Address & Contact

Our Address

بندرانزلی ، خیابان سپه ، روبروی بانک صادرات ، طلا و جواهر ایزدیار

طلا و جواهری ایزدیار

⚜️ فرق طلا با جواهر چیست؟

⚜️ برای اطلاع شما باید بگوییم، «طلا» به مصنوعاتی گفته می‌شود که تماماً از این فلز گرانبها و آلیاژهای آن ساخته شده است. اما «جواهر» طلایی است که در طراحی و ساخت آن حتماً از سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی یا نگین‌های اتمی‌استفاده می‌شود. در اغلب موارد هم وزن سنگ‌های به‌کار رفته در جواهرات از وزن طلای محصول بیشتر است.

⚜️ سنگ موجود در جواهرات ممکن است اصل یا اتمی‌باشد. بنابراین، جواهراتی که با سنگ اتمی‌ساخته می‌شوند را جواهرات اتمی‌می‌نامند و به جواهراتی که سنگ اصل در ساخت آنها به‌کار رفته است جواهرات اصل می‌گویند.

⚜️ طلا چیست؟

⚜️ مفهوم طلا که کاملاً واضح است و به تمام زیورآلاتی گفته می‌شود که از این فلز ساخته شده‌اند. البته باید بدانید، طلای ۲۴ عیار که یک طلای خالص است و از هیچ فلز دیگری در ترکیب آن استفاده نشده، در ساخت زیورآلات کاربرد ندارد و فقط برای ساخت شمش و سکه استفاده می‌شود. دلیلش هم این است که طلا ذاتاً فلز نرمی‌است و بدون ترکیب آن با دیگر فلزها نمی‌توان از آن زیورآلات ساخت. اما در عوض، بیشتر طلاهای موجود در بازار، طلای ۱۸ عیار هستند. این مصنوعات از ۱۸ واحد طلا و ۶ واحد فلزات دیگر (اغلب مس) تشکیل شده‌اند. یعنی طلای به‌کار رفته در آنها ۷۵ درصد است.

⚜️ در این رابطه هم خوب است بدانید که در ایران خرید و فروش طلای زیر ۱۸ عیار غیرقانونی است.

⚜️ جواهر چیست؟

⚜️ جواهر همان طلاست با این تفاوت که روی آن سنگ و نگین قیمتی سوار می‌شود. در واقع این سنگ‌ها و نگین‌ها هستند که طلا و جواهر را از هم متمایز می‌کنند. در واقع، برای ساخت یک جواهر ابتدا برای آن قالب طلایی (پایه‌ی جواهر) ساخته می‌شود تا در مراحل بعدی، نگین و سنگ بر روی آن قرار دهند.

⚜️ جواهرات ممکن است از طیف گسترده‌ای از مواد ساخته شوند. سنگ‌های قیمتی و مواد مشابه مانند کهربا و مرجان، فلزات گرانبها، مهره‌ها و پوست‌ها به طور گسترده در ساخت جواهر استفاده می‌شوند و در این میان الماس از بیشترین اهمیت در ساخت جواهر برخوردار است.

⚜️ در گذشته جواهر مصارف مختلفی از جمله رفع بلا و جلوگیری از آسیب شیطان داشت. اغلب مردم دوران باستان بر این باور بودند که جواهرات قدرت اثبات بی‌گناهی دارند یا می‌توانند پیشگویی کنند.

⚜️ جالب است بدانید که در گذشته‌های دور، دسته‌بندی جواهرات فقط از روی رنگ آنها صورت می‌گرفت؛ به این شکل که به تمامی‌جواهراتِ به رنگ قرمز یاقوت، به جواهرات سبزرنگ، زمرد و به جواهرات آبی‌رنگ، یاقوت کبود می‌گفتند. اما در حال حاضر، به طور کلی ۴ نوع سنگ قیمتی (الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز) و تعداد زیادی سنگ‌های نیمه‌قیمتی همچون آمیتیس، سیترین، توپاز و… داریم؛ که پیاده شدن این سنگ‌ها روی زیورآلات طلا آنها را به جواهر تبدیل می‌کند.

مدیریت:آقای ایزدیار

 

 

 
انواع طلا و جواهرات , آدرس اتحادیه طلا و جواهر قزوین , عکس طلا و جواهرات ایرانی , فرق طلا و جواهر , اتحادیه طلا و جواهر  , قیمت انواع طلا و جواهرات ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed