راهکارهایی برای جلوگیری از جوش آوردن ماشین

راهکارهایی برای جلوگیری از جوش آوردن ماشین

رادیاتور خودرو، یکی از اجزای مهم سیستم خنک کننده موتور در اتومبیل‌ها به شمار می‌رود؛ اما اکنون که تابستان نزدیک است و هوا گرمتر خواهد شد، دانستن و به کار بستن سه نکته می‌تواند از دردسرهای جوش آوردن آب خودروی شما جلوگیری کند و باعث ترافیک و مشکلات بعد از آن حین تردد در خیابان نشود.
روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آستانه فصل تابستان، با صدور اطلاعیه ای نکات ساده ای را برای جلوگیری از جوش نیاوردن اتومبیل شهروندان در گرم‌ترین فصل سال اعلام کرد.

در این اطلاعیه بر رعایت ۳ نکته تأکید شده:

۱- از ترکیب ضد یخ، ضد جوش و ضد زنگ با آب که دمای جوش بالاتری نسبت به آب دارد در رادیاتور استفاده شود و در صورت کم شدن آب رادیاتور، آبی که قبلاً جوشیده شده باشد، مورد استفاده قرار گیرد و ضمن توجه به درجه‌ای که سطح مایع را مشخص می‌کند، رادیاتور هیچ گاه نباید از ترکیب مذکور لبریز شود.
۲- از عدم ورود ضربه به پره‌های رادیاتور و عدم نشت مایع درون رادیاتور اطمینان حاصل نموده و ضمن عدم استفاده از مواد رسوب زدا داخل رادیاتور و عدم باز کردن ترموستات و خروج آن از خودرو، از آب بندی واشرها و واترپمپ و نیز سلامت تسمه‌ها، مطمئن شده و در صورت خرابی یا فرسودگی رادیاتور در تعویض آن تردید نکنید.
۳- در صورتی که خودرو جوش آورد، از باز کردن در رادیاتور یا منبع انبساط جداً خودداری شود، چون ممکن است باعث پرتاب آب داغ و سوختگی شود. در صورت جوش آوردن خودرو باید موتور در حال روشن نگه داشته شده و آب به سطح پره‌های رادیاتور پاشیده شود تا به تدریج خنک شود.

منبع: broozha.ir