گروه معماری بیتا مافی

✨اجرای صفر تا صد معماری و طراحی داخلی ساختمان
✨اولین تیم تخصصی طراحی و اجرا به سبک نئو کلاسیک در استان قزوین
✨پاسخگویی 24 ساعته

🔴نمای ساختمان یکی از مهمترین عناصر بیرونی برای ظاهر ساختمان است. در طراحی ساختمان، طراحی نما به دلیل اینکه مشخص‌کننده چارچوب کار برای دیگر اجزای ساختمان است مهمترین بخش به شمار می‌آید. نمای ساختمان در ظاهر و زیباسازی شهرها اهمیت زیادی دارد.

🔴عناصر مهم در نماسازی مانند پنجره‌ها، بازشوهای در، مصالح، رنگ، سازه‌های عمودی و افقی، عناصر تزئینی و غیره باید هماهنگی و تناسب خوب را با هم داشته باشند. مصالحی که در طراحی نما استفاده می‌شوند انواع مختلف آجر، سنگ، سنگ‌های تزئینی، سیمانی و گچی می‌باشند.

🔴در طراحی نمای آجری، آجرهای مورد استفاده در نما با آجرهای مورد استفاده در دیوارها متفاوتند و باید از آجرهای بدون ترک‌خوردگی، شوره‌زدگی و آلودگی‌های شیمیایی استفاده کرد. اجرای نماهای آجری باید در شرایط محیطی مناسب با دما و میزان رطوبت استاندارد انجام گیرد.

🔴در نماهای سنگی از انواع سنگ‌های قیچی، مرمر و تراورتن می‌توان استفاده کرد؛ اهمیت استفاده از سنگ‌های نمای پردوام و دارای مقاومت بالا در برابر یخ‌زدگی و شرایط نامساعد محیطی مانند نور خورشید، آب و رطوبت، همچنین داشتن بافت مناسب و بدون ترک‌خورده سنگ، عدم تغییر رنگ و جذب گرد و غبار، قابلیت اجرا و ترمیم آسان بر روی کلیه سطوح و نیز مناسب برای طراحی نمای ساختمان مهم است.

❇️سبک نئوکلاسیک چیست؟

🔹طراحی سبک نئوکلاسیک و کلاسیک دو واژه ای هستند که ارتباط مستقیمی‌با یکدیگر داشته، و اگر سبک کلاسیک را مادر سبک‌ها و اصیل ترین خط مشی معماری بنامیم، سبک نئوکلاسیک بیرون آمده از دل آن خواهد بود و نسل نوینی از طراحی کلاسیک به شمار می‌آید.

🔹طراحی نئوکلاسیک به دنبال آن است که زیبایی و شکوه سبک کلاسیک را به روشی مدرن ارائه کند و در عین حال سادگی و ظرافت را به رخ میکشد و ارتباط قوی با عناصر طبیعی سبک کلاسیک دارد.

🔹این سبک الهام گرفته از هنر روم و یونان در زمان باستان است، با این تفاوت که به شیوه ی امروزی حس زیبایی شناختی را به مخاطب القا می‌کند. و برای طراحی خانه‌‌‌های بزرگ، ویلاهای دلباز و فضاهای لوکس انتخاب مناسبی می‌باشد.

❇️استفاده از سبک نئوکلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی

🔸چیدمان داخلی می‌تواند از سبک‌‌‌های واحد پیروی کند و یا تلفیقی از طراحی کلاسیک و نئوکلاسیک باشد، اما اگر معماری نئوکلاسیک را به عنوان سبکی میانه انتخاب کرده باشید به راحتی می‌توانید طراحی دلخواه تان را ایجاد کنید.چون دسترسی شما به وسایل مدرن بیشتر بوده و فقط کافی است اصول سبک کلاسیک را به عنوان پایه اصلی طراحی در نظر داشته باشید.

🔸نور بخش مهمی‌از طراحی نئوکلاسیک است، روشن بودن محیط در این سبک بسیار اهمیت دارد، و می‌تواند دلباز بودن فضا و رهایی ذهن و آرامش را دو چندان کند.استفاده از لوسترهای خلاقانه، آباژورهای پایه بلند، چراغ‌‌‌های رومیزی ظریف با نمای شیشه ای یا آکریلیک می‌تواند هم نور مورد نیاز را تامین کند و هم جلوی زیبایی را به وجود آورد.

❇️تفاوت سبک نئوکلاسیک و کلاسیک

🌀در سبک نئوکلاسیک استفاده از وسایل پرزرق و برق و لوازم غیر ضروری جایگاهی ندارد. در این طراحی فقط وسایل مورد نیاز به کار گرفته می‌شود و وسعت فضا بیشتر جلوه گر خواهد شد.اشیا تزئینی خلاقیت و حسن سلیقه طراح خود را به نمایش می‌گذارد و در عین حال حسی از سادگی و دلپذیر بودن را در فضا ایجاد می‌کند.

🌀در نمونه طراحی کلاسیک تلاش می‌شود خطوط منحنی و منظم استفاده شود و نقش و نگار‌‌‌های پیچیده و چشم نواز در حکاکی‌‌‌های مبل، طراحی پرده و تابلو فرش‌‌‌های تزئینی فضا را به سمت جلال و شکوه سوق دهد.اما در سبک نئوکلاسیک در عین حال که اشیا لوکس و زیبا به کار می‌رود خطوط زاویه دار، شکسته و نامتقارن خلاقیت و نوآوری را به وجود می‌آورد و با سبک‌‌‌های مدرن همراه می‌شود.

🌀رنگ‌ها در سبک کلاسیک حس اصالت و طبیعی بودن را القا می‌کند، و رنگ‌‌‌های خنثی مثل بژ، سفید، شنی و.. به عنوان رنگ پس زمینه باعث می‌شود سایر وسایل که عموما از رنگ‌‌‌های طبیعت مانند قهوه ای، عنابی، سبز یشمی‌الهام گرفته اند بهتر خود را نشان دهد.

🌀در نمونه طراحی نئوکلاسیک دست طراح برای انتخاب رنگ باز تر بوده و ضمن اینکه در چارچوب سبک کلاسیک حرکت می‌کند از رنگ‌‌‌های مدرن تری هم چون خردلی، لاجوردی، برنزی در کنار رنگ‌‌‌های پایه مانند خاکستری، قارچی، صدفی و… بهره مند می‌شود.

به مدیریت:بیتا مافی

 

 

 

طراحی داخلی , گروه معماری بیتا مافی در قزوین , طراحی به سبک نئوکلاسیک در قزوین , طراحی و اجرای نمای ساختمان , نقشه کشی , معماری ساختمان , اجرای انواع خدمات طراحی و معماری در قزوین , اجرای نمای ساختمان در قزوین , طراحی داخلی ساختمان ,

Reviews

Leave a Review


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/zmat/domains/zmat.ir/public_html/wp-content/themes/directory2/ait-theme/elements/contact-form/captcha/ait-really-simple-captcha.php on line 257

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/zmat/domains/zmat.ir/public_html/wp-content/themes/directory2/ait-theme/elements/contact-form/captcha/ait-really-simple-captcha.php on line 257
captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed