پرورش ماهی‌‌‌های سرد آبی و گرم آبی، قزل آلا، سالمون، کپور، آمور

ماهی سرا و رستوران پریزاد در اصفهان

 

 

✅ماهی سرای پریزاد،اصفهان تاسیس شده و انواع ماهیهای مختلف رو ازجمله اوزون برون و شیر نیزه ای و قزل آلا و … پرورش میدهد و جدای از فروش این ماهیها فضای زیبا و دیدنی رو ایجاد کرده که هم ماهی کباب به مشتریان ارائه میدهد و هم استخر و حوضچه‌‌‌های پرورش ماهی رو به نمایش گذاشته اند.

✅پرورش ماهی قزل آلا

✅پرورش ماهی‌‌‌های سردآبی و گرم آبی ، قزل آلا. سالمون. کپور. آمور

✅عرضه و فروش ماهی قزل آلا زنده

✅طبخ ماهی به صورت کبابی و سرخ کردنی

✅ استفاده از ادویه‌‌‌های گرم و معطر برای پخت ماهی

✅در این رستوران کباب کوبیده و چنجه و انواع جوجه کباب و برنج ایرانی ساده و شوید پلو ایرانی پخت میشود

✅افزایش مصرف ماهی‌‌‌های چرب مانند ماهی آزاد، خطر ابتلا به چاقی، دیابت و بیماری‌‌‌های قلبی را کاهش می‌دهد. مصرف ماهی قزل آلا نیز از سطوح کلسترول سالم حمایت می‌کند. ماهی قزل آلا یک جایگزین فوق العاده برای منابع پروتئینی مانند مرغ یا گوشت گاو است. این ماهی حاوی پروتئین فراوان است اما مقدار چربی اشباع شده را کم می‌کند و باعث می‌شود که منبع ایده آلی برای حفظ وزن و یا شاخص توده بدنی باشد.

خواص ماهی قزل آلا
✅ماهی قزل آلا دارای پروتئین بالا و اسیدهای چرب امگا ۳ است. انواع مختلف ماهی قزل آلا در شمال اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام وجود دارد و در بسیاری از نقاط جهان مصرف می‌شود. ماهی قزل آلا یک گزینه عالی و بسیار سالم برای یک وعده غذایی بشمار می‌رود.

 

✅پروتئین موجود در ماهی یکی از بهترین پروتئین‌هاست و دارای امگا۳ بوده که مصرف آن جایگاه ویژه‌ای در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها از جمله آلزایمر و آرتروز و دردهای مفصلی و بیماری‌‌‌های قلبی و عروقی دارد

 

خواص و فواید فوق العاده ماهی سالمون

✅سالمون‌ها غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. اسیدهای چرب امگا ۳ اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که پیوندهای دوگانه دارند EPA و DHA دو نوع از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که در سالمون‌ها وجود دارند. این‌ها به کاهش سطح سرم با کاهش سطح ال دی ال و افزایش تجزیه اسیدهای چرب کمک می‌کنند. این کار مانع تشکیل پلاک می‌شود و می‌تواند شما را از بیماری‌‌‌های قلبی و عروقی محافظت کند.

✅ماهی سالمون همچنین منبع خوبی از پروتئین همراه با اسیدهای چرب امگا ۳ است. هر دوی این مواد مغذی تاثیری بر درصد چربی بدن دارند پروتیین‌ها سخت هضم می‌شوند و از این رو کمک می‌کند مدت زمان طولانی تری را احساس سیری کنید در نتیجه باعث می‌شود کم تر بخورید. اسیدهای چرب امگا ۳ به کاهش التهاب، کاهش وزن، کاهش اشتها، بهبود گردش خون، افزایش متابولیسم کمک می‌کنند و رسوب چربی را با افزایش اکسیداسیون اسیدهای چرب کاهش می‌دهند. بنابراین اگر ماهی سالمون را به روش درست مصرف کنید می‌توانید وزن کم کنید

خواص ماهی کپور

✅یکی از مواد موجود در ماهی کپور که امگا۳ نام دارد برای عروق قلب که دستگاه قلبی عروقی را تشکیل می‌دهند، مهم است. امگا۳ ضربان قلب را به صورت طبیعی درآورده و عروق گرفته شده توسط چربی را باز می‌کند. مصرف دوبار در هفته ماهی کپور می‌تواند میزان مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی را نیز کاهش دهد.

✅یکی از دلایل ایجاد فشار خون بالا (پرفشاری خون) مصرف چربی‌های بد مانند چربی اشباع و ترانس است که به ایجاد کلسترول منجر می‌شود. چربی موجود در ماهی کپور، فقط ۲ گرم است. بنابراین، با مصرف ماهی کپور، جای هیچ‌گونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.

✅یکی دیگر از خواص ماهی کپور  علاوه بر جلوگیری از سرطان کاهش خطر ابتلا به آرتریت است. دلیل این خاصیت نیز میزان روغن ماهی است که می‌تواند به التهاب یا تورم واکنش نشان دهد. بنابراین آرتریت با روغن ماهی مهار می‌شود.

خواص ماهی آمور

✅گوشت این ماهی منبع بسیار خوبی از پروتئین به حساب می‌اید و برخلاف گوشت قرمز دارای بافت پیوندی کمتر و فاقد الاستین است و باعث می‌شود که هضم بسیار آسانی داشته باشد.

✅گوشت این ماهی بسیار لطیف و خوشمزه است و هر صد گرم از ان دارای ۱.۱۸ گرم چربی، ۱۶.۵۱ گرم پروتئین است.

✅ماهی آمور در مقایسه با سه گونه دیگر ماهیان گرمابی بیشترین میزان اسید چرب PUFA را دارد. میزان اسیدچرب امگا ۳ نیز در این ماهی نسبت به سه گونه دیگر ماهیان گرمابی بیشتر بوده و با توجه به دارا بودن اینگونه اسیدهای چرب غیراشباع در این ماهی ارزش غذایی بالای آن مشخص می‌شود.

انواع ماهی قزل آلا:

🔸ماهی قزل آلا رنگین کمان

🔸ماهی قزل آلا خال قرمز

🔸این ماهیان را می‌توان در دمای آب ۱۰ الی ۱۸ درجه سانتی‌گراد پرورش داد. بهترین نوع استخر برای پرورش این گونه از ماهیان سردآبی، استخرهای بنتی هستند. جهت تولید ۱ تن ماهی نیاز به ده لیتر آب است.این ماهیان در کشورهایی که دارای شرایط مناسب آب و هوایی هستند تولید و پرورش داده می‌شود. گوشت ماهی قزل آلا سفید مایل به صورتی‌ست و طعم فوق‌العاده لذیذی دارد.

به مدیریت: علیرضا کاکایی
شماره‌‌‌های تماس:
۰۹۱۳۵۲۰۰۰۷۴
۰۹۱۳۱۷۶۴۰۷۰
۰۹۱۳۳۸۸۵۶۸۶

https://www.instagram.com/hoseinmalekan.vila

https://www.instagram.com/hoseinmalekan.vila

 

 

 

 

 

 

 

ماهی سرا , ماهی سرا در اصفهان  , ماهی سرا و رستوران پریزاد در اصفهان  , ماهی سرا و رستوران پریزاد  , پرورش ماهی قزل آلا در اصفهان , ماهی قزل آلا  , ماهی کبابی , ماهی سرخ کردنی , جوجه کباب مخصوص , چنجه گوسفندی , چلوسبزی ,  چلوشوید ,  چلوساده با برنج بومی‌در اصفهان , پرورش ماهی‌‌‌های سردآبی و گرم آبی , فروش ماهی قزل آلا زنده , طبخ ماهی , پرورش ماهی قزل آلا , ماهی سالمون , ماهی کپور , ماهی آمور , انواع ماهی قزل آلا , قیمت ماهی قزل آلا  , قیمت ماهی کبابی , قیمت ماهی سالمون , قیمت ماهی کپور , قیمت ماهی آمور , قیمت کباب کوبیده , قیمت جوجه کباب , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed