فرغون سازی ایران دیزل سعید آسیابان

🔹 تولید انواع فرغون با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت ارسال به تمام نقاط کشور

🔹 فرغون‌ها از متریال مرغوب و مناسب برای استفاده در حمل آسان و سریع مواد مختلف در صنعت ساختمان و کشاورزی ساخته شده است.

🔹  به دلیل طراحی ویژه به کاربر کمترین فشار از ناحیه دست‌ها وارد شده و با وجود ضخامت کافی ورق جعبه و دسته‌ها استقامت مناسبی در مقابل سایش، پوسیدگی و تغییر شکل را دارا میباشد.

🔹 آنچه درباره ی انواع فرغون، کیفیت و قیمت آن در زمان خرید باید بدانیم🔹 

🔹 وزن فرغون، یکی از مهم ترین فاکتور‌‌‌های انتخاب آن می‌باشد، چرا که در زمان استفاده می‌تواند کاربری فرغون را محدود و یا با خسته کردن کاربر یا کارگر، کابرد فرغون را سخت نماید. مهمترین عامل تعیین کننده ی وزن فرغون، نوع و ضخامت ورق و شاسی بکار رفته در آن می‌باشد. هر چه ورق مورد استفاده ضخیم تر باشد، طبیعتاً وزن فرغون افزایش می‌یابد، هر چندد طراحی و مدل شاسی نیز می‌تواند تا حد زیادی وزن وارده به کاربر را کنترل نماید.

🔹 شاسی فرغون، فاکتور مهم دیگری در انتخاب فرغون با کیفیت می‌باشد، بطور کلی دو نوع شاسی در بازار ایران وجود دارد، فرغون با شاسی پروفیلی و فرغونهایی با شاسی لوله ای. تفاوت اصلی این دو شاسی در شکل سطح مقطع آنها می‌باشد.

شاسی لوله ای مقطعی دایره ای شکل دارد و شاسی پروفیلی دارای مقطع مربعی شکل می‌باشد. در فرآیند تولید فرغون شکا دهی شاسی لوله ای راحتتر از شاسی پروفیلی انجام می‌گیرد و سرعت تولید شاسی لوله ای بالاتر بوده و ضایعات تولید آن کمتر است. از طرفی فرغون‌‌‌های ساخته شده با شاسی لوله ای به علت تماس پذیری بالاتر، در برخورد با سطوح احتمال آسیب بیشتری دارند. فرغون‌‌‌های ساخته شده با شاسی پروفیلی نیز عموما به مقدار ناچیزی وزن بالاتری نسبت به نمونه‌‌‌های با شاسی لوله ای، دارند. اما در یک مقایسه ی کلی نوع شاسی لوله ای یا پروفیلی تفاوت مهمی‌در انتخاب فرغون محسوب نمی‌شود و صرف نظر از سلیقه ی شما برای ظاهر فرغونی که انتخاب می‌کنید، فرغون هایی با شاسی لوله ای کمی‌ارزانتر از فرغون‌‌‌های شاسی پروفیلی هستند.

🔹 بالابر فرغون، در واقع نوعی آپشن در ساخت فرغون می‌باشد که قابلیت اتصال فرغون به بالابر را ایجاد می‌کند، به این صورت که با اضافه شدن میله ای لوله ای شکل به مرکز ثقل فرغون در لگن آن، که در انتهای آن یک حلقه وجود دارد، امکان اتصال قلاب بالابر به فرغون و جابجایی آن در طبقات ساختمان فراهم می‌گردد.

🔹 ضخامت ورق، پارامتر مهم دیگری در انتخاب و تعیین کیفیت فرغون می‌باشد. همانطور که در بررسی وزن فرغون گفته شد، ضخامت ورق فاکتور مهمی‌در کنترل وزن می‌باشد. از طرفی هر چه ضخامت ورق بالاتر باشد، دوام و مقاومت فرغون در دراز مدت را افزایش می‌دهد و عواملی نظیر پاره شدن ورق و یا سوراخ شدن لگن در اثر پوسیدگی و زنگ زدن دیرتر اتفاق می‌افتد. ولی همواره باید توجه داشت که بین دو فاکتور وزن و دوام فرغون بر اساس نیاز کاربر، فرغون بهینه با وزن مناسب و ضخامت ورق بهینه انتخاب گردد. در بازار فرغون‌‌‌های ساخته شده با ورق هایی با ضخامت 1.5 میلیمتر و کمتر را به عنوان فرغون سبک می‌شناسند، ضخامت ورق سبکترین فرغون‌ها از 0.5 میلیمتر کمتر نمی‌شود.

🔹 دسته ی فرغون نیز عامل دیگری است که در زمان انتخاب فرغون می‌تواند تعیین کننده باشد. بسته به اینکه شاسی فرغون لوله ای باشد یا پروفیلی شکل دسته تغییر می‌کند اما عموما با اتصال لوله به انتهای شاسی‌‌‌های پروفیلی نیز، در فرغون هایی با شاسی پروفیلی نیز از دسته ی لوله ای استفاده می‌گردد.

🔹 در فرغون‌‌‌های قابل اتصال به بالابر، نوعی از دسته به شکلی طراحی می‌شود که قابل جابجایی در موازات لگن فرغون بصورت کشویی باشد. این فرغون‌ها که با عنوان دسته کشویی در بازار معروف هستند، در انتقال مصالح ساختمانی در طبقات و با اسفاده از بالابر کاربرد فراوانی دارند، به این ترتیب که در زمان اتصال فرغون به بالابر، می‌توان دسته‌‌‌های آن را بصورت کشویی جمع کرد و از برخورد فرغون با دیواره‌ها در زمان بالا رفتن فرغون توسط بالابر جلوگیری نمود.

مدیریت: آقای سعید آسیابان

 

 

خرید فرغون , قیمت فرغون بنایی , تولیدی فرغون , لیست قیمت فرغون , فرغون فروشی ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed