آشنایی با خواص اعجاب‌انگیز آب زنجبیل

آشنایی با خواص اعجاب‌انگیز آب زنجبیل

اگر جویدن این گیاه تند را دوست ندارید، می‌توانید یک لیوان آب آن را بنوشید و از خواص متعدد آن بهره‌مند شوید. در ادامه به فهرستی از خواص این گیاه اعجاب‌انگیز اشاره می‌شود.

کمک به کنترل دیابت:

زنجبیل دارای ویژگی های ضددیابت است و مطالعات متعددی نشان داده‌اند که این گیاه به کاهش سطح گلوکز خون افراد دیابتی و حتی افراد غیردیابتی کمک می‌کند. نوشیدن یک لیوان آب زنجبیل به کنترل سطح قندخون به هنگام ناشتا نیز کمک می‌کند.

تاخیر روند پیری فکر و ذهن:

به دلیل وجود ترکیبات فنول و فلاونوئید در زنجبیل، این گیاه دارای خواص محافظ نورون‌ها هم هست. آب زنجبیل بخصوص به افزایش سطح پروتئین مغز کمک کرده و در نتیجه سلامت مغز را حفظ می‌‌‌‌کند. کاهش سطح پروتئین مخصوصا در میانسالی منجر به بروز مشکلاتی نظیر الزایمر و سایر اختلالات روانی می‌شود.

مبارزه با سرطان:

زنجبیل دارای چندین فنولیک بیواکتیو و ترکیبات تند ادویه‌ای فرّار نظیر شوگائول و پارادول است. طبق مطالعات، عصاره زنجبیل دارای خواص ضدسرطان است که به کنترل سرطان پروستات کمک می‌کند.

حفاظت در مقابل سرطان معده-روده:

زنجبیل یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی برای درمان حالت تهوع، اسهال، سوزش معده، نفخ شکم، از دست دادن اشتها، عفونت، سرفه، و برونشیت است. مطالعات تجربی نشان داده اند که زنجبیل و عناصر فعال آن از جمله ۶-جینجرول و ۶-شوگائول دارای فعالیت های ضدسرطانی در مقابله با سرطان روده–معده هستند.

کاهش کلسترول:

ازآنجائی که این گیاه به کنترل سطح گلوکز کمک می‌کند، آب آن هم بر کاهش کلسترول تاثیرگذار است.

تسکین درد ورم مفاصل:

عصاره زنجبیل دارای خواص تسکین دهنده درد هم هست و بسیار برای افرادی که از درد مزمن زانو رنج می‌برند مفید است.

نحوه تهیه آب زنجبیل:

ابتدا زنجبیل‌ها را خوب شسته و پوست آن را بگیرید. سپس آنها را ورقه ورقه کرده و همراه کمی آب درون میکسر بریزید و کاملا مخلوط کنید. مخلوط آماده شده را درون لیوان ریخته و آب نصف لیمو را در آن بچکانید. در صورت تمایل کمی عسل هم به آن اضافه کنید. اب زنجبیل شما آماده است.

منبع:بروزها