Address & Contact

Our Address

خراسان جنوبی، فردوس، خیابان رسالت 3، فروشگاه رنگ و چسب و ابزار قیومی

فروشگاه رنگ و چسب و ابزار قیوم

🔰 بزرگترین فروشگاه رنگ و چسب و ابزار در شرق کشور

🔰 فروش انواع رنگهای ساختمانی و صنعتی از قبیل: رنگ روغنی الکیدی , رنگ پلاستیک , رزین اپوکسی , رنگ پلی اورتان , رنگ اکریلیک, رنگ سوله , رنگ استخری , رنگ اتومبیلی

🔰 فروش انواع ابزار آلات ساختمانی و لوازم اندازه گیری با بهترین قیمت و تضمین اصالت کالا.

❇️ابزارهای  پر کاربرد در صنعت و منزل

ابزار دستی ضروری

🔴انبرها

🔸انبردست یکی از ابزارهای دستی است که غالبا با آن آشنا هستید و وسیله ای شامل دو دسته و دو فک است که به گونه ای طراحی شده است که با نزدیک شدن دو دسته به هم دو فک نیز به هم نزدیک می‌شود و هر قطعه ای را بین دو فک می‌توان قرار داد و تحت فشار گذاشت. لبه‌‌‌های فک‌ها شیاردار طراحی شده است تا با اصطکاک بیشتر از لغزش قطعه کار جلوگیری شود. همچنین دو لبه ی صاف هم در دو فک وجود دارد که می‌توان با آن انواع سیم را برش داد و یا قطعه فلزی را با فشار برید.

🔸سیم چین وسیله ای است که از اسم آن هم می‌توان کاربرد آن را حدس زد و بیشتر برای بریدن سیم و بیرون آوردن روکش سیم اعمال می‌شود. دو فک به نسبت تیز که سیم بین آن‌ها قرار می‌گیرد و با اعمال نیرو به دسته‌ها سیم یا روکش قطع می‌شود.

🔸دم باریک ابزاری شبیه به انبردست است با این تفاوت که که اندازه فک‌‌‌های آن بلندتر و باریک تر است و به نسبت انبردست قابلیت کمتری برای اعمال نیرو دارد و فقط برای گرفتن قطغه در جایی که فضا کم است و دسترسی وجود ندارد استفاده می‌شود.

🔸انبرقفلی در واقع عموما کاربرد همان انبردست را دارد با این تفاوت که قفل اتوماتیک آن کار را راحتتر کرده است و اعمال نیروی بیشتری هم می‌توان به قطعه کار کرد. یک پیچ برای تنظیم کردن میزان باز شدن فک‌ها و یک فنر قوی تعبیه شده داخل دسته‌ها باعث می‌شود تا مکانیزم اعمال نیرو به خوبی برای قفل شدن و اعمال نیرو فعال باشد.

🔸انبر پرچ یکی از انبرهای پرکاربرد است که برای اتصال دو سطح یا صفحه روی هم استفاده می‌شود. بر خلاف انبرهایی که تا به الان گفته شد این انبر به تنهایی کارایی ندارد و باید به همراه خود پرچ مورد استفاده قرار گیرد. به این صورت که پرچ داخل نوک انبر قرار می‌گیرد و آن را داخل سوراخهایی که روی سطوح مورد نظرتان از قبل ایجاد کرده اید قرار می‌دهیدو سپس با چندین بار باز و بسته کردن انبر پرچ به صورت خود به خود داخل سوراخ را پر می‌کند و دو سطح به هم متصل می‌شوند.

🔸پیچ گوشتی بسیار و بسیار پر کاربرد است و انواع مختلفی دارد از جمله پیچ گوشتی‌‌‌های دو سو یا چهارسو که در مدل‌‌‌های ضربه خور و ۶ گوش موجود هستند. پیچ گوشتی‌‌‌های با سر ۶ پر نیز وجود دارد. سایزهای کوچک پیچ گوشتی به پیچ گوشتی‌‌‌های موبایلی یا پیچ گوشتی ساعتی معروف هستند.

🔴آچارها

🔸آچار فرانسه به نوعی پرکاربردترین نوع آچار است که در سایزهای مختلف موجود است و با فک قابل تنظیم آن سایزهای مختلفی از پیچ و مهره و اتصالات را با آن می‌توان باز و بسته کرد.

🔸آچار تخت و رینگی هم برای باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ها استفاده می‌شود و از سایزهای ۷ میلی متر تا ۳۴ میلی متر را دارد. این نوع آچار‌ها می‌تواند یک سر تخت یک سر رینگی یا دو سر تخت یا دو سر رینگی باشد.

🔸آچار آلن به آچارهایی گفته می‌شود که مخصوص پیچ‌‌‌های آلن است و پیچ آلن هم پیچی است که روی کلگی آن حفره ای وجود دارد که آچار متناسب با آن داخل آن می‌رود و باز و بسته می‌شود که دارای دو نوع است یکی مخصوص پیچ‌‌‌های آلن با سر ۶ پر که به آچار آلن خورشیدی معروف هستند و یکی برای پیچ‌‌‌های با سر ۶ گوش.

🔸چکش یکی از آشناترین ابزارهاست که برای وارد کردن ضربه استفاده می‌شود. انواع مختلف دسته چوبی، تمام لاستیکی، تمام فلزی و ژله ای وجود دارد که همگی کاربردهای خاص خود را دارند. کاربردهای در مکانیکی، صافکاری، کاشی کاری و…

🔴ابزار اندازه گیری

🔸متر یکی از معروفترین ابزارهای مخصوص اندازه گرفتن است به نحوی که اندازه گیری کردن را اصطلاحا متر کردن هم می‌گویند و برگرفته از واحد آمریکایی اندازه گیری طول است. معمولا روی مترها به هر دو واحد اینچی و سانتی متری اندازه‌ها نوسته شده است. مدل‌‌‌های مختلف متر شامل ۳، ۵، ۷٫۵ و ۱۰ متری هستند و در مدل‌‌‌های شیشه ای نشکن و پلاستیکی وجود دارد.

🔸تراز برای میزان کردن یا به عبارتی اطمینان از صاف بودن سطوح استفاده می‌شود. ساز و کار تراز به این صورت است که حباب هوا و مایع داخل محفظه‌‌‌های شیشه ای روی تراز قرار داده شده اند به نحوی که در در صورت صاف، عمود یا ۴۵ درجه بودن حباب بین دو خط مشخص شده قرار می‌گیرد.

🔴ابزار تراش و برش

🔸کاتر در انواع مختلف مثل کاتر یا کاردک شیشه پاک کن بزرگ و کوچک است که برای تمیزکاری سطوح یا شیشه استفاده می‌شوند و همچنین کاترهای موکت بر وجود دارند که خود آن ها انواع پلاستیکی و سربی مختلفی دارد.

🔸مته برای سوراخ کاری به سر دریل وصل می‌شود و در سایزهای مختلف وجود دارد و سوراخ کردن هر جنسی مته مخصوص خود را دارد. مثل مته فلز، مته گرانیت و…

🔸صفحات برش از جمله ابزارهای مصرف پرکاربرد هستند که روی دستگاه فرز نصب و برش یا سایش با آن‌ها انجام می‌شود. که انواع مختلفی مثل آهنبر، سنگبر، استیل بر، صفحه ساب و … دارد.

 

به مدیریت:حسین قیومی‌شریفی

 

 

 

فروشگاه چسب خراسان جنوبی , فروشگاه تخصصی چسب , بورس انواع چسب در فردوس , فروشگاه چسب , فروشگاه چسب قیوم  , ابزار قیوم فروشگاه ابزار در فردوس ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed