دکوراسیون لابی

دکوراسیون لابی

چگونه لابی کوچک خانه را به زیبایی دکور کنیم؟

لابی خانه جایی است که بیشترین زمان را در آن می گذارید. همچنین اولین جایی که مهمان ها در خانه می بینند، لابی است. اگر لابی کوچک باشد، دکوراسیون آن چالش بیشتری می طلبد. به نکات زیر دقت کنید تا لابی را زیباتر دکور کنید:

۱- استفاده از آینه

آینه فضا را بزرگتر نشان می دهد. شاید نصب آینه در لابی منزل خیلی مرسوم نباشد. ولی اگر آینه ای با قاب قشگ انتخاب کنید که با دکوراسیون هماهنگ باشد، خیلی زیبا خواهد شد. اگر آینه را روبروی پنجره نصب کنید، منظره بیرون را به نمایش می گذارد و فضا را زیباتر و بزرگ تر نشان می دهد.

۲- استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری بیشتر از رنگ فضا را بزرگ نشان می دهد. به علاوه استفاده از کاغذ دیواری به تنهایی به دکوراسیون خیلی کمک می کند، چراکه می توان طرح و رنگ آن را با دکوراسیون هماهنگ کرد. کاغذ دیواری به نسبت قیمت مناسبی که دارد خیلی به زیبایی و شیک شدن فضا کمک می کند.

۳- اضافه کردن کمد مخفی

در هر خانه ابزار و وسایل زیادی هست که باید در جایی نگهداری شود، ولی فضای کافی برای آن نیست. اگر از گذاشتن کمد در لابی استفاده کنید، به شدت به دکور لطمه می زند. به همین دلیل بهتر است از کمد مخفی استفاده کنیم که خودش فضایی نمی گیرد. این کمدها معمولا در دیوار جاسازی شده است. بهتر است از درهای هایگلاس و به رنگ روشن برای آن استفاده کنید که دکوراسیون را زیباتر می کند.

۴- استفاده از مبلمان کوچک و روشن

به جای استفاده از مبلمان راحتی بزرگ می توان از مبلمان ظریف هم استفاده کرد که در عین حال راحت هم باشد. مبلمان را به گونه ای بچینید که تمام فضا را پر نکند. مبلمان را به رنگ روشن انتخاب کنید که فضای کوچک را بزرگتر نشان می دهد.

۵- استفاده از تابلو

استفاده از تابلو در سالن و لابی خانه بسیار متدوال و مورد علاقه عموم است. اگر خانه شما سقف بلندی دارد، می توانید تعداد زیادی تابلو با اندازه های نسبتا کوچک نصب کنید و تقریبا تمام فضا را پر کند. دقت کنید که این طرح زمانی زیبا می شود که کاغذ دیواری خانه ساده و بسیار روشن باشد و سرویس مبلمان هم روشن باشد.

۶- گذاشتن گلدان گیاه و گل

همانند آینه و کاغذ دیواری، گیاهان هم انتخاب خوبی برای اضافه کردن عمق به فضا هستند. گلدان ها را در گوشه ها و در پشت مبلمان قرار دهید. با اینکار نه تنها فضا را بزرگ می کنید، بلکه زیبایی و آرامش را هم به خانه می آورید.

۷- استفاده از مبلمان چند منظوره

مبلمان هایی که باز می شود و به حالت تخت در می آید و سپس دوباره جمع می شود، برای دکور لابی های کوچک بسیار مناسب هستند. در مدت شبانه روز می توان کاربرد آن را تغییر داد و در عین حال جای زیادی اشغال نمی کنند

منبع:arovaco