جنگل شیرآباد

جنگل شیرآباد

جنگل شیرآباد یا پارک طبیعت شیرآباد

در ۵۵ کیلومتری شرق گرگان، در حد فاصل شهرهای علی آباد کتول و آزادشهر و در جنوب روستای شیرآباد از توابع شهرستان خان به بین واقع گردیده است.

پارک طبیعت شیرآباد در 6 کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران – شمال (بزرگراه چهاربانده ) قرار دارد. این راه پارک طبیعت شیرآباد را با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر شیر آباد ( 15 کیلومتر ) ، خان ببین ( 6 کیلومتر ) ، آزادشهر (25 کیلومتر ) و گرگان و گنبد ارتباط می دهد. آبشار و غار شیر آباد در نزدیکی خان ببین که در حال حاضر دارای خدمات و امکاناتی نیز بوده بویژه همراه با سایت آبشار زیبای کبودوال می توانند به عنوان یک مجموعه گردشگری در منطقه مطرح و تقویت کننده همدیگر باشند.

در 16 کیلومتری شرق پارک طبیعت شیرآباد یک پاسگاه سیار پلیس راه و در 24 کیلومتری شرق (دو راهی رامیان) نیز پاسگاه اصلی پلیس راه وجود دارد.

به غیر از شهر رامیان، شهرهای آزادشهر و علی آباد با فاصله ای نه چندان دور از پارک طبیعت شیرآباد دارای اداره راه می باشند که مجهز به وسایل و ماشین آلات راهداری و پرسنل لازم می باشند. علاوه برآن مرکز استان نیز از پارک شیرآباد فاصله خیلی زیادی ندارد (حدود 55 کیلومتر ) و در مواقع اضطراری می توان از امکانات استانی در این خصوص استفاده نمود.

شهر خان ببین به عنوان نزدیکترین شهر به پارک طبیعت شیرآباد ، فاقد پایانه مسافربری است.

16-3-17-1141514 45 233207_539 images (1) images (2) images (3) images shir-abad-forest-golestan (5)-1418220565 جاهای-دیدنی-گلستان-جنگل-شیر-آباد-1 جنگل-شیرآباد-58744-همگردی