی : با وزن مولکولی کم خاصیت مهارگری ELastase و cathepsin و Subtilisin و Chymotripsin را دارد که بسیار موثر در کاهش التهاب بعد از تروما و جراحی ها و مشکلات آندوتلیوم روده ای علی الخصوص بیماری کرون می باشد بعلاوه این ماده مانع تشکیل لخته به دنبال سپتی سمی در خون می گردد .

۵ – خاصیت Antibiotic در زالو درمانی : آنچه را که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است این خاصیت Leech می باشد که عمدتا به وسیله Aeromonas Hydrophila یا ( Hirudini ) که در روده زالو زندگی می کند تولید می گردد و بر روی بیماریهای ناشی از استاف اورئوس و توبرکلوز و بیماری دیسانتری و دیفتری موثر می باشد . آنزیمها و پروتئینهای متعدد دیگری نیز در کیسه های بزاقی قدامی و خلفی ( H.M ) موجود می باشند .

 

 

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields