کارخانه تولیدکننده توری نوار نقاله توری صنعتی و کانوایر علیزاده

 

 

 

شماره تماس:

09123147659

02133918910

02133918911

🔹 تولیدکننده انواع نوار نقاله مورد استفاده در:

🔹  بیسکویت سازی

🔹 نان ماشینی

🔹 بلورسازی

🔹 شیشه سازی

🔹 کارخانجات مواد غذایی

🔹  انتقال نیرو

توری نوار نقاله

🔹 نوار نقاله چیست؟

نوار نقاله صفحات متحرکی هستند که برای انتقال وسایل، محصولات و بسته‌ها استفاده می‌شود. کانوایر، تسمه نقاله یا نوار کانوایر اسامی‌مختلفی هستند که مقصود همگی یکی هستند. نقاله سبب جابجایی پیوسته و مکرر محصولات و مواد به صورت مطمئن در زمان مشخص می‌شود. نوارنقاله یک جریان انتقال پیوسته و قابل اندازه گیری را به وجود می‌آورد که نقش به سزایی در زمان بندی جابجایی و تولید ایفا می‌کند.

🔹 توری نوار نقاله

توری نوار نقاله دارای انعطاف زنجیره ای بوده و به صورت مستقیم قابل گردش می‌باشد.این توری‌ها در دمای بالا و فشار مقاومت بالایی را دارا می‌باشد توری نقاله به صورت سفارشی در ابعاد و اندازه دلخواه تولید می‌گردد که در صنایع مختلف مواد غذایی و انتقال نیرو کاربرد دارد ک از آن جمله:کارخانه بیسکویت،نان،خشک کن،کارخانجات مواد غذایی و…به کار گرفته می‌شود.توری نقاله در اشکال لوزی،کبریتی و یا هفت و هشتی از جنس توری استیل،گالوانیزه و آهن بیشتر استفاده می‌گردد.

🔹 انواع نوار نقاله:

🔹 کانوایرها بسیار انعطاف پذیر هستند و برای هر نوع کاربردی طراحی می‌شوند. آن‌ها را می‌توان بر اساس شکل ظاهری، جنس و کاربرد تقسیم بندی نمود. جنس صفحات متحرک  می‌تواند از زنجیر؛ PVC، برزنت باشد. نقاله‌ها از حیث ظاهری نیز می‌توان در دسته هایی همچون نوار نقاله بازوئی، نوار نقاله زنجیری، ناودانی، قرقره ای، غلطکی، پیچشی، بکسلی و نوار نقاله قرقره ای تقسیم بندی شوند.

🔹 انواع دستگاه بالابر را نیز می‌توان در خانواده نقاله‌ها قرار داد. همیشه استفاده از نوار نقاله به منظور جابجایی نیست. گاهی از این سیستم برای انتقال نیرو و حرکت استفاده می‌شود.

🔹 به صورت ثابت مسیر انتقال در دستگاه نوار نقاله خط مستقیم نیست. نوعی از نوار نقاله به نام مدولار وجود دارد که با نصب قطعات آن مانند پازل می‌توان مسیر انتقال زاویه دار و خمیده را ایجاد نمود.

🔴 قسمت‌‌‌های اصلی دستگاه نوار نقاله:

🔹 درایور یا موتور

🔹 قالب کلی و فرم دستگاه

🔹 درام نوار نقاله

🔹 رولیک و یا تسمه ها

🔴 انواع محصولات:

🔹توری صنعتی 
🔹 نوار نقاله
🔹 نوار نقاله استیل
🔹 نوار نقاله مار پیچ
🔹 نوار نقاله زنجیری
🔹 نوار نقاله جابجایی
🔹 نوار نقاله مواد دارویی
🔹 نوار نقاله کانوایر
🔹 نوار نقاله خط انتقال
🔹 نوار نقاله تسمه ای
🔹 نوار نقاله متحرک
🔹 کانوایر پرکن
🔹 کانوایربلت
🔹 کانوایر نوار نقاله
🔹 کانوایر زنجیری

🔹 کانوایر کوره
🔹 کانوایر آهن
🔹 کانوایر چرخشی
🔹 کانوایر مارپیچی
🔹 کانوایر شستشو
🔹 توری کبریتی
🔹 توری خشک کن
🔹 نواربلت
🔹 توری استیل

🔴 نوار نقاله چیست؟

🔰 نوار نقاله یا تسمه نقاله (Conveyor Belt) همان طور که از اسمش پیداست، یک جزء حمل کننده است که کار انتقال را انجام می‌دهد. به نوار نقاله‌ها معمولا کانوایر هم گفته می‌شود.

🔰 نوار نقاله قسمت مهمی‌از تجهیزات یک سیستم انتقال است که برای جا به جایی مواد، قطعات و… از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می‌شود. کانوایر‌ها نقش به سزایی در این جا به جایی‌‌‌های مهم دارند و مخصوصا انتقال مواد حجیم یا توده ای را سهولت می‌بخشند.

🔻 این عمل انتقال می‌تواند هم به 2 صورت زیر انجام شود:

🔹 افقی و مستقیم
🔹 شیب دار و در ارتفاع

🔹 اگر شما هم نمونه ای از کانوایر‌ها را در کنار صندوق‌‌‌های فروشگاه‌‌‌های بزرگ دیده اید، پس می‌دانید که نوار نقاله چیست! همان قسمتی را می‌گویم که کنار میز صندوق دار است و شما آن چیز هایی را که می‌خواهید خریداری کنید، روی آن قرار می‌دهید.

🔹 به طور کلی استفاده از کانوایر‌ها می‌تواند سبب صرفه جویی در وقت و کار شود. به این صورت که حجم زیادی از انتقالات با سرعت بیشتری طی یک فرآیند، در زمان و فضای کم تری انجام می‌پذیرد.

🔹 نوار نقاله‌ها می‌توانند بسته به کاربردی که برای آن ساخته شده اند، هر نوع جسم یا ماده ای را با هر شکل و اندازه ای حمل کنند.

🔻 ساختمان نوار نقاله:

🔹 تا این جا به طور مختصری توضیح دادیم که نوار نقاله چیست؛ اکنون به بررسی ساختمان سیستم نوار نقاله‌ها می‌پردازیم.

به طور کلی سیستم تسمه نقاله‌ها از اجزای زیر تشکیل شده است:

🔹 تسمه یا نوار:

همان نوار اصلی است که مواد و قطعات روی آن قرار می‌گیرند و منتقل می‌شوند.

🔹 فریم یا قاب:

سازه دور کانوایر است که نوار یا تسمه بین آن قرار می‌گیرد.

🔹 اتصالات:

اجزایی هستند که حرکت را از موتور به غلتک منتقل می‌کنند.

🔹 غلتک ها:

غلتک‌ها یا رولر‌ها استوانه هایی هستند که نوار به دور آن‌ها می‌چرخد.

🔹 موتور محرک:

حرکت کانوایر توسط موتور تامین می‌شود.

🔹 تنظیم کننده سرعت یا جعبه دنده (گیربکس):

توسط گیربکس سرعت موتور را به سرعت مورد نظر تبدیل کرده و به وسیله اتصالات به کانوایر منتقل می‌کنیم.

🔹 سفت کن نوار:

برای تنظیم میزان سفتی نوار یا تسمه از جزء سفت کن استفاده می‌شود که معمولا به صورت مکانیکی عمل می‌کند.

🔹 تسمه یا نوار (Belt)
تسمه یا نوار خود از سه لایه تشکیل شده است:

لایه یا پوشش بالایی (Top Cover )
لایه میانی یا لاشه (Carcass)
لایه یا پوشش پایینی (Bottom Cover)

🔹 لایه میانی یا لاشه، به نوار شکل می‌دهد و مقاومت مورد نظر آن را تامین می‌کند که معمولا از یک پارچه یا فلز بافته شده دارای تار و پود است. تار‌ها مسئولیت حفظ مقاومت طولی و الاستیسیته نوار را بر عهده دارند؛ اما پود ها، نوار را در برابر پارگی، پوسیدگی و ضربه مقاوم می‌کنند و در عین حال باعث انعطاف پذیری آن نیز می‌گردند. جنس لایه‌ها بر اساس نوع کاربرد کانوایر انتخاب می‌شود.

🔹 به طور متداول جنس لایه میانی از فولاد، پلی استر، نایلون، کتان و آرامید و جنس دو پوشش بالایی و پایینی معمولا از لاستیک یا پلاستیک در نظر گرفته می‌شود. برای مثال جهت انتقال مواد خیلی سنگین از کانوایر فولادی به دلیل مقاومت بالاتر آن استفاده می‌شود؛ اما سایر جنس هایی که برای لاشه نام بردیم مقاومت کم تری داشته و در انتقالات سبک تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

🔹 به عنوان مثالی برای انتخاب جنس لایه بیرونی، می‌توان به جنس PVC اشاره کرد که در صنایع غذایی از آن استفاده می‌شود.

🔹 تسمه یا نوار:

ممکن است روی نوار‌ها پله‌ها یا شیار هایی برای کنترل حرکت و جهت حرکت مواد یا قطعات تعبیه شود. هم چنین می‌توان قسمت هایی که به آن‌ها دامن گفته می‌شود را برای مهار تخلیه مواد یا قطعات در نظر گرفت. امیدواریم تا این جای کار تا حدودی متوجه شده باشید که نوار نقاله چیست.

✳️ انواع کاربردی تسمه:

🔹 همان طور که گفتیم، نوار یا تسمه دور غلتک‌ها حرکت می‌کند. در یک سمت کانوایر یا نوار نقاله، غلتکی وجود دارد که به آن غلتک محرک گفته می‌شود. موتور حرکت خود را از طریق اتصالات به این غلتک منتقل می‌کند. هنگامی‌که حرکت به غلتک انتقال می‌یابد، غلتک شروع به چرخیدن می‌کند و به واسطه آن نوار یا تسمه ای که دور این غلتک است نیز به حرکت در می‌آید. سپس از غلتک‌‌‌های راهنما یا حامل عبور می‌کند. این غلتک‌‌‌های راهنما مسئولیت کنترل و هدایت نوار را دارند. در سمت دیگر کانوایر غلتک متحرک قرار می‌گیرد که با حرکت کردن نوار، به چرخش در می‌آید و در آن سمت، نوار برگشت خود را در جهت برعکس آغاز می‌کند.

🔹 با قرار گرفتن مواد یا قطعات روی نوار کانوایر و حرکت نوار، مواد یا قطعات مورد نظر نیز حرکت کرده و به مقصد مورد نظر منتقل می‌گردند. به این صورت جا به جایی‌ها به سهولت و با سرعت بیشتری انجام می‌گیرند.

✳️ عملکرد نوار نقاله:

مزایای استفاده از کانوایر
اگر تا این جا به خوبی متوجه شدید که نوار نقاله چیست و چگونه کار می‌کند، اکنون وقت آن است که در مورد مزایای آن‌ها صحبت کنیم.

✳️ مزایای استفاده از کانوایر‌ها در کاربردهای مختلف چیست؟

صرفه جویی در هزینه‌‌‌های کار که باعث افزایش توان تولیدی یا سرعت حمل و نقل می‌شود تا محصولات بیشتری ساخته، منتقل یا دسته بندی شود. موجب کاهش نیروی کار مورد نیاز برای حمل و نقل محصولات می‌گردند. باعث کاهش فضای کار مورد نیاز می‌شوند و عملیات در فضای کوچک تری انجام می‌پذیرد. توانایی حمل انواع زیادی از قطعات، محصولات و مواد با هر شکل، ابعاد، وزن و… را دارند. قابلیت نصب در زمان لازم و جدا شدن از سیستم پس انجام پروژه را دارند.

✳️ کاربرد نوار نقاله:

حال به سراغ این سوال می‌رویم که کاربرد‌‌‌های نوار نقاله چیست؟

🔹 از کاربرد هایی که در آن‌ها کانوایرها مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توزیع محصولات، قطعات و…
انبارداری
تاسیسات ساخت و تولید محصولات
توزیع اجناس در خرده فروشی‌ها و عمده فروشی ها
دسته بندی و مرتب سازی محصولات، قطعات و…
جا به جایی وسایل در فرودگاه ها، پست خانه‌ها و…
انتقال گیاهان برداشت شده در صنعت کشاورزی
انتقال مواد غذایی در صنایع غذایی

به مدیریت:مهندس علیزاده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوار نقاله , انواع نوار نقاله , کانوایر , کاربرد نوار نقاله , نوار نقاله مورد استفاده در کارخانجات مواد غذایی , کارخانه تولید کننده نوار نقاله و کانوایر علیزاده در تهران , قسمت‌‌‌های اصلی دستگاه نوار نقاله , کاربرد نوار نقاله برای انتقال نیرو , کانوایر چیست , تولید کانوایر در تهران , توری صنعتی در تهران , توری صنعتی , نوار نقاله استیل , نوار نقاله مار پیچ , نوار نقاله زنجیری , نوار نقاله جابجایی , نوار نقاله مواد دارویی , نوار نقاله کانوایر , نوار نقاله خط انتقال , نوار نقاله تسمه ای , نوار نقاله متحرک , کانوایر پرکن , کانوایربلت , کانوایر نوار نقاله , کانوایر زنجیری , کانوایر کوره , کانوایر آهن , کانوایر چرخشی , کانوایر مارپیچی , کانوایر شستشو , توری کبریتی , توری خشک کن , نواربلت , توری استیل , قیمت نوار نقاله , تسمه نقاله , نوار نقاله بارگیری , نوار نقاله تخلیه , تسمه نوار نقاله , قیمت نوار نقاله بارگیری , قیمت نوار نقاله , نوار نقاله چیست , نوار نقاله آجدار , قیمت نوار نقاله متحرک , قیمت نوار نقاله بالابر , قیمت نوار نقاله تهران , نوار نقاله کانوایر , نوار نقاله کوچک , تسمه نقاله صنعتی , تسمه نوار نقاله , توری صنعتی , قیمت نوار نقاله آجدار , قیمت نوار نقاله سنگ شکن ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed