آیفون های جدید اپل سنگین تر، ضخیم تر و مستحکم تر هستند

آیفون های جدید اپل سنگین تر، ضخیم تر و مستحکم تر هستند

آیفون ۶ پلاس را همچنان می توان یکی از موبایل های قدرتمند دانست که البته از یک مشکل بسیار بزرگ رنج می برد و آن مشکل نیز خم شدنش بود. اپل با معرفی آیفون ۶ و برادر بزرگ ترش، تلاش کرده بود تا ضخامت را به حداقل ممکن برساند و به علت آلمینیومی بودن بدنه، شاهد خم شدن آنها در صورت ایجاد فشار بیش از حد به نمونه پلاس بودیم.

اکنون به نظر می رسد که اپل از ماجرایی که سال پیش جریان ساز شد، درس عبرت گرفته و در نمونه های جدید آیفون، از کیفیت بالاتری استفاده کرده است. در واقع شاهد بهره گیری این شرکت از آلمینیوم سری ۷۰۰۰ هستیم که پیشتر در اپل واچ نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.

مدیران اپل البته روی صحنه اشاره ای به ضخیم و سنگین تر بودن این آلیاژ نکردند ولی گمان می رود با استفاده از این آلیاژ شاهد به اتمام رسیدن خم شدن آیفون ها باشیم. اپل سال گذشته در پاسخ به این مشکل، از خبرنگران دعوت کرد تا به مقر اصلی این شرکت سر زده و آزمایش هایی که روی این موبایل ها صورت می گیرد را مشاهده کنند. در نهایت نیز البته شرکت مورد بحث اذعان داشت که هر موبایلی، پس از قرار گرفتن زیر فشار غیر عادی، خم خواهد شد.

فیل شیلر، شب گذشته روی صحنه صرفا اعلام کرد که نسل جدید آیفون از آلمینیوم سری ۷۰۰۰ استفاده می کند و اشاره ای به سایر موارد نکرد، با این حال، قطعا ساعاتی پس از عرضه آیفون های جدید، شاهد آزمایش هایی که روی آنها انجام می گیرند، خواهیم بود. در این میان حتی گفته شده که احتمال دارد قاب های محافظی که برای آیفون ۶ و ۶ پلاس خود تهیه کرده بودید، برای نمونه های جدید مناسب نباشند.