پخش عمده صنایع سنگ اونیکس محمدی

🔰 طراحی تولید و فروش انواع سنگ‌‌‌های اسلب چینی، نیریز سوپر، اسلب دراگون بیگ سایز صادراتی 
🔰 گرانیت کانتر، مرمریت صورتی، پله اونیکس مورب بگ لایت عالی سوپر صادراتی 
🔰 اونیکس رنگین کمان، اونیکس دودی، اسلب پرشین اسکاتو، اونیکس ماگما، اونیکس طلایی دودی 
🔰 اسلب مارشال صادراتی روشویی، آبنما و فواره

🔰 سنگ مرمریت (Marble Stone) یکی از زیباترین سنگ‌‌‌های تزئینی است که با ویژگی‌‌‌های ظاهری و فیزیکی منحصربفرد خود کاربرد فراوانی در ساخت مصنوعات سنگی و ساختمان دارد. این سنگ از دسته سنگ‌‌‌های آهکی دگرگون شده است و به دلیل خلل و فرج کمتری که نسبت به سنگ‌‌‌های تراورتن دارند مقاومت نسبی و وزن بیشتری دارند. از سوی دیگر، نسبت به سنگ‌‌‌های گرانیتی مقاومت و وزن کمتری دارند. زیبایی، تنوع رنگ و طرح سنگ مرمریت از جمله مهمترین ویژگی‌‌‌های آن به شمار می‌رود که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

❇️ ویژگی‌‌‌های سنگ مرمریت

🔰 با توجه به معادن فراوان داخل ایران، سنگ مرمریت را با قیمت مناسب و تنوع بسیار میتوان یافت. در اغلب مرمریت‌ها طرح خطوط یا گل پنبه‌‌‌های بسیاری را شاهد خواهید بود که این طرح‌ها به هیچ وجه قابل لمس و حس کردن نیستند و سبب زیباتر شدن آن شده است.

🔰 سنگ مرمریت از شبیه ترین سنگ‌ها به تراورتن هستند که راه تشخیص آنها برای افراد غیر متخصص از پشت سنگ (پشت قسمت ساب خورده) و تشخیص از عدم وجود خلل و فرج است.

🔰 دیگر ویژگی‌‌‌های این سنگ را در قالب مزایا و معایب گردآوری کرده ایم که در ادامه بررسی میکنیم.

❇️ مزایای سنگ مرمریت

🔰 زیبایی و تنوع رنگ و طرح
🔰 انتخابی مناسب برای فضای داخلی بنا در کف و دیوار ها
🔰 سطح تقریبا یکدست و یکنواخت تر نسبت به تراورتن
🔰 معادن داخل ایران و قیمت مناسب
🔰 مقاوم در برابر شرایط قلیایی

❇️ کاربردهای سنگ مرمریت

⚜️به طور کلی این سنگ به عنوان مصالح ساختمانی و همچنین مصنوعات سنگی کاربرد فراوانی دارد. در شاخه مصنوعات میتوان به مواردی مانند انواع رویه میز جلو مبلی – مجسمه – گلدان سنگی – شومینه – باربیکیو – پایه آیفون – تابلوسنگ – سنگ کف آسانسور– صفحه کابینت و … اشاره کرد.

⚜️برخی از سنگ‌‌‌های مرمریت به علت دارا بودن طرح، رگه و موج به صورت اسلب در طرح‌‌‌های بوک مچ و فورمچ به عنوان پوشش کف یا دیوار، فراوری میشوند که در نهایت طرح خیره کننده ای را رقم میزنند.

⚜️این سنگ به دلایل ذکر شده در بخش معایب و مزایا انتخاب مناسبی برای استفاده در داخل ساختمان در دیوارها و پله است. به عنوان مثال سنگ دهبید یکی از پر کاربردترین‌ها در حال حاضر است.

❇️ آیا هر سنگ مرمریتی برای استفاده در فضای بیرونی مناسب است؟

⚜️مرمریت برای استفاده در فضای خارجی با سطح ساب خورده و ضخامت کم ( زیر ۳ سانت ) انتخابی مناسب و هوشمندانه نیست. یکی از همین روش کاربرد را میتوان بکارگیری این سنگ در نمای برج آزادی تهران دانست که به دلیل ساب نداشتن و ضخامت بالای آن سالهاست که با حفظ ظاهر و رنگ، باقی مانده است.

⚜️همانطور که گفته شد از سنگ مرمریت بیشتر در فضای داخلی ساختمان در انواع کاربری مانند اسلب بوک مچ و فور مچ، سنگ دیوار، پله، کف، معرق سنگی و همچنین قاب سنگی دور آسانسور استفاده می‌شود.

⚜️اسلب بوک مچ سنگ مرمریت
⚜️طراحی دیوار با سنگ مرمریت لاشتر
⚜️سنگ کف مرمریت
⚜️معرق سنگی با سنگ مرمریت

❇️ کیفیت سنگهای مرمریت

⚜️سنگ مرمریت را می‌توان از جمله سنگ‌‌‌های پرفروش به شمار آورد. قریب به اتفاق سنگ‌‌‌های آهکی در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت پایینی دارند و سنگ‌‌‌های مرمریت نیز در بیشتر سورت‌ها از این موارد مستثنا نیستند. هریک از انواع سنگهای مرمریت فاکتور‌‌‌های کیفی مختص به خود را دارند که شامل مواردی همچون ضریب جذب آب، مقاومت سایشی، مقاومت خمشی و تخلخل هستند.

⚜️یکی از مهمترین عوامل در بکارگیری مرمریت انتخاب ضخامت مناسب برای کاربرد در بخش‌‌‌های ساختمان است. چرا که در صورت انتخاب اشتباه شاهد شکسته شدن یا ترک در سنگ خواهید بود. این سنگ را می‌توانید در انواع ضخامت‌ها خریداری نمایید اما پرفروش ترین نوع آن را می‌توان سنگ‌‌‌های کف و دیوار با ضخامت ۱.۸ تا ۲ سانت (با و یا بدون توری اپوکسی پشت سنگ) و پله با ضخامت 3 و 4 سانتی متر دانست.

مدیریت:آقای فرزاد محمدی

 

تشخیص سنگ اونیکس اصل , سنگ اونیکس اصل , سنگ اونیکس مات , سنگ اونیکس برای چه ماهی است , قیمت سنگ اونیکس سفید , قیمت گردنبند سنگ اونیکس , سنگ اونیکس در ساختمان , قیمت سنگ اونیکس سیاه اصل , 

 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed