۷ ایده برای نظم دهی به دکوراسیون اتاق کار

۷ ایده برای نظم دهی به دکوراسیون اتاق کار

اتاق کار به سادگی درهم و نامنظم و مملو از وسایل اضافی می شود. میزها با گیره ها، خودکارها، و ماشن حساب ها شلوغ می شوند، در حالی که فایل های کشویی و کتاب خانه ها با کاغذها و سندها مهم و رمان های مورد علاقه ما پر می شوند.
ممکن است نتوانیم وسایل مورد نیازمان را در این فضاهای شلوغ پیدا کنیم. در یک اتاق کار منظم- اتاقی که دارای تعداد کافی از کتاب خانه ها، پوشه ها، و جامدادی ها است- همه چیز در سر جایش قرار می گیرد و یک هفته کاری بی استرس را ایجاد می کند. با ما همراه باشید تا با هم نکته هایی برای جلوگیری از شلوغ شدن اتاق کار را بررسی کنیم.

زمانی را برای خلق یک سیستم نظم دهی به کاغذها صرف کنید

روی هم گذاشتن تمام کاغذها باعث بی نظمی زیادی در اتاق کار می شود و پیداکردن سند مورد نیاز بسیار سخت خواهد بود. به جای این کار، از قفسه ها و شلف های تزئینی زیبا، پوشه ها، و برچسب ها برای ایجاد فایل های مختلف با موضوعات مختلف استفاده کنید. اگر یک بار این کار را انجام دهید دیگر نیازی به جستجوی زمان بر برای پیداکردن کاغذها ندارید.

decorasion02

 از تقویم و نظم دهنده ها در اتاق کار استفاده کنید

سازمان دهی شدن و منظم باقی ماندن دکوراسیون منزل امری ضروری و مهم است، و برای این کار چیزی بهتر از یک تقویم رومیزی نیست. رویدادهای خانوادگی، وقت دکتر، و سفرها را بنویسید تا از انجام دادن به موقع کارهایتان مطمئن شوید. رویدادهای مهم را بر روی تابلوی اعلانات یا تخته وایت برد بنویسید تا تمام کارهای خانگی به طور منظم انجام شوند. کارهای روزانه و هفتگی خود را در لیست کارهایی که قرار است انجام دهید یادداشت کنید.

decorasion03

از داشتن دراورهای شلوغ و نامنظم در اتاق کار بپرهیزید

وقتی عجله دارید هر چیزی را بدون توجه به این که متعلق به کجاست در جایی رها می کنید. این کار به مرور باعث درهم ریختگی و شلوغی اتاق کار و به ویژه میز تحریر می شود و دیگر به سادگی نمی توانید وسایل تان را پیدا کنید. به جای این کار از دروارها، فایل های کشویی، و نظم دهنده های پلاستیکی استفاده کنید تا هر چیز سر جای خود قرار بگیرد. با این کار هر چیزی را در هر زمانی که خواستید می توانید به راحتی پیدا کنید.

decorasion04

از یک کتاب خانه برای نگهداری از خرده ریزها در اتاق کار استفاده کنید

میز تحریر فضای ارزش مندی است و درست است که قراردادن قاب عکس ها، لوازم تزئینی، و مجسمه ها در کنار لپ تاپ جلوه زیبایی ایجاد می کند، اما نگهداری از تمامی این وسایل نیاز به فضای وسیعی دارد. اگرچه کتاب خانه ها قبل از هر چیز جایی برای نگهداری از کتاب ها هستند، اما فضای بسیار خوبی هم برای نمایش دادن وسایل تزئینی فراهم می کنند. از میز تحریر برای نگهداری از وسایلی که به آن ها نیاز دائمی دارید، مانند کامپیوتر، پرینتر، و چراغ مطالعه، استفاده کنید.

decorasion05

از میزهای قفسه دار مستحکم در اتاق کار استفاده کنید

وقتی وسایل زیادی در اتاق کار دارید، بی شک میز تحریر شما باید دارای تعداد کافی از کشوها و قفسه ها باشد. هنگام خرید میز، به سبک میز مورد نیازتان فکر کنید. میزهای Uشکل و Lشکل فضاهای زیادی در اختیارتان می گذارند، در حالی که میزهای قفسه دار، میزهای منشی، و میزهای کناری بسیار مناسب فضاهای کوچک هستند.

decorasion06

به سیم های وسایل الکترونیکی اتاق کار نظم دهید

اتاق کار مرکز حضور وسایل الکترونیکی است؛ از این رو سیم های وسایلی چون کامپیوتر، پرینتر، چراغ های مطالعه، و شارژرها ممکن است نظم اتاق را به هم بریزند. برای نظم دادن به این سیم ها می توانید از جعبه های نگهداری از سیم ها یا نظم دهنده ها استفاده کنید. از برچسب زدن به سیم ها برای متمایزساختن آن ها خودداری کنید، زیرا این کار چیزی جز سردرگمی به بار نخواهد آورد.

decorasion07

به راحتی و طراحی اتاق کار فکر کنید

چه از اتاق کارتان در تمام روز استفاده می کنید و چه فقط آخر هفته ها به سراغ آن می روید، سعی کنید راحتی آن را همانند فضای خانه طراحی کنید. استفاده از یک صندلی آرگونومیک، چند وسیله سرگرمی، و نورپردازی مناسب روز (و شاید کار) شما را لذت بخش خواهد کرد.

منبع: چیدانه