مرکز فیزیوتراپی الهیه 

⁦✳️⁩بهبودی دیگر آرزو نیست،تخصص ماست!⁦✳️⁩

⁦✳️⁩خدمات متنوع:

۱- ماساژدرمانی(به منظور درمان عضو آسیب دیده)
۲- به منظور کاهش وزن از روش های و متدهای جدید و تایید شده مانند ماساژ، طب سوزنی ، شاک ویو و ورزش درمانی با هدف کاهش توده های چربی جهت لاغری و حتی لاغری موضعی استفاده می شود.
۳- مگنت تراپی
۴- لیزر تراپی
۵- شاک ویو
۶- درآی نیدلینگ (dry needling) یا همان سوزن خشک .
۷- ورزش درمانی
۸- برای سینوزیت، تبخال ،جوش و آکنه و در پیشگیری و درمان واریس های سطحی مجموعه اقداماتی پیشگیرانه، درمانی و تخصصی به طور خاص انجام می‌شود.
و…

⁦✳️⁩بیمه:

طرف قرارداد با کلیه بیمه های سلامت ،دانا،نیزوهای مسلح،دی ،خدمات درمانی .تامین اجتماعی و …

⁦✳️⁩ساعات مراجعه:

کلینیک تخصصی فیزیوتراپی الهیه آماده پذیرش شما عزیزان از شنبه تا پنجشنبه در دو نوبت صبح و عصر می باشد.

⁦✳️⁩اطلاعات و پذیرش: ۳۴۴۳۰۶۱۵

و همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال ما به آدرس [email protected] مراجعه و از بروزترین مطالب این حوزه و تمرینات درمانی و اصولی و … اطلاع کاملی بدست آورید.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی به کسانی که در اثر صدمه، بیماری یا معلولیت دچار مشکل شده اند، در بازیافتن توانایی حرکت و عملکرد خویش کمک می کند. فیزیوتراپیست به افراد مبتلا به بیماری، ناتوانی و آسیب از طریق درمانهای الکتروتراپی، درمانهای دستی، تمرین درمانی، مشاوره و آموزش یاری می رساند.

در واقع هدف فیزیوتراپی پیشگیری و درمان بیماری‌ها و اختلالات عضلانی، اسکلتی یا عصبی و توانبخشی بیماران در تمام رده های سنی به منظور ارتقاء سطح سلامت همگانی است.

این حرفه در جهت تشویق و تسهیل روند بهبود و فراهم نمودن امکان فعال ماندن و استقلال مردم تا حد امکان تلاش می کند.

فیزیوتراپیست چکار می کند؟

فیزیوتراپی در حقیقت یک حرفه مبتنی بر دانش است که با در نظر گرفتن انسان به عنوان یک مجموعه کامل، رویکردی جامع برای ایجاد سلامت و تندرستی دارد. هسته این فعالیت دخالت دادن بیمار در مراقبت از خویش است که از طریق آموزش، اطلاع رسانی، توانبخشی و مشارکت در درمان حاصل می شود. هر فردی می تواند در هر زمانی از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شود: از درد کمر، آسیب های ناگهانی و مدیریت وضعیت های مزمن پزشکی نظیر آسم گرفته تا ایجاد آمادگی برای زایمان یا رویدادهای ورزشی.

چرا فیزیوتراپی؟

فیزیوتراپی حرفه مراقبت های بهداشتی مبتنی بر مدرک بوده فیزیوتراپیست ها دانش و مهارت لازم برای مواجهه و بهبود طیف وسیعی از شرایط مرتبط با سیستم های مختلف بدن نظیر موارد ذیل را دارند:

  • مغز و اعصاب (سکته مغزی، ام اس و پارکینسون)
  • اسکلتی – عضلانی – عصبی ( کمر درد، مشکلات مرتبط با گردن، شانه، زانو و آسیب های ورزشی نظیر انواع پیچ خوردگی و کشیدگی و گرفتگی و آرتروز)
  • قلب و عروق (بیماری های مزمن قلبی، توانبخشی پس از حمله قلبی)
  • بیماریهای تنفسی (آسم، بیماری انسداد مزمن ریوی ، فیبروز کیستی)
  • بیماری های نوزادان و کودکان
  • بیماری های زنان
  • بیماریهای پوستی (مراقبت های پس از جراحی های زیبایی و سوانح سوختگی)
  • در مجموع فیزیوتراپی علاوه بر بهبود سیستم حرکتی و افزایش قدرت و دامنه حرکتی عضلات و مفاصل، در بهبود عملکرد سیستم های تنفسی، عصبی، کاهش عوارض بیماری ها و پیشگیری و بهبود عوارض بعد از اعمال جراحی نیز نقش مهمی دارد.

روشهای درمانی فیزیوتراپی:

درمان های فیزیوتراپی شامل موارد ذیل می شود:

• الکتروتراپی: شامل دستگاههای اولتراساند، امواج الکتریکی، گرما درمانی، سرما درمانی، لیزر و نظایر آن.

• درمانهای دستی: مثل منیپولیشن و آزاد سازی و ماساژ و درای نیدلینگ

• تمرینات درمانی: برای افزایش قدرت، دامنه حرکت و انعطاف عضلات و مفاصل

آیا فیزیوتراپی واقعا در درمان موثر است؟

فیزیوتراپ‌ها معتقدند فیزیوتراپی شیوه‌ای با میزان ریسک پایین و فوائد بسیار است که می‌توان با استفاده از آن بسیاری از بیماری‌های مختلف را تشخیص داد و درمان کرد. فیزیوتراپی به تمامی افراد در سنین مختلف که به دلیل مشکلات پزشکی، بیماری‌ها یا مجروحیت‌ها، توانایی عادی خود در حرکت کردن را از دست می‌دهند کمک می‌کند و موجب می‌شود که بیمار به سطح سابق توانایی جسمی خود بازگردد.

پزشکان اغلب در بروز اولین نشانه یک مشکل به بیمار توصیه می‌کنند فیزیوتراپی انجام داده و محتاط‌ ترین و متعادل‌ترین گزینه بهترین است.

۱۰ فایده مهم فیزیوتراپی برای بدن عنوان شده است:

– کاهش یا از بین بردن درد: درمان‌هایی از قبیل تحریک الکتریکی یا فراصوتی به تسکین درد کمک می‌کنند و توان ماهیچه‌ها و عملکرد مفاصل را برای کاهش درد کمر بهبود می‌بخشند. چنین درمان‌هایی همچنین از بازگشت مجدد درد جلوگیری می‌کنند.

– پیشگیری از برخی جراحی‌ها: در صورتی که فیزیوتراپی به از بین بردن درد یا درمان جراحت کمک کند نیازی به عمل جراحی نیست و در صورتی که انجام عمل جراحی لازم باشد از فیزیوتراپی پیش از عمل بهره برده‌اید. همچنین این روش موجب می‌شود بیمار پس از عمل جراحی سریع‌تر بهبود یابد زیرا بیمار نسبت به قبل از توان بدنی بیشتری برخوردار می‌شود.

– بهبود توان حرکتی: اگر در ایستادن، حرکت کردن و راه رفتن دچار مشکل هستید، فیزیوتراپی کمک‌کننده خواهد بود. همچنین انجام حرکات کششی و قدرتی توانایی جسمی برای حرکت کردن را تقویت می‌کند.

– بهبود شرایط جسمی پس از سکته مغزی: افراد به طور معمول پس از سکته مغزی بخشی از عملکرد و قدرت جسمی خود را از دست می‌دهند. فیزیوتراپی باعث می‌شود قسمت‌های ضعیف‌شده بدن قوی و محکم‌تر شوند.

– پیشگیری از آسیب‌های ورزشی یا بهبود سریعتر آنها: فیزیوتراپ‌ها می‌دانند چگونه ورزش‌های مختلف می‌توانند فرد را در معرض انواع خاصی از آسیب‌دیدگی‌ها قرار دهند و به همین دلیل انجام تمرینات و حرکات متناسب با شرایط فرد را به او توصیه می‌کنند.

– حفظ تعادل بدن و کاهش احتمال زمین‌خوردن: زمانی که فرد فیزیوتراپی را شروع می‌کند از نظر خطر احتمالی افتادن و شکستگی ناشی از آن، معاینه می‌شود و در صورتی که خطر افتادن برای فرد بالا باشد پزشک حرکت‌های ورزشی را به وی توصیه می‌کند که شرایطی مشابه با زندگی واقعی را برای او شبیه‌سازی کند و خطر حرکات شدید بیمار را تهدید نکند.

– کنترل دیابت و بیماری‌های عروقی: به عنوان بخشی از طرح کنترل دیابت، ورزش و تمرینات فیزیوتراپی می‌تواند به طور موثری به تنظیم قندخون کمک کند.

– کنترل مشکلات مرتبط با پیری: با بالا رفتن سن، احتمال ابتلای فرد به پوکی استخوان و آرتریت افزایش می‌یابد. فیزیوتراپی کمک می‌کند تا افراد در این گروه سنی تحرک بیشتری داشته باشند و تا مدتی بیشتر از این عارضه‌ها در امان بمانند.

– کنترل بیماری‌های قلبی و ریوی: در حالی که بیشتر بیماران پس از حمله قلبی دوره توانبخشی را به اتمام می‌رسانند ممکن است فیزیوتراپی به بازگشت عملکرد جسمی بدن کمک کند.

– کمک به کودکان در کنترل بیماری‌ها، آسیب‌دیدگی‌ها یا مشکلات حرکتی: فیزیوتراپی می‌تواند برای کودکان در بهبود مهارت‌های حرکتی و درمان مشکلات عصب شناختی موثر باشد

🔴آدرس: خیابان جابر انصاری – روبروی بانک شهر جنب کوچه شماره ۴ مجتمع الهیه طبقه اول
☎️نوبت دهی: ۳۴۴۳۰۶۱۵

مدیریت:خانم خلافتی و صرامی

ساعات کار

شنبه

9 الی 13 و عصر 16 الی 20

یک‌شنبه

9 الی 13 و عصر 16 الی 20

دوشنبه

9 الی 13 و عصر 16 الی 20

سه‌شنبه

9 الی 13 و عصر 16 الی 20

چهارشنبه

9 الی 13 و عصر 16 الی 20

پنج‌شنبه

9 الی 13 و عصر 16 الی 20

جمعه

-

ارزیابی شما از این مجموعه

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields