ساخت و اجرای سازه فلزی،سقف شیبدار،سفال طبرستان داوودی در خوزستان 

🌀طراحی و اجرای آلاچیق،سقف شیبدار،شیروانی و سازه‌‌‌های فلزی 
🌀اجرای روف تایل،انواع آلاچیق،شیروانی،سردرب،پی وی سی 
🌀کیفیت بالا 
🌀قیمت مناسب 

🔰سقف‌ شیبدار نوعی از سقف‌ می‌باشد که به خاطر ظاهر زیبایی که دارد، همچنین کمک به سرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی بنای سازه، محبوب می‌باشد. اما باید دانست که هر سقفی مناسب شرایط جوی خاصی می‌باشد.

🌟دو نوع سقف اصلی شیبدار

🔺سقف مسطح 

🔺سقف‌‌‌های پروانه‌ای 

🌟سقف‌‌‌های منحنی شکل 

🔺سقف شیبدار 

🔺سقف شیبدار تک‌ بر 

🔺سقف شیبدار چهار‌بر

🔺سقف‌ شیبدار چند بر 

🔺سقف شیبدار متقاطع 

🔺سقف شیبدار چند بر ساده 

🔺سقف شیبدار نصفه 

🌟سقف مسطح

💠به سقف هایی که شیب آنها صفر تا کمتر از ۱۵ درجه باشد سقف مسطح گویند. در سقف مسطح آب بروی سقف جمع شده و توسط سیستم زه کش ایجاد شده از خروجی تخلیه می‌شود.معمولاٌ پوشش اینگونه سقفها موزائیک، سرامیک و ایزوگام می‌باشد.سقف‌‌‌های مسطح با توجه به نوع کاربردشان دارای ساختار متنوعی می‌باشند.

🌟سقف شیبدار

💠به سقفی که حداقل شیب آن ۱۵ درجه تا حداکثر۷۰ درجه باشد سقف شیبدار گویند، بهترین میزان شیب برای بام شیبدار بین ۳۵تا ۵۰ درجه است، حداکثر شیب را میتوان تا ۷۰ درجه درنظرگرفت. ( بالای ۷۰درجه در واقع یک دیوار خواهیم داشت. )

💠با توجه به اینکه درصد شیب در زیبایی نمای ساختمان بسیار موثر است، باید این موضوع را درنظر داشت نوع پوششی که انتخاب میکنیم محدودیتی برای ما هنگام طراحی شیب مورد نظرمان ایجاد نکند. برفرض مثال تایهای سفالی را نمیتوان بر روی سقفهای شیبدار با شیب کمتر از ۴۰درجه نصب کرد.

💠سقف بام با زاویه ۱۵ تا ۲۰ درجه اغلب سقفهای با شیب کم نامیده می‌شوند. هنگام اجرای پوشش سقفی بر روی اینگونه سقفها که دارای حداقل شیب می‌باشند به منظور جلوگیری از نفوذ آب بر اثر وزش باد شدید باید حداکثر همپوشانی تایلهای سقفی انجام گیرد و ابتدا عایق رطوبتی (ایزوگام) در زیر تایلها اجرا شود.

🌟طراحی سقف شیبدار

💠اصولاً سقفهای شیبدار به دوگونه طراحی می‌شوند: سقف شیبدار ساده (یک شیب ویا دوشیب ساده) و نوع دیگر سقف چندشیب 

🌟سقف شیبدار تک‌ بر

💠سقف تک بر تنها یک ضلع دارد. پانل شیبداری که به یک دیوار بلند متصل شده است. می‌توانید آن را به عنوان یک سقف شیروانی در ذهن خود مجسم کنید که از وسط به دو نیم تقسیم شده است یا یک سقف مسطح که زاویه‌ای ۴۵‌ درجه به خود گرفته است. این نوع سقف‌ها را می‌توان اغلب بر روی بخش‌‌‌‌های جانبی ساختمان از قبیل تراس و آلونک یافت. با این اوصاف، امروزه شاهد استفاده از این گونه سقف‌ها بر بام عمارات مدرن‌تر هستیم.

💠ساختمان هایی که با سقف شیب دار تک پر ساخته میشوند اصولا ارتفاع بلندتری نسبت به دیگر ساختمانها دارند و به اندازه کافی فضای مناسب برای نصب پنجره در زیر شیروانی وجود دارد. این فضا به اندازه ای بزرگ است که میتوان برای ورود نور خورشید به داخل ساختمان و روشن نمودن فضای داخل بنا پنجره‌ها را بزرگتر ساخت. به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی آن، میتوان بر روی سقف‌‌‌های شیب دار پنل‌‌‌های خورشیدی نیز نصب نمود.

🌟مزایای سقف شیبدار تک بر:

🔸سوار کردن سقف شیبدار تک‌بر، بر فراز ساختمان کار ساده‌ای‌ست.

🔸در مقایسه با سایر سقف‌ها به مواد و مصالح کمتری نیاز است.

🔸شیب تند این سقف‌ها کمک می‌کند تا برف و باران سریع و راحت از روی‌آنها سرازیر شود و در نتیجه سقف شیبدار تک‌بر گزینه‌ای ایده‌آل برای مناطق برفی و بارانی محسوب می‌شود.

🔸می‌توان برای زیباتر جلوه‌دادن نمای ظاهری ساختمان و ارتقا بخشیدن ارزش‌های معماری بنا از این سبک طراحی بهره گرفت.

🌟برتری های ساختمانهای بنائی سازه فلزی

🔹مصالح سنتی با توجه به سابقه استفاده در کشور به اندازه کافی موجود میباشد، مانند آجر که در اکثر نقاط ایران تولید میشود و کافیست کیفیت آن استاندارد شود.

🔹درمقایسه با بتن و سازه های فولادی نیاز به استاد کار سطح بالا وجود ندارد.

🔹مصالح بنایی در مقایسه با بتن حساسیت کمتری در مقابل سرما و گرما دارد و با کمترین تمهیدات قابل اجرا است.

🔹روا داری در سازه های بنایی بیشتر است و با توجه به کنترل کم و نظارت غیر مستمر ساختمانهای مسکونی این مورد یک حسن بشمارمی‌رود.با توجه به صرفه جویی در مصرف آهن آلات وابستگی ارزی، کم خواهد بود.

🔹آسانی امکان تعمیر و ترمیم در نقاطی از کشور که کیفیت ساختمان سازی پایینی دارند در صورت بروز اشکال، حتی ترمیم مقدور است.

🔹چون در این سیستم از دیوارهای ضخیم تر استفادهمی‌شود از نظر جلوگیری از انتقال حرارت مناسبمی‌باشد که در نتیجه مصرف انرژی سوخت نیز کاهش پیدا خواهد نمود.

🔹تامین آسایش و آرامش نسبی با توجه به اینکه مساله برودتی و گرمایش نسبتا بطور طبیعی تامینمی‌شود، مقایسه بازارهای سنتی با پاساژهای جدید روشنگر موضوعمی‌باشد.

🔹کم بودن احتمال پوسیدگی و زنگ زدگی و مقاومت بیشتر در مقابل آتش سوزی در مقایسه با ساختمانهای فولادی،آجر وسنگ که قسمت اصلی سازه های بنائی را تشکیلمی‌دهند در مقا بل پوسیدگی عمر زیادی دارند و احتمال زنگ زدگی نیز وجود ندارد.

🌟سازه های بتنی

💠طراحی سازه های بتنی در کشور به روش های حدی نهایی بوده که در این روش ضرایب تقلیل بار بترتیب به مقاومت بتن و فولاد اعمالمی‌گردد و ضرایب افزایش بار نیز براساس ترکیب بار منظورمی‌گردد.

💠بدلیل امکان شکل پذیری آرماتور و بتن تازه و قالب، اعضاء سازه های بتنی رامی‌توان در مقاطع مختلف اجرا نمود.

💠سازه های بتنی در مقابل آتش سوزی از خود مقاومت نشانمی‌دهند.

💠سازه های بتنی در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم بوده ودر صورت اجرای صحیح پوشش بتن، رطوبت هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد کرد.

💠سازه های بتنی نسبت به سازه های فلزی از یک صلبیت بیشتری برخوردار هستند.

💠مصالح سنگی و سیمان معمولاً آسان تر از سایر مصالح در دسترسمی‌باشد.

💠عمر سازه های بتنی بدلیل مقاومت در مقابل شرایط آب و هوا، معمولاً بیشتراز سایر سازه بوده است.

💠اتصال تیر و دیافراگم سقف درسازه های بتنی بدلیل همگن بودن مناسب تر از سایر سازه هامی‌باشد.

به مدیریت:داوودی 

 

سقف شیبدار , سقف شیروانی , سازه فلزی , طراحی آلاچیق , اجرای آلاچیق در لرستان , سفال طبرستان , سقف شیبدار داوودی , اجرای انواع سقف شیبدار در اصفهان , اجرای سقف شیبدار در لرستان , اجرای سقف شیبدار در خوزستان , اجرای سقف شیبدار در چهارمحال و بختیاری , طراحی و اجرای آلاچیق سقف شیروانی شیبدار داوودی در لرستان و اصفهان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed