مشاور باغات پسته ی میرال

🔻 کارشناس باغات پسته بصورت تخصصی و تضمینی 
🔻 مشاوره از کاشت تا برداشت پسته
🔻 همراه با آموزشهای جدید و به روز و نکات کلیدی

♻️ پدران ما در امر کشاورزی خود موفق بوده اند چراکه شرایط آب و هوایی، کمیت و کیفیت آب، آفات گوناگون و مقاوم این زمان را نداشته اند لذا باید قبول کنیم که مدیریت باغ پسته هم شبیه اکثر مشاغل میبایست متناسب با شرایط فعلی شیوه‌‌‌های سنتی را با شیوه هایی جدیدتر و درخور زمان حال تغییر داد.

♻️ ما با توصیه‌‌‌های خود بسته به سن، رقم، بافت خاک، مقدار و کیفیت آب، نوع عملیات زراعی انجام شده تا کنون و بضاعت مالی شما،بهترین توصیه را از آبیاری گرفته تا هرس،تغذیه و دفع آفات، با نظر افراد متخصص گروه ارائه مینماییم و قسمتی از باغ را به عنوان شاهد نگه میداریم تا آنچه را که شما طی سالها انجام داده اید را همچنان ادامه دهید که تشخیص تفاوت بین توصیه ما و شاهد توسط خود باغدار کاملا مشهود باشد

♻️ جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی جهت بازدید از باغ خود میتوانید با ما تماس بگیرید.
09120494053

♻️ با پایان فصل برداشت

♻️ کشاورزان زحمت کش حاصل یک سال زحمت خودشون رو باید مدیریت کنند و داخل انبار قرار دهند.امروزه با تکنیک‌‌‌های جدید و کاربردی و اصولی و در نظر گرفتن چند نکته می‌توانید محصول خودشون رو حداقل یک سال در انبار ذخیره کنید و در زمانی که بازار رونق گرفت روانه بازار کنند تا حاشیه سود عالی برای کشاورزان داشته باشد.
انبار داری محصول هم مثل داشت کاشت و برداشت نیاز به اموزش دارد که چطور محصول رو خوب نگهداری کنیم تا خراب و افت زده نشود.
در ادامه نکات کلیدی انبار داری و پارامتر‌‌‌های که باید برای انبار داری محصول باید در نظر بگیرم توضیح خواهیم داد.
(تیم مشاوران باغات پسته میرال)

♻️ نگهداری پسته

♻️ آشنایی با روش‌‌‌های صحیح نگهداری پسته می‌تواند در عرضه محصول سالم و با کیفیت نقش مهمی‌داشته باشد به طور کلی مدت نگهداری پسته در انبار به مقدار حرارت و رطوبت بستگی دارد.

1- حرارت

♻️ درجه حرارت یکی از عوامل موثر در رشد نمو و فعالیت حشرات می‌باشد بالا رفتن و افزایش درجه حرارت باعث افزایش رشد و کوتاه شدن چرخه زندگی آفات و در نتیجه بالا رفتن شدت تنفس می‌شود. هرچه شدت تنفس بیشتر باشد مقدار بیشتری رطوبت و حرارت تولید می‌گردد و همچنین گرما باعث افزایش فعالیت قارچ‌ها می‌شود.

2- رطوبت

♻️ پسته نفوذ پذیری زیادی نسبت به رطوبت دارد و به سرعت رطوبت محیط نگهداری پسته را جذب می‌کند و با رطوبت محیط به حالت تعادل می‌رسد و از آنجایی که برای هرگونه فعالیت بیولوژیک رطوبت ضروری است. پس میزان رطوبت محیط بر مدت نگهداری پسته نقش بسزا و تعیین کننده‌ای دارد. افزایش رطوبت محیط نگهداری باعث بالا رفتن رطوبت پسته و در نتیجه افزایش فعالیت‌های بیوشیمیایی می‌گردد و همچنین باعث تسریع فعالیت قارچ‌ها و حشرات می‌شود.

3- حشرات و آفات

♻️ از آنجایی که حشرات از مواد انباری پسته و مغز پسته تغذیه می‌کنند پس حشرات موجب کاهش کیفیت و کمیت پسته انبار شده می‌شوند.
شرط لازم برای فعالیت حشرات انباری، گرما و رطوبت است پس با کنترل این دو پارامتر می‌توان مدیریت انبار پسته را کنترل کرد.
مثلاً از مهم‌ترین آفات انباری می‌توان به شب‌پره هندی و شب‌پره خرنوب اشاره کرد که می‌توانند خسارات زیادی به انبارهای پسته وارد کنند.
نگهداری پسته در دمای کمتر از 9.5 درجه سانتی گراد باعث می‌شود که حشرات شب‌پره هندی و شب‌پره خرنوب قادر به رشد و نمو روی مغز پسته نباشند.

4- قارچ‌ها

♻️ قارچ‌ها در صورت مساعد بودن شرایط محل نگهداری به سهولت پسته را مورد حمله قرار می‌دهند. این موجودات قادرند تغییرات زیادی را در پسته به وجود آورند و طعم آن را تغییر دهند یا بر اثر ترشحات خود سم آفلاتوکسین را ایجاد نمایند.
اکثر قارچ‌ها در رطوبت نسبی بالای 75 درصد و دمای بالاتر از 20 درجه سانتی گراد رشد می‌کنند.
هرچه رطوبت محل نگهداری بالاتر باشد امکان ایجاد آلودگی بیشتری و شرایط برای رشد و فعالیت قارچ‌ها مناسب‌تر است.

نگهداری پسته

♻️ لازم به ذکر است که مدت نگهداری پسته‌های دهان بسته به مراتب از پسته‌های خندان بیشتر است و علت آن محافظت مغز پسته توسط پوسته سخت استخوانی پسته دهان بسته است که از نفوذ حشرات و قارچ جلوگیری می‌کند و همچنین مغز پسته دهان بسته بهداشتی تر از مغز پسته خندان است و علت آن این است که مغز پسته در هنگام فرآوری از نفوذ رطوبت و آلودگی‌های محیط در آمان بوده است.

♻️ یکی از نکته‌‌‌های دیگه که خیلی مهم هست در انبار داری این هست که حتما کف انبار و دیوار‌ها تا سقف باید حتما سرامیک باشد.

♻️ نکته بعدی که باید توجه کنیم بهش فاصله گونی‌‌‌های که داخل انبار گذاشته می‌شود باید از دیوار پنجاه سانت فاصله داشته باشد و از کف زمین حداقل ۴۰ سانت فاصله داشته باشد و از سقف هم ۵۰ سانت فاصله داشته باشد تا هوا جریان داشته باشد بین ردیف‌ها و گونی ها.

♻️ حتما در انبار دما سنج و رطوبت سنج قرار دهید و دما رو کنترل کنید.

♻️ کشاورزانی که دسترسی به سرد خونه ندارند جهت نگهداری محصول پسته می‌توانند با روشن کردن کولر گازی در انبار دمای انبار رو خنک کنند تا دچار خسارت نشوند.

♻️ نکته اخر این هست که قبل از ورد محصول جدید به انبار محصول سال قبل رو از انبار خارج کنید و یا دور تر از محصول جدید قرار دهید و اگر محصول خسارت دیده در انبار به هر دلیلی اون از انبار خارج کرده و انبار رو استریل و ضد عفونی کنید و بعد محصول جدید رو وارد انبار کنید

مدیریت:آقای علی محمودی 

 

☘️ بهترین زمان جذب کلسیم ☘️

📍بهترین زمان جذب کلسیم برای درخت پسته شهریور،مهر،اسفند و فروردین است.

📌مزایای کلسیم برای درخت پسته:

🔸️باعث میشود پوست استخوانی پسته ضخیم ترشود و تناژ پسته بالاتر برود.

🔸️کلسیم مثل یک ضد شوری عمل میکند.

🔸️مقاومت درخت را در برابر سرما و گرما و بیماری‌ها بالا میبرد.

🔸️باعث درشت شدن محصول و جلو گیری از ریزش میوه می‌شود.

🔸️انبار داری محصول را افزایش می‌دهد.

📌علائم کمبود کلسیم در گیاهان:

👈🏻سیاه شدن نوک پسته
👈🏻قاشقی شدن برگ ها
👈🏻تنک شدن خوشه پسته

📢اگر در اسفند وفروردین از کلسیم استفاده نشده است حتما در شهریور و مهر به صورت نیترات کلسیم یا کلسیم مایع استفاده کنند.

📌اگر کلسیم سر تایم زمانی خودش به درخت داده شود به هیچ عنوان خوشه ریزش پیدا نمیکند و جلوی بیماری‌‌‌های قارچی گرفته می‌شود وباعث می‌شود مقاومت درخت بالا رود.

📌80%مصرف کلسیم به صورت خاکی است و 20%مربوط به محلول پاشی‌‌‌های اول بهار است.

🔔در برنامه حتما نیترات کلسیم یا کلسیم مایع میرال در اولین آب در اسفند و در شهریور یا مهر مصرف کنید تا شاهد ریزش خوشه‌ها نباشیم.

 

گوگرد مایع

گوگرد از عناصر غذایی پر مصرف برای گیاهان است که کمتر مورد توجه کشاورزان یا کارشناسان قرار میگیرد. گوگرد در تولید پروتئین و کلروفیل و سایر ترکیبات حساس گیاه نقش دارد به همین دلیل علائم کمبود آن شبیه علائم کمبود نیتروژن ظاهر میشود. زردی از برگهای جوانتر شروع شده و به برگهای مسن تر سرایت میکند. چون گوگرد عنصر متحرکی نیست که از برگهای پیرتر گیاه به سمت برگهای جوان برود.

علائم کمبود گوگرد در گیاهان

بخشی از گوگرد مورد نیاز گیاهان از طریق باران به زمین میرسد. طی سالهای اخیر و به دلیل نگرانی‌‌‌های محیط زیستی تولید گازهای حاوی گوگرد (بارانهای اسیدی حاوی گوگرد) کم شده است. از طرفی منابع دارای گوگرد در زمینهای زراعی کم بوده و توسط آبیاری یا باران شسته میشود. همچنین میکروبهای خاک سبب تجزیه آن و تبدیل گوگرد (سولفات) به گاز (هیدروژن سولفید) میشوند. بنابراین تغذیه گیاهان با گوگرد باید در اولویت برنامه کودی قرار گیرد

بیشتر خاک‌‌‌های ایران مشکل قلیایی و اهکی بودن خاک رو دارند که کشاورزان بعد مصرف ریز مغذی‌ها یا کود‌‌‌های تقویتی دیگر در خاک تغییراتی در درخت مشاهده نمی‌کنند و همچنان کمبود‌ها در خاک دیده می‌شود که اصلی ترین دلیل اون پی اچ خاک و قلیایی بودن خاک هست که با مصرف گوگرد مایع و یا گوگرد معدنی با کیفیت مشکل حل خواهد شد.
بهترین گزینه برای تنظیم پی اچ خاک که خسارت زا نباشد و هم جنبه تغذیه ای برای درخت داشته باشد و هم مثل یک قارچ کش عمل کند گوگرد می‌باشد که با یک تیر چند نشون میزنیم و عملکرد ما افزایش پیدا خواهد کرد.
در بازار برای تنظیم پی اچ خاک و… اسید‌‌‌های مختلفی تست می‌شود مثل اسید سولفوریک که موقت پی اچ خاک تنظیم می‌کند و در ایند شاهد پوسید شدن ریشه‌ها و تخریب ساختمان خاک خواهید بود.
اولین توصیه ای بهترین نتیجه رو می‌گیرید برای این که جذب عناصر برای گیاهان راحت تر شود مصرف درست زیر نظر کارشناس باغ مصرف شود.
یکی از بهترین گزینه‌ها گوگرد مایع میرال هست که خیلی راحت می‌توانید همرا اب ابیاری به صورت شیر بشکه مصرف کنید در چند نوبت در طول سال مصرف شود.
و مثل گوگرد پودری نیاز به چال کود و هزینه‌‌‌های اضافه نخواهید داشت و در خاک‌‌‌های شنی اب شوی نخواهد شد در زمان ابیاری.

همان طور می‌دانید در خاک‌‌‌های شنی باید تغذیه ویژه تری داشته باشیم چون با بارندگی‌ها و ابیاری‌‌‌های که می‌شود درصد بالای از عناصر اب شوی می‌شوند و ولی با مصرف گوگرد مایع میرال ما می‌توانیم در چند نوبت یا با هر ابیاری گوگرد رو به صورت شیر بشکه مصرف کنیم تا گوگرد از دسترس ریشه خارج نشود و اب شوی شود و کنترل اون به دست خود کشاورز هست.

مزایای کود گوگرد مایع میرال

قارچ کش بسیار قوی

حلالیت %100 در آب

بسیار مقرون به صرفه

افزایش 30% تولید محصولات

کاهش استفاده از کودهای دیگر

اصلاح زمین‌‌‌های شور، قلیایی و آهکی

بالا بردن کیفیت محصولات در عطر و طعم

ضد عفونی کننده خاک و پیشگیری از آفات

افزایش جذب فسفر، آهن، روی و منگنز در خاک

افزایش مقاومت گیاه در برابر خشکسالی و سرما

قارچ کش و از بین برنده حشرات

رفع سیاهکها، انواع سفیدکها و زنگهای زرد

پیشگیری از انتشار و ابتلاء به بیماری‌‌‌های گیاهی

عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی و مضر

قابلیت جذب بالا در گیاهان تولید و تامین اسیدهای چرب در ساختار طعم انواع میوه ها

علاوه بر خواص ویژه در مقایسه با کودهای شیمیایی، گوگرد در تشکیل مزه پاره ای از محصولات باغی مانند سیر، پیاز و انواع میوه‌ها نقش ویژه ای را ایفا می‌کند.

 

روش صحیح ابیاری

 

صابون طلای سبز
مخصوص شستشو درخت
از بین برنده پسیل و کنه
کاملا ارگانیک
یک فرمول گیاهی داری عصاره سیر،فلفل،روغن نارگیل و روغن و اسطو خدوس و…
داری ریز مغذی
ساخت شرکت میرال ارگانیک

 

قیمت نهال پسته در کرج , نهالستان پسته پیوندی , , فروش نهال پسته در قزوین , قیمت درخت پسته پنج ساله , مشاور باغات پسته ی میرال در کرج , 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed