فروش انواع آکواریوم و ماهی زینتی کمیاب و لوازم جانبی آبتین

🌀 فروش انواع لوازم پرنده 
🌀 فروش انواع لوازم جانبی
🌀 ارائه انواع آکواریوم
🌀 غذای حیوانات خانگی

🔰 ایجاد یک آکواریوم در محیطی که در آن کار یا زندگی می‌کنید شما را به آرامشی بی پایان متصل و از دغدغه‌‌‌های بی شمار زندگی دور می‌سازد. گروه خانه آبزیان همواره تلاش می‌کند تا این امکان را برای عموم به گونه ای فراهم سازد که از یک سو آبزیان، این مخلوقات زیبا در امنیت باشند و از سوی دیگر فرد دارنده آکواریوم بتواند با حداقل نگرانی در مورد نگهداری آکواریوم خود از آن لذت ببرد.

🔰 در رابطه با دما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که تغییرات دمایی می‌تواند استرس بسیار زیادی را برای آبزیان شما به همراه داشته باشد و لازم است دما به صورت دائم کنترل و به شکلی قابل تنظیم باشد که تغییرات دمایی در هر ۲۴ ساعت کمتر از ۱ درجه سانتیگراد باشد. در زمان درمان (در آکواریوم قرنطینه) می‌توانید میزان دما را تا ۳۰ درجه سانتیگراد افزایش دهید، به صورتی که تنها ۱ درجه در هر ۲۴ ساعت تغییر کند. ثابت نگهداشتن شرایط و حذف عوامل استرس زا در زمان درمان مهمترین و موثر ترین کاری است که می‌توانید برای ماهیان خود انجام دهید.

🔰 در آکواریوم‌‌‌های آب شور فقط ماهی به دلیل کاهش فعالیت عوامل بیماری زا در شوری‌‌‌های پایین بهتر است آکواریوم خود را با پایین ترین چگالی ممکن یعنی در حدود ۱.۰۲۲ در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد نگهداری نمایید. البته در صورتی که صخره زنده در آکواریوم خود ندارید می‌توانید این میزان را تا حدود چگالی ۱.۰۲۰ در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد کاهش دهید. در گذشته چگالی هایی در حدود ۱.۰۱۸ نیز برای آکواریوم‌‌‌های فقط ماهی در نظر گرفته می‌شد که این موضوع می‌تواند سلامت ماهیان را در طولانی مدت دچار مشکل نماید.

🔰 نیترات از جمله تست هایی است که انجام آن بسیار مهم و از طرف دیگر با توجه به شرایط آزمایش در کیت‌ها و دستگاه‌‌‌های مختلف بسیار می‌تواند با خطا همراه باشد. پس لازم است این تست با دستگاه و یا کیت تست بسیار مناسب و هچنین با دقت بسیار بالا انجام شود. توجه کنید اندازه گیری نیترات با استفاده از کیت‌‌‌های تست معمول برای آکواریوم‌‌‌های مرجانی ULNS با هیچ از دستگاه‌‌‌های معمول در بازار قابل انجام نیست و تنها با کمک تست هایICP می‌توان آن را اندازه گیری کرد. در اینگونه سیستم‌ها اندازه گیری دقیق پارامتر‌ها و همچنین تغذیه مرجان‌ها به دلیل پایین بودن منابع نیتروژن و فسفر بسیار اهمیت دارد و در صورت عدم توجه ممکن است باعث سفیدشدگی و مرگ کامل مرجان‌ها شود.

💠 توجه داشته باشید که در آکواریوم‌‌‌های مرجانی وجود فسفات بیشتر از ۰.۰۲ میلی گرم در لیتر می‌تواند جلوی تشکیل اسکلت آهکی مرجان‌ها را بگیرد.

💠 در آکواریوم‌‌‌های مرجانی با مرجان‌‌‌های نرم و در آکواریوم‌‌‌های فقط ماهی نیز وجود فسفات بیشتر از ۱ میلی گرم در لیتر می‌تواند باعث رشد بیش از حد جلبک‌ها در آکواریوم شما شود.

💠 مقدار سیلیکات در بیشتر آکواریوم‌ها بخصوص آکواریوم هایی که فاقد بی مهرگان مصرف کننده سیلیکات مثل اسفنج‌ها هستند بهتر است در حد امکان پایین نگهداشته شود. اما توجه داشته باشید که در آکواریوم‌‌‌های تپه مرجانی حاوی بی مهرگان خاص نباید میزان سیلیکات کمتر از ۰.۰۸ میلی گرم در لیتر شود زیرا امکان جذب ان توسط اینگونه موجودات از بین می‌رود و باعث مرگ آنها خواهد شد.

💠 عنصر بور از جمله عناصر بسیار کمیاب در آب دریا است که اصولا تنها در آکواریوم‌‌‌های مرجانی با گونه‌‌‌های مرجانی بسیار خاص و دارای رنگ دانه‌‌‌های قرمز و بنفش هستند بسیار پر اهمیت است. توجه داشته باشید که در آکواریوم هایی که قصد استفاده از ازن در آنها را دارید لازم است این عنصر از آب حذف شود زیرا ازن در ترکیب با این عنصر به بورمید تبدیل شده که بسیار کشنده است و لازم است قبل از مجاورت آن با سایر آبزیان حتما توسط ذغال فعال از آب حذف شود.

💠 مس از جمله عناصر بسیار نادر در آب دریا است که البته در آکواریوم‌‌‌های بسیار خاص مرجانی حاوی مرجان‌‌‌های SPS با رنگ‌‌‌های بسیار خاص مقادیر بسیار اندکی از آن لازم است برای تولید رنگ در اختیار مرجان قرار داده شود که در برخی از محصولات جدید عناصر نادر از جمله محصولات شرکت Aquaforest این موضوع در نظر گرفته شده است. البته با توجه به دقت تست کیت‌‌‌های موجود و فتومتر‌‌‌های معمول در دسترس اصولا در انواع آکواریوم‌‌‌های آب شور و تپه مرجانی نباید بتوانید آن را تشخیص دهید.

💠 این عنصر به عنوان یکی از مهمترین انتخاب‌ها در درمان انواع بیماری‌‌‌های پوستی می‌تواند در آکواریوم‌‌‌های قرنطینه و تحت کنترل خاص مورد استفاده قرار بگیرد که دوز درمانی می‌تواند متناسب با نوع داروی استفاده شده متفاوت باشد و در طول درمان لازم است مقدار آن با دقت بسیار بالا اندازه گیری شده و در محدوده مناسب قرار داشته باشد زیرا کاهش میزان آن اثر درمانی را از بین برده وافزایش آن می‌تواند باعث ایجاد آسیب در بافت‌‌‌های بدن ماهی بخصوص آبشش‌‌‌های آن و در نتیجه مرگ ماهی شود.

مدیریت:آقای وحید شادمان

ما را در اینستاگرام دنبال کنید
https://www.instagram.com/akvariom_abtin/

 

 

 

 

 

 

 

فروش ماهی اب شور  , فروش ماهی آکواریومی  , فروش ماهی آکواریومی‌اینترنتی , خرید ماهی آب شور خلیج فارس , قیمت آکواریوم آب شیرین , انواع ماهی آب شور آکواریومی‌, فروش آکواریوم آب شور دست دوم , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed