☜ قالیشویی تمام اتوماتیک نمونه پاسارگاد ☞

آموزش مراقبت و نگهداری از فرش ماشینی

مراقبت و نگهداری از فرش ماشینی همیشه یکی از دغدغه های اصلی هر شخص خانه داری می‌باشد، در صورتی که نگهداری به خوبی انجام نشود منجر به پوسیده و از بین رفتن هر چه سریعتر فرش می‌شود. در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که با رعایت آنها علاوه بر حفظ سلامت فرش شما زیبایی فرش شما را دوچندان می‌کند.

برخی نکات که توسط قالیشویی پاسارگاد جهت حفظ سلامت فرش ماشینی شما، به شما توصیه می‌شود:

از قرار دادن فرش در مکان‌های مرطوب خودداری نمایید زیرا رطوبت در دراز مدت باعث پوسیدگی فرش شما می‌شود.از قرار دادن مداوم فرش در زیر نور مستقیم افتاب، نزدیکی منابع حرارتی و آتش خود داری نمایید.فرش باید متناسب با اندازه اتاق انتخاب شود تا از تا خوردن آن جلوگیری شود.در صورت به وجود امدن لکه های مختلف هر چه سریعتر نسبت به تمیز کردن ان اقدام نمایید.قرار گرفتن طولانی مدت وسایل سنگین مانند مبل یخچال میز تلویزیون روی فرش موجب آسیب رسیدن به فرش (جا افتادگی و احتمال تغیر رنگ) می‌شود.از تکاندن شدید فرش برای خاکگیری (غبار روبی) خود داری فرمایید. در صورت نیاز از ترکه چوبی کمک بگیرید.برس های زبر و سیمی را برای شستشوی فرش بکار نبرید زیرا موجب صدمه زدن به فرش می‌شود.فرش را هر از چند گاه یکبار سروته کنید تا تمام سطح ان بطور یکسان درمعرض سایش و پاخور قرار۹ بگیرد.جهت جابجایی و نگهداری فرش از تا کردن ان خوداری نموده و به صورت رول در مکانی مناسب بصورت افقی نگهداری شود‌.چنانچه قسمت قابل توجهی از فرش خیس شد تمام فرش را بشویید و آن را در محل کاملاً صاف پهن کنید.از آویزان کردن فرش تا جای ممکن پرهیز کنید.از قرار دادن اشیاء نمدار مانند گلدان و … بر روی فرش خودداری کنید زیرا باعث پوسیدگی فرش می‌شود.از قراردادن ظروف داغ بر روی فرش پرهیز کنید.

با رعایت نکات گفته شده، به راحتی می‌توانید از فرش خود به خوبی مراقبت کرده و طول عمر فرش خود را به راحتی افزایش دهید.

پاک کردن لکه از روی فرش – کثیف شدن و لک شدن فرش اتفاقی است که ممکن است برای هر کدام از ما رخ دهد و دچار لک شدن فرش شود. پس از لک شدن فرش سراغ پاک کردن لک با دستمال مرطوب رفته اما نتیجه دریافتی مورد رضایت نبوده. در ادامه با نکاتی که به شما آموزش خواهیم داد می‌توانید انواع لکه را به راحتی از روی فرش پاک می‌کنید.

برای پاک کردن لکه چند نکته اهمیت بسزایی دارد که شامل: انتخاب حلالی مناسب که بتواند لکه را به خوبی پاک کند و مورد بعدی قدمت لکه می‌باشد.

پاک کردن لکه از روی فرش

لکه برداری خون: جهت پاک کردن لکه خون می‌توانید از محلول آب گرم و سرکه یا آب لیمو استفاده کنید.

لکه برداری چای: جهت پاک کردن لکه چای روش های مختلفی پیشنهاد شده که از بهترین های آن می توان به روش زیر عمل کرد.

ابتدا مقداری ماست روی محل چای ریخته و سپس لکه را با اسفنج پاک کنید.

لکه برداری آدامس: برای پاک کردن لکه آدامس ابتدا باید مقداری یخ روی لکه قرار دهید سپس با وسیله ای تیز مانند چاقد آنرا بتراشید.

لکه برداری چربی: در این حالت بسته به نوع فرش با آب گرم یا سرد به همراه ریکا و اسفنج اقدام به لکه برداری فرش می‌کنیم.

لکه برداری لاک: برای پاک کردن لکه لاک ناخن، محل لک را با آستون و همراه با مالش و تراشیدن اقدام به لکه برداری می‌کنیم. همچنین برای آموزش کامل می توانید آموزش مربوط به پاک کردن لاک ناخن از روش فرش را مطالعه کنید.

بعد از تمام مراحل بالا حتما شستشو انجام شود تا از پوسیدگی فرش و بافت های فرش به علت جا ماندگی مواد شوینده در فرش جلو گیری شود. با قالیشویی پاسارگاد دیگر مشکلی در پاک کردن لکه از روی فرش نداشته باشید.

لاک ناخن و حذف اثر آن از روی فرش

ریختن لاک ناخن برروی فرش حتما برای خانم ها و دختران جوان بارها اتفاق افتاده است. اکثرا هنگامی که این مساله روبرو می شوند، اگر فرششان سفید باشد، کنترل خود را از دست می دهند و سعی می کنند که با یک دستمال معمولی اثر لاک ناخن را از روی فرش پاک کنند.

اما چه می شود؟ نتیجه ای که مشاهده می کنند، مخالف آن چیزی است که فکرش را می کردند.

اصولا اندازه اثر لاک ناخن برروی فرش زیاد نمی باشد و بعضی اوقات به اندازه یک نخود است، ولی همین اندازه هم اگر فرشتان سفید باشد، کاملا مورد توجه قرار خواهد گرفت و اگر سریعاً اقدام به برطرف کردن آن نکنید، اثر لاک ناخن برروی فرش خشک شده و دیگر نمی توان آن را پاک کرد.

پاک کردن اثر لاک ناخن از روی فرش یک پروژه ای زمان بر است ولی اگر به درستی تمامی نکات و دستوراتی را که ما در ادامه بیان می کنیم را انجام دهید، دیگر هیچ اثری از لاک برروی فرش باقی نخواهد ماند.

مقدار موادی که باید برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید، بستگی به میزان آن برروی فرش دارد. اما در حالت کلی، مراحل پاک کردن لاک هرچقدر هم اندازه آن باشد، یکسان است و فقط کافی است که دستورالعمل های زیر را تکرار کنید.

مواد مورد نیاز برای پاک کردن لکه ناخن از روی فرش:

پارچه نرم و تمیزپاک کننده ناخن (با یا بدون استون)آب اکسیژنهآبالکلاسپری موپاک کننده فرش

مراحل پاک کردن اثر لاک ناخن از روی فرش

اول ازهمه نباید اجازه بدهید که لاک ناخن خشک شود. باید سریعا و تا هنگامی که لاک تازه است اقدام به پاک کردن آن کنید. برای همین سریعا محیط را مرطوب نگه دارید و اجازه ندهید که به هیچ وجه لاک خشک شود.

با استفاده از پارچه و تا جایی که می توانید، لاک را از روی فرش جمع کنید. هر دفعه یا یک قسمت تمیز پارچه اقدام به تمیز کردن لاک کنید. در صورتی که حس کردید، قسمت در حال خشک شدن است، سریعا با آب آن را مرطوب کنید.

یک قسمت از پارچه تمیز را به پاک کننده لاک ناخن آغشته کنید و برروی قسمت بکشید تا اثر لک آن را از بین ببرید. البته بهتر است که از قبل، آن را برروی قسمتی از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که اثر بدی برروی بافت فرش ندارد.
اگر این مراحل تا الان برای پاک کردن اثر لاک ناخن از روی فرش موثر واقع شده است، می توانید باز دوباره تاهنگامی که اثری وجود دارد، آن را به کار ببرید.

هر دفعه که از پارچه استفاده می کنید، به علت اینکه رنگ لاک را به خود می گیرد، برای استفاده مجدد، قسمت تمیز را به کار ببرید. آب را هنگامی که حس کردید اثر در حال خشک شدن است، به کار ببرید.
از الکل یا اسپری مو می توانید برای پاک کردن اثر لاک ناخن استفاده کنید. اگر رنگ فرش شما سفید یا روشن است، بهتر است که از آب اکسیژنه به منظور نماندن هیچ گونه اثری از لاک ناخن استفاده کنید.

این مراحل را باید تا زمانی که اثر لاک ناخن کاملا از روی فرش محو شود، تکرار کنید.

به محض اینکه اثر لاک از بین رفت، با آب و صابون یا شامپو فرش قسمت را پاک کنید، بعد ازاینکه مراحل کاملا تمام شد، قسمت را آبکشی کنید تا هیچ اثری از مواد شوینده، الکل و غیره برروی فرش نماند.
ماندن این اثرات، به فرش وارد خواهد کرد.

بعد از آبکشی، تا زمانی که قسمت کاملا خشک نشده است، از آن استفاده نکنید.

نکات مهم:

استون یک ماده شیمایی است. اگر نگران از بین رفتن رنگ فرش هستید، به هیچ وجه از مواد دارای استون برای پاک کردن لکه ازروی فرش استفاده نکنید. البته خود لاک ناخن هم یک ماده شیمیایی محسوب می شود و باید در هنگام استفاده کاملا مراقب باشید. به هیچ وجه، بیش از مقدار مجاز پاک کننده استفاده نکنید. استفاده بیش از حد می تواند به بافت های فرش آسیب برساند. حتما بعد از اتمام فعالیت، قسمت را آبکشی کنید تا هیچ اثری از مواد شیمیایی نماند.

چگونه اثر لاک ناخن را از روی فرش پاک کنیم؟

مراحل شستشوی فرش

مراحل شستشوی فرش در قالیشویی پاسارگاد به صورتی است که ابتدا فرش ها از نظر تفاوت در نحوه شستشو از هم تفکیک شده و سپس در سالن شستشو به صورتی که خواب فرش ها همه به یک سمت باشد پهن می شود.

سپس در آب فراوان قوطه ور شده تا کاملا خیس شود بعد با توجه به نوع فرش پهن شده در سالن شستشو مواد شوینده انتخاب میشود و اماده سازی می شود. (که مدیریت این مراحل در قسمت سالن شستشوی فرش توسط شخصی که در قالیشویی به عنوان استا شور معروف است انجام می شود)

سپس موادی جهت شستشو و تمیزی فرش روی ریشه ها و شیرازه ها و مواد دیگری روی فرش ریخته می شود و کمی صبر می کنند تا مواد شوینده کاملا به خورد فرش برود.

بعد از آن دستگاهی به نام شلاق زن که وظیفه اش هم زدن مواد شوینده با چرک های فرش است؛ توسط اپراتور مخصوص دستگاه شروع به حرکت بر روی فرش میکند و اینه دستگاه فرچه زنی نیز شروع به حرکت بر روی ریشه و شیرازه ها میکند در هنگام انجام این کارها دائما مقداری اب اضافه میشود تا شستشو مناسب جواب بدهد بعد از پایان شلاق زنی فرش ها به طور کامل و با اب زیاد طی رعایت اصول مذهبی در اب قوطه ور شده و ابکشی می شود پس از پایان عمل ابکشی فرش ها از سالن جمع شده و در دستگاهی به نام خشک کن فرش وارد شده و پس از چند دقیقه کاملا ابگیری می شود.

بعد از مدت کوتاهی فرش تنها با کمی نم از دستگاه بیرون میاید و در ادامه در محلی مناسب پهن شده تا پس از بر طرف شدن نم، برای چک کردن کنترل کیفیت شستشو و بسته بندی و کاور و بارگیری حاضر شود

مدیریت:آقای بهروزی و نیکره

 

قالی شویی پاسارگاد در کرمانشاه , قالی شویی پاسارگاد ,

ساعات کار

شنبه

7 الی 19

یک‌شنبه

7 الی 19

دوشنبه

7 الی 19

سه‌شنبه

7 الی 19

چهارشنبه

7 الی 19

پنج‌شنبه

7 الی 19

جمعه

7 الی 19

آدرس

آدرس:

کرمانشاه ، شهرک کرناچی ، خیابان اصلی ، روبروی کوچه 111

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields