بازرگانی سنگ و سرامیک بابری 

✅ عرضه سنگ و سرامیک به سراسر کشور به صورت کلی و جزئی

✅ نمایندگی پخش انواع کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی به قیمت کارخانه

✅ با چندین سال سابقه در عرصه تولید و پخش کاشی وسرامیک و سنگهای ساختمانی

✅ مزایای استفاده از سرامیک چیست؟

مصالح بسیار زیادی برای استفاده از فضا‌‌های داخلی ساختمان به عنوان دیوار‌پوش و کف‌پوش ( اعم از کاشی، سرامیک، پرسلان، موزاییک، پارکت، لمینیت، دیوار پوش‌‌های پی وی سی، کاغذ دیواری و …) وجود دارد، اما با در نظر گرفتن دانش تخصصی ساختمان‌سازی، استفاده از انواع سرامیک‌ها در دیوار یا کف فضا‌‌های داخلی به 6 دلیل زیر، انتخاب بهتری نسبت به سایر گزینه‌ها محسوب‌ می‌شود.

1. سرامیک‌ها طول عمر بالایی دارند.

کاشی‌‌های سرامیکی در مقایسه با مواد دیگری که برای پوشش کف و دیوار استفاده‌ می‌شوند، طول عمر بسیار بالاتری دارند.
هنگامی‌که‌ می‌خواهید یک کفپوش برای فضای مورد نظرتان انتخاب کنید، قطعا طول عمر یک محصول، نکته مهمی‌است که باید به آن توجه کنید. مخصوصا اگر کفپوش را برای منزل‌تان انتخاب‌ می‌کنید و یا اگر‌ می‌خواهید در آن محیط از یک حیوان خانگی نگهداری کنید، توجه به این مورد بیش از پیش حائز اهمیت‌ می‌شود.

2. سرامیک‌ها مقاومت و دوام بسیار بالایی دارند.

سرامیک‌ها علاوه بر طول عمر زیادی که دارند، به مقاومت بالا نیز معروف‌اند.
اگر تا به حال به مراکز تجاری و یا پاساژ‌ها دقت کرده باشید، متوجه شده‌اید در اکثر این مکان‌‌های پر‌تردد از سرامیک به عنوان کفپوش استفاده‌ می‌شود. زیرا ترکیبات سرامیک‌ها بسیار فشرده بوده و تقریبا در برابر آب غیر‌قابل نفوذاند. مخصوصا اگر از سرامیک‌هایی که یک لعاب سایشی (طرح دار یا رستیک) دارند استفاده بشود، در برار لغزش نیز مقاوم شده و به اصطلاح معروف، دیگر با راه رفتن بر روی آن‌ها لیز نمی‌خورید!

3. سرامیک‌ها از ماندگاری رنگ مناسبی برخوردارند.

رنگ کفپوش‌ها‌ می‌تواند در معرض عوامل مختلفی مانند مواد شیمیایی، مواد شوینده، نور خورشید و … تغییر کند. یکی دیگر از مزایای سرامیک این است که اگر در معرض نور خورشید هم باشد، (در صورتی که در فضاهای باز استفاده بشوند) باز هم رنگ آن تغییر نمی‌کند.
این ثبات رنگ سرامیک، شما را از تعویض کفپوش‌هایتان در تمام طول عمر، بی‌نیاز‌ می‌کند.

4. سرامیک‌ها از لحاظ بهداشتی بسیار مطلوب هستند.

اگر شما فردی هستید که به رعایت استاندارد‌‌های بهداشتی برای خانه خود یا دیگر فضا‌هایتان خیلی اهمیت‌ می‌دهید، بهتر است که سرامیک را انتخاب کنید. زیرا شست‌و‌شوی سرامیک در مقایسه با سایر کفپوش‌ها مانند پارکت، لمینیت، موکت و … بسیار راحت‌تر است.
آلودگی‌‌های سطح سرامیک به سادگی با یک دستمال و انواع پاک‌کننده‌ها برطرف‌ می‌شود و بدین گونه شما‌ می‌توانید کف منزل یا فضای خود را همیشه تمیز نگه دارید.

5. سرامیک‌ها دمای ذوب بالایی دارند.

سرامیک‌ها به دلیل این که در کوره‌‌های کاشی‌پزی پخته‌ می‌شوند (در بعضی موارد ممکن است تا سه بار نیز پخته بشوند) دمای ذوب بسیار بالایی داشته و همچنین‌ می‌توانند در فضا‌ها و شرایط مختلف (مثال: زمان آتش سوزی) مقاومت زیادی از خود نشان دهند.

6. سرامیک‌ها رساناهای ضعیفی هستند.

از موارد مهم برای انتخاب یک کفپوش مناسب در منازل، میزان عایق بودن در مقابل سرما و گرما‌ می‌باشد. سرامیک‌ها رسانای بسیار ضعیفی برای الکتریسیته و حرارت‌ می‌باشند و این ویژگی مثبت، در زمستان‌ها خود را به خوبی نشان‌ می‌دهد، زیرا با نصب سرامیک علاوه بر اینکه کف منازل سرد نمی‌شود، از هدر رفتن انرژی و گرمای ساختمان از طریق کف نیز جلوگیری‌ می‌کنند.

درجه بندی کاشی و سرامیک

حتما تا الان شنیده اید که یک کاشی درجه 1 است و دیگری درجه 2، 3 یا 4. این درجه بندی‌ها نشان دهنده ی کیفیت، مرغوبیت و بی عیب بودن کاشی است. همچنین استفاده از کاشی‌ها و سرامیک‌ها از درجه 1 تا درجه 4 رواج دارد و اینطور نیست که فکر کنید درجه 1 به دلیل بالا یودن کیفیت دارای فروش بیشتری است. برای فهمیدن نوع درجه و تاریخ تولید، کافیست نگاهی به جعبه کاشی‌ها بیاندازید. تا درجه بندی کاشی، تاریخ تولید، میزان نفوظ پذیری و… را متوجه شوید و به این صورت انتخاب بهتر و دقیق تری داشته باشید. مطالب زیر به شما کمک می‌کنند که درجه بندی‌‌‌های کاشی و سرامیک را بهتر و دقیق تر درک کنید.

نحوه درجه بندی:
بعد از خروج کاشی‌ها از خط کوره و منتقل شدن آنها روی پالت، بعد توسط دستگاهی مثل TGV و یا LGV به بخش درجه بندی منتقلمی‌شود کاشی‌ها توسط دستگاه شماتیک از روی پالت برداشته شده و روی خط درجه بندی گذاشتهمی‌شوند. کلاً کاشی‌ها براساس سطح ظاهر، قوس و سایز درجه بندیمی‌شوند کار درجه بندی سطح ظاهری توسط اپراتورها انجاممی‌شود.

اپراتورها براساس عیوب وجود در کاشی مثل لعاب برگشتی ترک، جوش، کیفیت چاپ، رنگ، لب پریدگی و غیره کاشی‌ها را درجه بندیمی‌کنند. در قسمت درجه بندی سطح ظاهری اپراتور‌ها به وسیله ماژیک روی کاشی درجه آن را مشخصمی‌کنند.

بعد از قسمت سطح ظاهری کاشی‌ها به قسمت قوس (بلانر)می رسد در این قسمت 5 عدد سنسور وجود دارد که در امتداد هم قرار دارند که هر سنسور دارای دو عدد چشم الکترونیکی است.

در این قسمت سنسورها براساس اطلاعاتی که به دستگاه داده شدهاند کاشی را براساس قوس درجه بندیمی‌کنند.

کاشی های محدب:

اگر کاشی 8/ درصد خطا داشته باشد (درجه 1)

اگر کاشی 0/1 % خطا داشته باشد (درجه2)

اگر کاشی 3/1 % خطا داشته باشد (درجه3)

اگر کاشی 3/1 % خطا داشته باشد (درجه4)

کاشی های مقعر:

اگر 5/ % خطا داشته باشد (درجه 1)

اگر 7/ % خطا داشته باشد (درجه2)

اگر 9/ % خطا داشته باشد (درجه3)

بعد از عبور کاشیها از این قسمت به قسمت کالیبره (سایزر)می‌رسد که کاشی‌ها از لحاظ سایز درجه بندیمی‌شوند در این قسمت کاشی از سنسور‌ها عبورمی‌کند که این سنسور‌ها کار اندازه گرفتن کاشی‌ها را برعهده دارند این سایز‌ها استاندارد براساس یک کاشیمی‌سنجند این کاشی(الگو یا سمپل)نام دارد که یک کاشی نرمال است و کاشی‌ها روی خط را با این کاشی مقایسهمی‌کنند.

بعد از این قسمت کاشی به دو عدد سسور مادون قرمز ی رسند که کار درجه بندی کلی بر عهده این دو سنسور است.

مثال: وقتی کاشی از لحاظ سطح ظاهر درجه 1 خرده باشد از لحاظ قوس درجه 2 و از لحاظ سایز درجه 3 اعلام شده است این دو سنسور همیشه بزرگترین عدد را انتخابمی‌کنند که این کاشی درجه 3 اعلاممی‌شود چون کمترین عیب هم باعثمی‌شود که درجه ما فرق کند.

بعد از این سنسورها کاشی‌ها به بخش (سورتینگ)می رسد در این بخش 9 عدد استیکر (STAKER) وجود دارد کاشی‌ها به وسیله استیکر‌ها مرتب شده ورودی هم قرارمی‌گیرند. در این قسمت کاشی‌ها در درجات مختلف جدا می‌شوند.و سپس انتقال کاشی‌‌‌های جدا شده برای کارتن شدن

خصوصیات سرامیک خوب
استاندارد‌ها و ویژگی‌‌‌های مهم کاشی

در ادامه ی این مطلب انواع درجه بندی‌‌‌های کاشی و سرامیکها را با هم بررسی می‌کنیم و روش مناسب برای فهمیدن درجه بندی سرامیک و کاشی از روی ظاهر را به شما آموزش می‌دهیم.

چطور درجه بندی کاشی و سرامیک را با یک نگاه متوجه شویم؟

کاشی و سرامیک درجه یک
به کاشی و سرامیک هایی می‌گویند که کاملا سالم باشند و هیچ گونه نقصی در سطح لعابدار و کناره آنها وجود نداشته باشد.

کاشی درجه دو
سرامیک و کاشی هایی هستند که از نظر دید ظاهری یکی از معایب زیر را داشته باشند:

در فاصله دو سانتیمتری تمامی‌کناره‌‌‌های سطح لعابدار آنها بیش از یک یا دو خال، به قطر حداکثر نیم میلیمتر وجود نداشته باشد.
در تمامی‌کناره‌‌‌های سطح لعابدارشان فقط یک لکه لعاب نگرفتگی، حداکثر به ابعاد ۳*۲ میلیمتر وجود داشته باشد.

کاشی درجه سه
کاشیهایی هستند که از نظر ظاهری در سطح لعابدارشان فقط یک خال، به قطر حداکثر ۳ میلیمتر وجود داشته باشد.

کاشی درجه چهار
کاشی و سرامیک‌‌‌های درجه 4 دارای خصوصیت‌‌‌های زیر هستند:

کاشیهایی که در سطح لعابدارشان فقط ۲ یا ۳ خال به قطر حداکثر نیم میلیمتر داشته باشد.
کاشیهایی که در یکی از ۴ لبه شان تنها یک لعاب نگرفتگی، حداکثر به ابعاد ۱۰*۳ میلیمتر داشته باشند.کاشیهایی که در کناره سطح لعابدارشان فقط دو لعاب نگرفتگی، حداکثر به ابعاد ۵*۲ میلیمتر داشته باشند.
کاشیهایی که در یکی از چهار گوشه شان تنها یک لب پریدگی، حداکثر به ابعاد ۵*۳ میلیمتر داشته باشند.
کاشیهایی که در یکی از گوشه هایشان تنها یک لب پریدگی، حداکثر به ابعاد ۲*۲ و در سطح لعابشان یک خال، حداکثر به قطر نیم میلیمتر داشته باشند.
کارتن کاشیهای درجه 4 معمولا سفید هست و روی کارتن سفید نوشته شده که این کالا مشمول قانون 25 استاندارد ایران نمیباشد. کیفیت درجه 4 معمولا شانسی هم هست. شاید 5 کامیون بار درجه 4 رضایت بخش باشه ولی ماشین ششم کاشی ضایعات و سرامیک غیر قابل مصرف باشد

مدیریت: آقای بابری

پل ارتباطی:09917627517_07153826021

 

 

کاشی و سرامیک , سرامیک طرح سنگ , سرامیک کف , تفاوت سنگ و سرامیک , قیمت سرامیک , برای نما سنگ بهتر است یا سرامیک , سرامیک طرح سنگ , سرامیک طرح سنگ برای کف پذیرایی ,

 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed